Nočné dojčenie

bale1rinka
5. aug 2021

Ahojte, práve potrebujem oddych od nočného kojenia, bradavky ma bolia,pália,mažem,ale nič nezaberá, malý si pýta každú hodinu a pol cca,dakedy pospí len hodinu a dakedy dá dve hodiny... odstriekala som si vždy,ale už ma aj bolia ruky a prsia tiež,tak rozmýšľam, že v noci pôjde na fľašu s mojim odstreknutym.... otázka: mám si nastaviť budík na každú cca hodinu a pol aby som si odstrekla?teraz mám už prichystané na noc 100 ml môjho mlieka,a ďalšia,cca 50-60 ml vypyje, mám odstreknúť viac alebo stačí do tých 60 ml?... malý má 11dní.dakujem

sasesoe
5. aug 2021

@bale1rinka ahoj, daj si maleho k sebe do postele. Jednoduchsie kojenie i babo zvykne lepsie spinkat. Mne casto pomohlo len polozit ruku na vrch aby citila, ze som pri nej. Pripadne sa porad s laktacnou poradkynou, ak by Ti vedela prist odkontrolovat prisatie. Flasa Ti spravi medvediu sluzbu

janka_266
5. aug 2021

@bale1rinka skúste nenatierat, nenosiť podprsenku, len voľne trička, keď ste doma. Mne všetky tieto pálenia prestali, keď sme sa zosúladili a zistili ako na to, takze ako pisu hore skúste tu poradkyňu, ale hlavne skúšajte, s fľašou sa môže stať, že Veľmi rýchlo dokojite.

luba41
5. aug 2021

mykoza..treba napravit prisatie, často dojčit, mastit antimykotikami..

bale1rinka
autor
5. aug 2021

@sasesoe je somnou v posteli, casto mi zaspí na bruchu, takže musí...kym si nevybavime monitor...

bale1rinka
autor
5. aug 2021

@janka_266 natieram,ale ja mám malé bradavky a ploché, používam klobúčiky,inak to nejde...

bale1rinka
autor
5. aug 2021

@luba41 musím kojit cez klobúčiky, mám malé bradavky, ploché, len ľavá ma bolí, neviem, či to je mykóza..kojim každú hodinu, myslím, že dosť často... však aj v pôrodnici mi povedali, že v noci si od kojenia mám oddýchnuť tak ako to mám urobiť keď sa obávate, že si zvykne na fľašu?pri prvej dcére sa mi nič také nestalo, normálne som kojila 9mesiacov,proste mi bradavky musia zhrubnut,ja si len už nepamätám ako som to v noci robila,ako odstriekavala... viem, že mala moje mlieko z fľaše iba v noci...

ivangeline
5. aug 2021

Ja som pocula...ze to ide aj inak. Nasla by som vhodnu laktacnu cim skor...pokym nie si na prasky a neseknes s tym alebo neodide mlieko..

sasesoe
5. aug 2021

@bale1rinka odporucam cim skor poriadnu laktacnu. Mne pri prvej tie dali v porodnici flasu i klobuciky atd a myslela som, ze to uz vzdam,...takze prajem cela sily a trpezlicosti, klobuciky nie su dobra rada, pozri napr
https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/k...
Kluc je spravne prisatie a pohodlna poloha. Drzim palce

petamich
5. aug 2021

bez ohladu na vsetko malo by sa...ako kojenie je uzasna vec, ano treba robit vsetko preto aby si kojila, kazdopadne...zavolat si laktacnu je dobry napad, nam velmi pomohla s polohami, kedze po sediacky kojit neviem, mam velke poporodne zranenia ale spat k otazke

ja mam viac mlieka ako maly vypije, napriek tomu, ze si pyta kazde cca. 2 hodky, ked sa mi naleju prsia, tak si odsajem do ulavenia a pokojne aj viac, kolko je treba, toto dam do chladnicky, kde to vydrzi 48 hod. a ked potrebujeme tak malemu dame (napr. dnes som sla necakane spat do nemocnice kvoli nejakym problemom)

pozor ale na to, aby si dieta nezvyklo na flasu, z ktorej mu to ide lahsie, na to ta baby upozornuju

