Nočný spánok a kojenie

vlasenka
14. feb 2015

ahojte, poraďte mi. Mám 5 mesačného synčeka, stále ho kojím. Cez deň každé 2-2,5hod., ale v noci niekedy vydrží 2-3hod.,ale niekedy papáme aj každú hodinu. Ešte neprikrmujem, lebo každý mi vraví, že aby som kojila do 6 mesiacov a až potom začala dávať príkrmy. Neviem, či je v noci hladný, keď papá tak často. Zúbky ešte nemáme, vyzerá, že sa mu aj tlačia. Či to bude tým?

hrjanka
14. feb 2015

Moja dcérka mala okolo 6-7 mesiacov, keď sa jej nočný spánok začal skracovať až natoľko, že sa budila aj 10 a viackrát za noc. Boli to zúbky, jej sa tlačili von 4 mesiace a toto obdobie, keď tak strašne spávala, trvalo niekoľko týždňov. Príkrmy by ti nepomohli, ja som aj skúsila dať kašu na noc a bolo to ešte horšie, než bez nej. Poviem ti vetu, ktorú väčšina z nás už nenávidí, ale inú ti povedať ani neviem: Vydrž to. 😉

vlasenka
autor
14. feb 2015

No nič iné mi ani nezostáva 🙂 len vždy keď sa v noci zobudíme už neviem koľký krát, tak mám chuť ísť kúpiť umelé mlieko, aj keď viem, že to moje je najlepšie.

dhaarma
14. feb 2015

Moja mala bola rovnaky pripad a aj napriek jej dokrmovaniu od 6 mesiaca sa nic nezmenilo..a to bola a je dobry papkac. Boli v tom asi zubky, lebo zacala spavat celu noc az ked jej vsetky vysli a to bolo v 2r.

hrjanka
14. feb 2015

@vlasenka to poznám, ja som sa malej už aj vyhrážala, že dostane umelé a bude spať...ale ako ju poznám, buntošila by aj tak. My sme s manželom fungovali len vďaka zelenému čaju, ten nás každé ráno postavil na nohy, inak sme boli ako zombie

nanka3
14. feb 2015

@vlasenka Ahoj, moja dcerka ma 6 mesiacov a uz mesiac a pol sa budi v noci aj 6-8x, predtym vstavala 2 razy, tiez kojim, ale ja od 5 mesiaca aj prikrmujem, aj ked az tento posledny tyzden papa viac, doteraz to boli len take ochutnavky. Tiez som si myslela, ci sa nebudi casto preto, ze je hladna, ale uz viem, ze nie, lebo okolo pol piatej dostane ryzovu kasu a po kupani okolo pol siedmej este dokojim a napapa sa riadne a o pol desiatej vecer je uz hore a niekedy aj o pol deviatej, pritom som si na 100% ista, ze hladna nie je..... zuby zatial nema, tiez si myslim, ze by mohli byt pricinou casteho vstavania, ale to budem vediet s istotou az ked vyjdu. Inak, ty ked chces, kludne skus nejake jedlo (zacni zeleninou), ved to je len na to, aby si dieta zvyklo na chute, ono sa z toho aj tak nenaje, ak by drobec mal zaujem, ak nema, tak nic. Nasa mala stale po nas pozerala, ked sme daco jedli a natahovala ku nam ruky, tak som jej skusila trosku dat, ci by chcela a bolo vidno, ze ma zaujem, tak som skusila zeleninu, na prve razy ochutnala 1-2 lyzicky. Je to na tebe, na to co vravia ostatni sa vykasli, ty si svoje dieta poznas nejlepsie. Inak ani to umele mlieko by caste nocne vstavanie podla mna neovplyvnilo.

mimi8814
14. feb 2015

aj mne sa moj polrocny budi aj 6 krat za noc( niekedy aj viac) , teda budi.... zacne sa vrtiet, metat...ale dam mu prsko a spi dalej. Ziadne vstavanie, kedze spi so mnou, ziadne budenie... iba v polospnku dam prsko a takto celkom v pohode prespime noc. V zivote by ma nenapadlo mu davat UM len by prespal celu noc...

vlasenka
autor
14. feb 2015

Aj toho mojho nakojim v polospanku. Niekedy sa ani poriadne nepreberie. Som rada ze nemame len my taky problem. Budem dufat ze ked vyjdu vsetky zubky, tak bude dobre 🙂

nikusik0306
14. feb 2015

@mimi8814 Som na tom rovnako, spi pri mne v posteli, ked zacne mrvenie, dam prsnik, a niekedy je to len ukludnenie na miesto cumlika, kedze nepouzivame a niekedy si potiahne ze papá, davam pred spanim druhu veceru - zeleninku alebo kasicku, aj prve spodne zubky su von a aj tak sa budi.

