Odmietanie kojenia 8 mesačným synom

randrea
22. máj 2012

Ahojte, neviem co mam robit, mam 8mesacneho syna, davam mu 3 prikrmy denne a potom ho vzdy dokojim. Doteraz to bolo ok, v pohode si dal aj mliecko, ale v poslednom case si tak 2krat cucne a koniec, odvracia hlavicku a neviem si s tym poradit. Cim to moze byt? A druha vec, ze sa mi nedari naucit ho pit inu tekutinu, mame rozne cumle a flase, ale zatial sa s tym len hra. Viete nejako poradit? Dakujem

oskvarka
22. máj 2012

@randrea no pit nieco musi takze skus vodu aj lizickou len davat ked nevie pit z flase alebo skus ho naucit na slamku alebo nieco ine..

anjelicek26
22. máj 2012

@randrea - mozno uz po prikrme nepotrebuje dokojit🙂 Na ranajky, olovrant, pred spinkanim a v noci ti asi pije... desiatu, obed, veceru matipujem prikrm. Napapanemu dietatu prsnik nenut, ak teda nechce, to, ze si len cucne, tym zazenie smäd, hlad uz nema.

Skuste pit cez slamku, to pomohlo nam... dcerka nikdy ziadnu flasu neprijala 😝

randrea
autor
22. máj 2012

@anjelicek26 a aku flasu so slamkou pouzivas?

anjelicek26
22. máj 2012

@randrea - pohar - voda- slamka 😉 Aspon to fungovalo u nej 🙂 Ale maly ma teraz flasu z kauflandu, kupili sme pred dvoma mesiacmi, je zo slamkou, netecie absolutne, ked sa zavrie, kupili sme hned 4 kusy 😀

randrea
autor
22. máj 2012

@anjelicek26 a kolko ma mesiacov? ja ho aj teraz skusam s flasou a vodou,ale nic, len je potom mokry, tak neviem

anjelicek26
22. máj 2012

@randrea - no Max je uz velky, ale zo slamkou vedeli obaja pit od 8-9 mesiacov.. a pit sa pravdu ucili na presladenom caji.Hocico, len aby pili... po tyzdni som prestala sladit, ale to uz nevadilo, pili cistu vodu bez reptania, len na to naucenie so ponukla to, co poznaju - sladke -lebo mm je sladke.... blizilo sa leto a potrebovali sa to naucit.

dankakk
22. máj 2012

@randrea nám maly nevedel pit z ničoho ... Potom sme kúpili klasickú mineralku s tým "cicikom" a z toho mu to ide perfektne, aj si ju zubami sám otvorí. A uz pije aj z pohára, ale to musíme dávať pozor aby si to nevylial naraz cele...

tinki
22. máj 2012

@randrea normálne kúp lucku v tej malej fľaši. Z toho deti radi pijú.

randrea
autor
22. máj 2012

@anjelicek26 jeej, aj my mame Maxika 🙂 tak skusim dat nejaky cajik a potom sa vratit k vode

anjelicek26
22. máj 2012

@randrea - ja som kazdy den ubrala sladkeho a bolo, po tyzdni cista voda a tak je to dodnes. Ono kvoli tym letnym teplam je fakt nevyhnutne, aby deti vedeli pit, hlavne tie, co uz nie su plnne kojene.

bambinkaa
22. máj 2012

@randrea nasa mala pije jedine lyzickou uz od uplne utleho veku, aj mliecko tak pila, odmieta vsetky flasky az po sosaciky atd. Lyzickou to ale ide pekne a po 1. mesiaci praxe uz aj rychlo 🙂

randrea
autor
22. máj 2012

@bambinkaa a davas jej to poleziacky alebo ked sedi?

maruska2007
22. máj 2012

ahojte ja mam 10m synceka kojim ho no vcera ma uplne odmietol tak som mu dala sunar vipil no mne sa mlieko stale tvori a on nechce cucat.co teraz odstavit uplne prsia naliate bolia tvrdnu ak odstavit mam si ich zviazat malo pit a jest suchu stravu viete mi poradit neviem co robit asi ho uplne odstavim ☹ no co s mliekom co sa mi furt vytvara kedy sa strati dakujem za radu

xlucia
22. máj 2012

@maruska2007 ziadne take bludy, ziadne zavezovanie, ziadne obmedzovanie tekutin. odstriekaj vzdy len tolko, aby sa ti ulavilo od, tlaku a nedostala si zapal. cize odstriekaj tak MALO ako sa da aby si nepodporovala novu tvorbu mlieka. ked si telo uvedomi ze mlieko nejde prec, tak ho postupne prestane tvorit

maruska2007
22. máj 2012

to vazne ja som si tiez myslela ze si trosku ale fakt malinko odstriekam lebo to je tlak a mlieko sa len malinko vytvori ty mas s tym skusenost ?dakujem za radu a zhruba nevies za kolko sa mlieko strati?