a na tie bradavky skus multimam kompresne naplaste, mne medzi kojeniami dokazu narobit zazraky 🙂 drzim paste

bale1rinka
autor
5. aug 2021

@petamich stále nerozumiem...ako sa má potom vykonávať tá nočná prestávka cca do 6hodín, všade sa to píše, v pôrodnici mi to tiež povedali, čo mám to mlieko po lyžičkách mu dávať? Dcéra bola na flaške a v pohode, cez deň bola plne kojená, v noci z fľašky mojim mliekom...za laktačnú som vyhodila 💸💰 do vzduchu a vôbec mi nepomohla, prisatie je ako má byť inak by ma aj pravý prsník bolel a práveže nie, z neho môžem kojit v noci, len ten ľavý nech si oddychne... nebudem ju teraz volať...

zuzanka.zuzu
6. aug 2021

ak mas dost mlieka tak nocnu davku poodsavaj cez den, na noc prichystaj flasky a na prsia si capni medela vankusiky (nicim nenatieraj), v noci ani neodsavaj, nechaj tak... ak mlieka nemas dost tak sa asi natrapis ☹

bale1rinka
autor
6. aug 2021

@zuzanka.zuzu mlieka mám, doteraz som odstrekla 60+40+40+60+80ml=280ml.. myslím, že na noc ok, naposledy som kojila o 1rano...

petamich
6. aug 2021

@bale1rinka ja asi nechapem otazke - aka nocna prestavka? ved na 2x odsaj alebo kolko potrebujes - cez den alebo vecer, nachystaj si do dvoch flasiek alebo proste si odlejes zo sacku (ja mam medela), kolko potrebujes, zohrejes a das z flase a prestavku mozes mat aj 12 hodin, ked si odsajes dost - kojila som napr. o 23:00, maly vypil malo, odsala som 120 ml a dalsie kojenie mu mozem dat z flase, ak by som chcela dlhsiu prestavku odsajem napr. aj po kojeni o 20:00 a mala by som 240 = kojila by som 23:00 a potom az niekde rano okolo 8:00

ak nechapem otazke tak sa ospravedlnujem ale mne to nepride ako raketova veda, nachystam si mlieko vopred a potom davam z flase ale mozno fakt nerozumiem na co sa pytas

bluka2
6. aug 2021

Nočná prestávka 6 h pre 11 dňové dieťa? To je blbosť úplná...
Myslím, že bradavky iba potrebujú čas si zvyknúť na novú rolu, prestane to bolieť (ak teda nemáš tu mykozu a pod.) Je to tvoje druhé dieťa, pri prvom ta bolesť prešla, nie?

luba41
6. aug 2021

@bale1rinka klobučiky -sú príčinou zlého prisatia, mykoza, vedú k odsávaniu a používaniu flaše....to vedie potom k znižovaniu tvorby a skončeniu dojčenia..zavolat laktačnú a nechat si poradit, ako odstránit klobučiky..

bale1rinka
autor
7. aug 2021

@bluka2 pri prvom to tiež trvalo,ale bolo to horšie,mala som retenciu, horúčky, úplne som odsavala a pila celý deň z fľaše..

bale1rinka
autor
7. aug 2021

@luba41 laktačná mi nepomohla,pri dcére som to mala tak isto, klobúčiky som použila mesiac a potom som kojila do 9mesiaca dcéry...neviedlo to k zníženiu produkcie mlieka, odsavala som si v pohode a mala som vždy mlieko...asi musím počkať kým mi zhrubne bradavka...

bale1rinka
autor
7. aug 2021

@bluka2 oddych pre mňa od kojenia z prsníka,nie pre dieťa...

bale1rinka
autor
19. aug 2021

@bale1rinka takže, prešlo to, stále som doteraz kojila cez klobúčiky, mlieko mám, tvorí sa hodne... fungujem už bez nich... laktačnu som nepotrebovala, dieťa sa mi za týždeň odstriekavania a pitia z fľaše nenaucilo iba na fľašu... papá z prsníka, som dôkazom, že klobúčiky sú super záchrana 👌👍

essenceee
20. aug 2021

niečo podobne riešila moja sestra a pamatam sa, že ho odstavila od materskeho mliečka a potom ho stratila a dávala mu umele mliečko