O 9 dní mám termín pôrodu a ešte sa mi netvorí mlieko

blaznivaveverka
14. mar 2021

Dobrý deň, za 9 dní mám termín pôrodu a ešte sa mi netvorí prvé mlieko (mlezivo). Nič netečie, ani sa mi prsia nenaliali. Často čítam, že ho majú mamičky už od polky tehotenstva a ja stále nič. Je to v poriadku? Budem môcť dojčiť? Ako prosím spustiť /podporiť tvorbu? Ďakujem

pribinak
14. mar 2021

@blaznivaveverka je to v poriadku. Nemusí ti nič tiecť pred pôrodom.

michaelapeller
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tehotna40
14. mar 2021

@blaznivaveverka ahoj, žiadnou odsavackou prosím ta neskúšaj. Dráždi to maternicu a môžeš si vyvolať porod a ak sa ti ešte porod nespusta netlačila by som na pílu. Mne tiež nič netieklo, dokonca mi po pôrode dcérku previezli do inej nemocnice takže som ju nemohla ani prikladať az po 4roch dňoch keď ma previezli za nou a mliecko sa pomaličky spustilo. Kup si nejaký čajík na podporu tvorby mliečka a po pôrode ho začni pit. Držím palce a prajem veľa zdravia

pribinak
14. mar 2021

Prosím ta, pred pôrodom si nič neoddávaj. Tak ako píše
@tehotna40 mizes spustiť stahy maternice. Je to fakt zlý nápad.

michaelapeller
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaelapeller
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diewcatqoo
14. mar 2021

@blaznivaveverka ahoj, je to uplne v poriadku, vobec si nerob starosti. Mne sa mlieko spustilo az po porode a dojcila som vyse 2,5 roka. V okruhu mojich kamosiek sa ziadnej prsia nenalievali este pred porodom, vsetkym az po a takmer vsetky sme v pohode kojili.

tehotna40
14. mar 2021

@michaelapeller tak mne to gynekológ vyslovene neodporúčal.

maggie1978
14. mar 2021

Mne sa až 2 dní po pôrode začali nalievať prsia... Je to normálne, netreba sa obávať.

zuzubb007
14. mar 2021

Neviem toto som ani nepočula, že prsia sa majú naliať skôr ako porodis, mne sa pri oboch deťoch naliali asi dva dni po pôrode, dovtedy absolútne nič ani by ma nenapadlo sa tým zaoberat

dollyzv
14. mar 2021

Mne sa kolostrum spustilo až po 12hodinach od pôrodu,mlieko o nejaké ďalšie 2dni...je to v poriadku

zuzikak
14. mar 2021

prosim ta hlavne nerob absolutne nic. Laktaciu a teda tvorbu mlieka v prvom rada spusta hormon, ktory sa hlavne zacne tvorit po porode pri stahoch maternice. V porodnici je uplne normalne, ze sa ti prsia naleju druhy, u niekoho treti den po porode. Nestresuj sa s tym. Na mlieko mas dost casu.....

evkao
14. mar 2021

@michaelapeller v tom clanku odstriekavanie mlieka pred porodom neodporucaju, len to uvadzaju ako moznost pre presne definovane skupiny mamiciek

kiki68
14. mar 2021

Mne tiez nic a vidis , uz 8 mes plne kojim 😉 klidek

kiki68
14. mar 2021

@michaelapeller lenze co by som odstriekala.. dve kvapky. Mne pred porodom nesla ani kvapka, proste nic. Az po sa to spustilo. Cize ja by som sa iba nervacila

michaelapeller
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rami300892
3. apr 2021

Aj ja som sa obávala presne toto isté som mala a po pôrode sa mi tak naliali prsníky že ma až boleli