Odmietanie prsníka 3 mesačnou dcérkou

lubka91
23. máj 2012

Moja trojmesacna dcerka zacala asi pred dvoma tyzdnami odmietat pit z prsnikov, ked spinka tak sa este napapa, ale ked je hore, tak len vezme bradavku do pusy a hned ju pusti, alebo ani to a hned zacne plakat. Poradte mi prosim

zuza.m
23. máj 2012

a ako papa??dala si jej flašku??ak sa to zmenilo po podani flašky tak to može byt dovod že jej to je pohodlnejšie ked ide lahko z flašky ako ked musi trošku sat z prsnika.

anjelicek26
23. máj 2012

@lubka91 - okolo 3-4 mesiaca ma hadam polka dojciat akysi strajk.... my sme ho u dcerky mali tiez, odvracala sa od prsnika, chodili jej po rozume uplne ine veci, vsade pozerala, mavala rucickami, vypluvala prsnik.. ja som mala mlieka mraky, aj spustaci reflex rychly, tym to nebolo.... ja si myslim, ze uz tak rychlo nerastla ako prve tyzdne a zacala sa rozvijat motorika, vnimanie, proste vsetko bolo zaujimavejsie... trvalo to 2-3 tyzdne a bolo dobre... ja som si mliecko odsala, ked nepila, ponukla neskor, potom uz pila, alebo v polo spanku. Hlavu hore, je to fakt celkom bezne, netreba z toho mat depku (ja som mala a aku 😝 ) Urcite to nie je dovod prikrmovat.

lubka91
autor
24. máj 2012

@zuza.m v polospanku papa pekne aj celkom dlho, ale cez den maximalne 3 minutky, alebo vobec nechce, preto som jej dala flasku, ale ani tu niekedy nechce

@carodejnica k tomu dokumentu som sa uz dostala skor, ale aj tak dakujem 🙂

@anjelicek26 o tom strajku som sa uz tiez docitala, preto dufam, ze je to tak a pocase ju to prejde, a to mliecko si tiez odsavam a davam ho neskor 🙂

anjelicek26
24. máj 2012

@lubka91 - ked niechce ani flasku, mozno proste nema hlad ;) Mozno ju fakt prekrmujes a to je jediny dovod vasich problemov. Moj maly tiez potreboval na napapanie 3-5 minut v tom veku a ako 4,5 mesacny svoju porodnu vahu nie zdvojnasobil - ale strojnasobil.

zuzkat1
24. máj 2012

@lubka91 ak chces kojit tak flasku radsej nedavaj, aby potom nezacala odmietat prsnik kvoli tomu... inak neber to kojenie moc vazne... skus vnimat rytmus malej ponukaj jej ale nenut ju... ked place preto ze chces aby papala tak asi nie je hladna..nieco jej zaspievaj poukazuj, porozpravaj a skus zas... viem co hovorim... ked mala moja 3 mesiace tak som cely cas len nad kojenim rozmyslala, preco toto a preco tamto a je to tak dobre atd..som bola na prasky a mala tiez...potom sme presli na nejaky prirodzeny system..ponukla som ked chcela pila pol hodinu ked nechcela tak nepila alebo pila 3 minuty... pokial cika dost a pribera tak nemas preco stresovat

maranat
24. máj 2012

ja som koli tomu bola nutena dceru odstavit, 3 mes. po porode som dostala menzes a dcera mi zacala mlieko odmietat, boli to dlhe dni boju, placu....

zuza.m
24. máj 2012

no teda štrajk v kojeni??no teda to osm ešte ani nepočula 😕 ja mam 4mes a kojenie mame tak tiež katastrofalne.tak že čakam že aj ona dojde do štrajkku.my papame už postojačky a chodim snou aby apson čoto zjedla.inak sa po par minutach odvraca ,mam staršieho syna a ked ho zbada alebo započuje tak ho hlada a je dojedene.pribera mi tiež malo pol kila mesačne tak že preto sa aj bojim či spapa dost.ale ked mi začne odmietat prsnik uplne tak to už neviem ako prekonam ☹

ejuska79
25. máj 2012

my mame to iste, akurat hladam temu o tom 🙂 moj maly uz treti den skoro nepapa, len co ho idem dat na prsnik spusti taky rev ze az, a takto to je cely den..dnes papal az dva krat, ja som volala dr, ze co to moze byt a ta ma poslala k usnemu, ale nemal tam nic, vsetko o.k. a vraj ak to bude trvat dalej mam ist na pohotovost, lebo uz aj plienocku mal suchu..strasny boj je to...v noci sa normalne naje, to papa dva-tri krat..

lubka91
autor
27. máj 2012

dakujem vam vsetkym za rady, malu to uz nastastie preslo a od vcera pekne papa 🙂

sante81
19. sep 2012

nechcem zakladat novu tému, ale mam ten isty problém, trvá to uz 10 dni a som zufala, dcéra ma 3 mes a najprv som si myslela ze je to soplíkmi, ale tie uz presli, potom ze nieje hladna, ale ked sme mali pauzu 9hod bez kojenia, tak niečo nieje v poriadku. vidím na nej ze je hladna, za 2 tyždne pribrala len 90g čo je minimum váhy predtym, tyždenne priemer okolo 200g, polovicu dna mi na rukách preplace, dudlik saje ako zerava, ked prilozím prsník začne plakat ešte viac. fakt uz neviem či prejst na flasu, čo by bola posledna moznost, ale u doktorky som bola uz 2x a všetky vysetrenia su ok. poradte mi prosím

luba41
19. sep 2012

@sante81 ak chceš pokračovať v dojčení, volaj urýchlene nejakej laktačnej poradkyni v okolí kontakt www.mamila.sk Pravdepodobne Ti povie, že treba dudlík "zahodiť". Zatial malú skúšaj nakojiť v polospánku /ked zaspáva/ alebo čo najviac v noci

boka79
21. sep 2012

@sante81
ahoj to znie ako dojcensky strajk, tiez sme to mali kolo 3. mesiaca, na stranke mamily je o tom protokol, precitaj si to a naozaj si zozen laktacnu, a dudel zrus, my mame strajk uz dlhsie, raz menej raz viac.. najviac vypije v noci a ked sa zobudza, precitaj si ten clanok, to ti pomoze, a skus odsat evtl. a nakrmit lyzickpu pokial sa neprisaje

olilili
1. dec 2012

Moj maly dnes tiez zacal so strajkom 😠 , este rano pekne papal ale od poobedia sa nechce prisat ani za svet. My sa krmime cez klobuciky, ale doteraz s tym nemal problem. Dufam, ze coskoro prestane protestovat a budem opat stastne dojcit 🙂