lucka_vengl
15. feb 2015

@vlasenka ak spi v postielke, tak skuste spat spolu v posteli - ako tu pisu zeny, ulahci to nocnu starostlivost. viac sa vyspis, ked nebudes musiet vstavat z postele, len si babo prilozis poleziacky. a ozaj to mozu byt tie zubky, u nas tiez to tak bolo, aj teraz posledny mesiac sme mali narocne noci kvoli stolickam. a niekedy sme mali horsi spanok aj ked bolo vela podnetov cez den, alebo ked sa naucila stvornozkovat ci chodit - su to velke zmeny pre dieta, potrebuje to spracovat a niekedy sa to prejavi horsim spankom. UM v tomto nepomoze, babatko sa proste potrebuje ukludnit pri maminke. Praveze dojcenie je v takom obdobi velka pomoc, aj pri starsich detoch ako mas ty. Viem, ze tie obdobia su narocne, ale raz to prejde. Vela sily prajem!

evittam
15. feb 2015

@lucka_vengl Pokial uz je naucene spat v postielke,tak by som to urcite nemenila. Potom tu bude za par mesiacov zalozena tema "ako odnaucit spat dietatko s nami v posteli":-P

mimi8814
15. feb 2015

@nikusik0306 nemyslim, ze normalnym jedlom sa spravi, ze sa nebude v noci budit. Deticky maju aj ine potreby ako papat, hlavne chcu citit svoju maminku, preto to dudlanie prska😉 ja osobne to neriesim, uzivam si to, pretoze ked bude velky uz ma takto potrebovat nebude😉

vlasenka
autor
15. feb 2015

@evittam presne tak, k nam do postele si ho ucit nechcem. Som rada, ze spinka v postielke.

lucka_vengl
15. feb 2015

@evittam 🙂 hej no, zalezi to na rodicoch, co su ochotni respektovat. I ked osobne si myslim, ze tato potreba blizkosti raz odznie, dieta nebude rodicom okupovat postel do puberty :D a kym na ten odchod do vlastnej izby dozrie, tak aspon ja si to ulahcim spolocnym spanim 🙂 neplanovala som to takto, my sme si zohnali postielku, ale uz v porodnici som zistila ze to nema zmysel :D mam malu pri sebe a rano sa budim oddychnuta (s vynimkou ozaj narocnych noci, kedy nestaci len nakojit, ale aj ponosit pripadne uplne zobudit a ist sa hrat :D)

vlasenka
autor
15. feb 2015

Dakujem vam vsetkym, som rada, ze v tom nie som sama. Upokojila som sa a uz to berem akosi inak.🙂

katarina644
15. feb 2015

@vlasenka moja dcera kojena sa aj dvadsat krat za noc budila. to bola katastrofa, kojila som ju sedemnast mesiacov a stacilo. a s malym tiez ziadna slava nebola a nebol kojeny. u malych deticiek je to normalne.

julka82
15. feb 2015

Ahojky. To, že svoje dieťatko v noci dojčíš je to najlepšie čo pre neho môžeš urobiť. Ja som na tom podobne ako ty 🙂 . Prečítaj si toto: http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/nocne... 😵

evittam
15. feb 2015

@lucka_vengl Tak ved kazdy ako mu vyhovuje. 😉 Dcerka napr.s nami spavala do 3.mesiacov a le nahodou sme ju vyskusali na navsteve u znamych dat spinkat poobede do postielky a ona v pohode pospala,tak sme hned na 2.den skladali postielku😀. A kojila som ju v noci max.2x-a to som vstala,nakojila a dala znovu spinkat.A potrebu blizkosti mame tiez vyriesenu- niekrdy spinka s nami,dokonca aj starsi syn.😉

vlasenka
autor
16. feb 2015

@julka82 dakujem za zaujimavy a uzitocny clanok. Dost mi pomohol vsetko pochopit. 🙂

julka82
16. feb 2015

@vlasenka rado sa stalo, aj mne pomohol 🙂

egiginka
16. feb 2015

@vlasenka ... to je normalne, neni hladny, len chce mamu !!! Zubky, toto je typicke obdobie na caste nocne kojenie 🙂 plus vela vnomov novych ma cez den a aj vola sa to separacna uzkost, proste si kontroluje mamu.. .. zacat prikrmy sa ma v tedy ked sa dieta hrabe do taniera, v tedy je na to pripravene, to moze byt 5m, moze to byt7m.... moja ma 13m a je par lyziciek na obed inak len mliecko ( chrumky trosku ovocia pocas dna).. a je maly tukino🙂))... takze tolko 🙂.. .. ak si uz z kojenia v noci unavena, podloz si krize, hlavne supni maleho k tebe do postele a on bude mat samoobsluhu ani nebudes o to vediet🙂.. a ak to bude moc prehanat, aj take su dni, tak niekedy staci len pohladkat. Uzi si to, su to krasne dni🙂