Očkovali ma proti tetanu. Môžem kojiť ďalej?

lyongirl
12. feb 2010

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Stal sa mi úraz a zaočkovali ma tetanovkou, pri tom všetkom som zabudla povedať, že kojím... Nevadí to, môžem kojiť ďalej, alebo nie? Napadlo ma to až teraz, keď som kojila a k dr. sa už nedovolám, lebo je veľa hodín...

lyongirl
autor
12. feb 2010

to mi nikto nevie poradiť?

jaron
12. feb 2010

Ahoj Lyongirl,

teraz som volal k svojej známej detskej lekárke, môžeš kojiť. 🙂
Nech sa ti darí.

bibi1711
12. feb 2010

ahoj, tak mne doktorka povedala, ze ma nemoze proti tetanu zaockovat, pokial kojim...

lyongirl
autor
12. feb 2010

Jaron ďakujem Ti zo srdca!!!

lyongirl
autor
12. feb 2010

bibi - keby ma nemuseli očkovať, tak dobrovoľne sa asi nedám, ale všetko sa to tak rýchlo zbehlo - úraz atď, že až doma som zistila, čo a ako...
určite z tetanovky ide niečo do mlieka ale neviem čoho a koľko a ako je to bezpečné a nebezpečné no asi je lepšie neočkovať, ale ja som nemala na výber

vieraj
12. feb 2010

aj mne povedala, ze ma nezaockuje, ked kojim,ale tento tyzden bolo v damskom magazine na stv 1 - hovorila to doktorka, ze sa moze ockovat proti tetanu

wobludka
12. feb 2010

tetanovka je mrtvá vakcína, takže by to nemělo ničemu vadit - během kojení se normálně nedává (tzn. když uplyne těch 10-15 let od posledního přeočkování), ale pokud se stane úraz a je potřeba přeočkovat, tak to nevadí 😉

cimlik
12. feb 2010

Ahoj, já jsem se na to ptala, když jsem kojila prvního syna. Normálně mě naočkovali, že to nemůže miminku ublížit 😉

lyongirl
autor
12. feb 2010

tak som rada, že viem o tom viac, lebo som nevedela nič...

petot
12. feb 2010

Tetanovka obsahuje 25ug etylortute, ktorá sa určite dostáva do mlieka, a okrem toho dávku hliníka a formaldehydu. Nie som lekár; lekári zvyknú trpieť určitým mentálnym skratom, že pokiaľ sa niečo týka vakcíny, tak "nikdy žiadny problém neexistuje".

lyongirl: Treba to rýchlo detoxikovať. Daj si veľa vitamínu C, kľudne aj 4g po zvyšok dňa, ak nemáš poruchu obličiek, metabolizmu železa/medi alebo deficienciu G6PD. Musíš plynule veľa piť, aj 3l denne (dnes už asi len liter-liter a pol), aby obličky všetko to svinstvo čo najrýchlejšie zlikvidovali.

Ak máš selén, daj si kľudne aj 400-600ug, krátkodobo je to v pohode. Selén je dôležitý pri detoxikácii ortute.

Čas pracuje proti Tebe, etylortuť sa veľmi rýchlo ukladá v mozgu a tukových tkanivách, čím viac toho stihneš podniknúť v prvých hodinách, tým lepšie. Uložená ortuť sa z tela dostáva omnoho ťažšie, niekedy zostáva na celý život.

Vitamín C môže znížiť pravdepodobnosť niektorých vážnych neurologických následkov tetanovky, takže o dôvod viac užívať ho vysoké dávky aspoň nasledujúci týždeň.

petot
12. feb 2010

Pozitívne na tom je, že zajtra poobede už bude mliečko pravdepodobne bez ortute (čo sa nestihlo vylučiť v prvých hodinách, to sa po 24h už uložilo v tele a už sa natoľko neprejavuje).

lyongirl
autor
13. feb 2010

petot čítam až teraz normálne si ma vystrašil...
takže včera som nič nepodnikla tak skúsim niečo z toho dnes...
ešte ma napadlo, aj bežne ak človeka zaočkujú tetanovkou je dobré to dostať z tela von? Alebo je lepšie odmietnuť očkovanie alebo ako? Ak budú malého očkovať tetanovkou aj jeho mám detoxikovať?

čo mám doma selén, tak 1 tableta obsahuje 50mcg, tak neviem, koľko si ho dať, na obale odporúčajú 1 tabletu denne, tú si zatiaľ dám nič ňou asi nepokazím...

petot
13. feb 2010

Vystrašenie nepomôže, začni viac piť a daj si céčko 😉
Selénu môžeš krátkodobo aj 600-800ug, dlhodobo je úplne bezpečných do 450ug denne. Takže ak si dnes a zajtra dáš po 600ug (rozdelené na viac dávok), nič nepokazíš.

O tom, či odmietnuť očkovanie alebo nie, je to na dlhú diskusiu, a je to skôr na fórum https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lyongirl
autor
13. feb 2010

veľké ďakujem!!! 🙂