maruska2007
22. máj 2012

jaaj odstriekala som si trosku hned mi je lepsie inak to zviazanie a obmedzovanie tekutin a jest suchu stravu mi povedala moja zenska doktorka 😒

xlucia
22. máj 2012

@maruska2007 ja som to tak robila ked som chcela odstavit.
volakedy sa to takto robilo ale nevidim v tom vyynam, kedze generacia nasich mam kojila minimalne, takze ak ma tvoja zenska dr. viac ako 45 tak... skoda reci

sharlotta
22. máj 2012

@maruska2007 skusaj ponukat. My sme mali niekolko takych obdobi, kedy mi mala odmietala prsnik. Ked jej rastli zubky napr. alebo proste nieco. Tieto obdobia sa daju preklenut. Ja by som ho este neodstavovala, je to skoda.

bambinkaa
22. máj 2012

@randrea iba ked sedela stale, aby jej to nezabehlo. Zo zaciatku sedela len v detskej hojdacke, to bola drobnucka, teraz uz sama sedi, stoji 🙂 zo zaciatku sa mi zdalo, ze to je nekonecny pribeh, trvalo to dlho, lyzicku po lyzicke, aj striekackou som davala, ale po tyzdni som zase vytiahla lyzicku a slo to lepsie. Teraz da 50 ml za 5 minut cca. Je to kriz, ked nechce z flasky, ale da sa to. Tu som citala na MK, ze mamicky davaju aj viac tekutin do obeda, atd. Ja napr. dam hodne vody do popuceneho banana a ma akoze dzusik na desiatu, alebo ked odmieta pit, tak do vecernej kase o 30 ml viac vody. Ved aj tak by to vypila hned po jedle, ale ked vymysla, tak to ma spolu. Nema hnacky. Alebo varim take jedla, co nasiaknu vodou, napr. ryza, aj cestov. atd. Vymyslam aj ja 😀

zdenka99
22. máj 2012

Naša pije v 9m z obyčajného pohára. Stále sa naťahovala za tým mojím s vodou, tak som jej raz ponúkla a na moje prekvapenie si pekne odpila. Dávam jej po troškách, aby jej nezabehlo. Veľmi ju to baví a vždy keď zbadá pohár, tak sa jej rozžiaria očká 🙂... Podľa mňa deťom treba ísť príkladom, takže možno to vyznie hlúpo, ale ak by som ju ja chcela naučiť na fľašku, tak by som z nej stále pila pred ňou.

maruska2007
22. máj 2012

@xlucia ano ma viac ako 50 🙂

maruska2007
22. máj 2012

@sharlotta ved aj ja si myslim ze je to koli zubkam idu mu horne lebo som o tom citala ze to moze byt jeden z dovodou a zhruba kolko dni to trvalo ja si tiez myslim ze je to skoda 🙂

sharlotta
22. máj 2012

@maruska2007 tak to by som v ziadnom pripade dojcenie neukoncovala. Len ponukaj dalej, nenut, ponukni, ak nebude chciet, nenukaj dalej, ale tak aspon kazde 2 hodinky by som ponukla, ci sa nenapije. Ono sa to spravi, pridu chvile, ked budes rada, ze dojcis.

luba41
22. máj 2012

@randrea 3 príkrmy sú v 8 mes. asi veľa, stačilo by aj 2. Maličký potom asi zabúda na mamine mliečko. Kludne nahraď vodu kojením. A ak teda vodu, radšej s hrnčekom s náustkom alebo bez. 😉

ajka79
22. máj 2012

aj moja dcera v 8 mesiacoch prestala pit mliecko, aj som jej ponukala, ale vzdy odvratila hlavicku, tak sme davali vodu po lyzickach (z flase nikdy pit nechcela), dlhsie to trva, ale nevadi, potom presla na pohar ale k dojceniu sa uz nevratila... neboj on zacne pit, len to skusaj, ponukaj mu vodicku (po lyzicke, alebo z tej flase)

maruska2007
22. máj 2012

@sharlotta tak dakujem za rady budem teda skusat a uvidime co bude

31majka12
22. máj 2012

a nejdu mu zubky?
Vtedy deticky odmietaju pit mliecko.

31majka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nibiru
22. máj 2012

@randrea tak moja dcera pila tiež len s flase zo slankou cambol bab kukni mi do bazaru mam ju tam odfotenu tym neponuka nenutim len aby si videla ako vizera potom tiež s lovi 360stupnovy netečuci hrncek alebo klasica sportovy uzaver napriklat rajec,lucka žiadne dudlenikdy nechcela a to kojim dodnes ak nechce nekoj ho naozaj mu u stači potom iba jedlo.vyskušaj najprv tu lucku,rajec mozno sa zapaci a ked nie tak slamku 😉