Nočné dudkanie 10-mesačného

sima1415
19. júl 2022

Baby, ako ste riešili nočné odstavenie dieťaťa keď ešte máte mlieko ? Malý má 10 mesiacov cez deň má prsník minimálne ale cez noc to statočne doháňa. Chcela by som okolo roka ho odstaviť aspoň teda na noc len neviem či je takáto varianta reálna - poprosím iba komentáre s reálnou skúsenosťou a radami, nepotrebujem čítať že je to zavčasu ho odstaviť ;) zatiaľ skúšame metódu fľaša s vodou a nosenie ale aj tak skončíme pri prsníku ...

euka210
19. júl 2022

@sima1415 podla mna sa neda take male odstavit len na noc a cez den sa bude dojcit. Bude mat z toho chaos. Bud dojcit, alebo uplne odstavenie. Mozno niekto tak robil a poradi. Nocne odstavenie je prave najtazsie. A niektore deti tak presne robia ze v noci dobiehaju den.

sima1415
autor
19. júl 2022

@euka210 ja som si aj myslela , nevadí tak bude musieť skončiť úplne čo už

simonad7
19. júl 2022

@sima1415 ja na dojčenie nedám dopustiť, skúste možno vydržať a same sa to upraví, syn má 14m a teda má niekedy horšiu noc niekedy lepšiu kedy kojím len 1x. Ale toľkokrát na to kojenie zachránilo v situáciách ako zuby, zlá nálada, keď vstane hore zadkom po obednom spánku a v neposlednom rade - let lietadlom na dovolenku. 😃 viem že je to otrava, sama mám take myšlienky, ale skúste aj nad týmto premýšľať, či nemáte z toho viac pozitív ako negativ. Pekný večer 🙂

sima1415
autor
20. júl 2022

@simonad7 bohužiaľ v našom prípade je to pre mňa utrpenie od úplného začiatku a už to ma čím ďalej tým menej pozitív. Keby sa v noci budil 3x tak ok ale on sa budí príliš často, túto noc to bolo 11x a ja mám ešte staršie dieťa ktorému sa kvôli únave neviem venovať tak ako by som chcela .

zuz0110
20. júl 2022

Ja som syna na rok odstavila v noci. Ostalo mu potom uz len kojenie pred spankami a rano. To potom postupne uz on zabudal a v 1.5 roku bol komplet odstaveny. V noci sme isli na to postupne, posuvala som cas, dokedy som proste nedala a uspavala som len mojkanim. Napr prvy tyzden do 12, potom do 3, potom do 5 atd. Az sme sa prepracovali k tomu, ze sa nakojil len rano. Nechcela som na to ist drasticky, takto nam to vyhovovalo obom. Po tych par tyzdnoch prespal celu noc. Jasne ze na zaciatku mrncal, ale nic vazne. Teraz dcerku sa chystam podobne. Akurat teraz to pojde asi tazsie, lebo ona je cez den uplny zavyslacik, je zvyknuta si cucnut hocikedy. Syn mal vtedy cez den uz len pred spankami.

sima1415
autor
20. júl 2022

@zuz0110 môj je ako tvoja malá ...včera som chcela oddialiť a hysak , ani nosenie na rukách nepomohlo, ani hladkanie či mojkanie :(

mareri
27. aug 2022

no ja by som dala flašku s dobrým mliekom, aby sa napil a spala by som ďalej