Nutriton pred každým dojčením

20. júl 2022

Ahojte, prosím nesúdiť. Máte prosím Vás skúsenosť, ze bábätko bolo len kojene, potom mu diagnostikovali silný reflux, tak pred každým kojenim musí mať nutriton. Pri ňom veľmi plače, nechce ho, drhne sa s nim, tak veľmi sa rozplače ze si už potom odmieta vziat aj prsník. Zvládli ste takto fungovať dlhodobo? Alebo ste prešli na UM antirefluxne ? Stačilo to, čo sa hustoty týka a mliecko sa uz nevracalo naspäť? Ďakujem.

ls56
20. júl 2022

Čo znamena silny reflux? A to ti lekar nariadil davať UM?

margaretka_
20. júl 2022

@ls56 nutriton nie je UM, pokial viem, sluzi iba na zahustenie

Tiež nam odporúčali, ale zvladli sme to bez. Dieta sice v kuse grcalo, ale priberalo nadpriemer a o to viac sa dojcilo

autor
20. júl 2022

@ls56 nie, ja by som radšej dávala um antirefluxne než nutriton.

autor
20. júl 2022

@margaretka_ práveže ja by som
rada zvládla bez, ale ma taký reflux ze sa už dusil s mliekom čo mu išlo hore krkom, aj nosom.

margaretka_
20. júl 2022

Neviem poradit s tym, my sme to nedavali vobec. Nas nemal asi az take problemy. Ale grcal v kuse, bolo to hrozne obdobie.
Neda sa nutriton podat trošku neskor, v priebehu dojcenia. A nie úplne pred? Aby ho to tak nenastvalo?

ls56
20. júl 2022

Tak my sme nemali asi az taky problem neviem, ale tiez sme stale grcali. Zvladli sme to sice, ale grcala kludne az do 4-4,5m. A veru ze zo zaciatku jej to vela krat islo nosom a aj potom mozno po hodinke od kojenia jej vyslo mlieko hore a zacalo ju davit. Ale nedavali sme tiez nic lebo priberala nadstandarne. Vela krat sa stalo ze po kojeni hned sabla. No hrozne obdobie verim ti. A keby si sa poradila s pediatrom?

ls56
20. júl 2022

Este ma tak napadlo, ze neda sa to spravit tak ze cez cievku pojde ten nutrilon a normalne sa bude kojit?

autor
20. júl 2022

@ls56 to je taká hustá kasa/gél, cez cievku by neprešlo.

autor
20. júl 2022

@ls56 pediater ze najlepšie je kojiť. To ja viem; ale takto sa trápime obaja.

autor
20. júl 2022

@margaretka_ naštve ho to tak či tak :(

danielahamar
20. júl 2022

Ta mna zly krok, nutriton sa vôbec nemusí zarábať do UM, stačí si odstriekať a dalšia vec, možno ani nie je taký silný reflux, ako nemôže mlieko. Treba skúsiť vysadiť všetko mliečne, či sa to nezlepší. A existuje ešte gastrotuss, ten sa dá dať do striekačky pred jedením som ho dávala ja

ls56
20. júl 2022

Tak to ti potom neporadim. No snad povoli,ked budes skusat a zvykne si.

gerfinka
20. júl 2022

Ja som tak mala a dcérkou. Pred dojčením som jej dávala nutriton. Ale mala som to tak pohotovo, aby keď bude hladná mohla som jej rýchlo dať. Čiže som mala teplu prevarenu vodu v termoske. Zarobila som tu trošku dávky v stamperliku a dávala som jej to striekačkou od nurofenu. Keď bola väčšia, zvládla spapat už aj lyžičkou. Aj keď sa mi zdá, že som jej robila len polovičnú dávku toho nutritonu. A snažila som sa jej to dať čo najskôr po zamiesani, aby to nebolo úplne huste pri papani. Pomáhalo jej to, grckala menej. Tak do polroka sme jej ho asi museli dávať.

hederamonstera
20. júl 2022

A pribera dobre?

mtn112233
20. júl 2022

Môj mal reflux taký že sme boli v nemocnici lebo nepriberal, všetko išlo von.. nutriton som odmietla keďže som mala mlieka pre dve deti a od laktačnej som vedela že je to svinstvo, akurát by ho to zapieklo. Nakoniec aj sama primárka na detskom oddelení a aj lekárka na gastre mi povedala že to dávať nemám a pokiaľ mam lekárku ktorá núti matku čo ma mlieka pre dve deti do umelého tak ju mám zmeniť 🙂 aj napriek silnému refluxu som maleho iba kojila a po tom ako som dodržiavala opatrenia čo mi radili malý priberal kilo mesačne 🙂

slnecnica321
21. júl 2022

Ja som odsávala svoje mliečko a do neho davala Nutriton, trošku to zahustilo, mala sa napapala a bola spokojná.. reflux to zmiernilo no mala ma ho doteraz a to uz ma 5,5roka. Preto, že sa nedalo normalne kojiť pre to jej vracanie aj na prsniku tak som to riešila takto a len tri mesiace sa mi tvorilo mliečko keďže na prsnik isť už nechcela. Sama prídeš na to, čo je lepšie...