Neviem kedy je bábätko hladné

lucia23529
21. jún 2024

Ahojte, mam 2,5 mesačné bábätko teraz už plne kojené. Avšak neviem kedy je hladné…čo som pozerala rady laktačnej poradkyne tak mám pozorovať ručičky, jazyček, nepokoj a podobne. Dávam papať každé cca každé 4 hodiny ak je hore podľa mojho uváženia. Dávala som pri tych “priznakoch” ale vždy sa mi totalné dovracalo. Najhoršie že vstane v noci po 7 hodinách spánku a ono vysmiate ako lečo a žiadne známky hladu len sa teší že ma vidí 🙂 aj tak mu dám ale cez ten deň to neviem vôbec odpozorovať, nemáme ani žiadnu rutinu kedy spať ani koľko kedže je to maličke babo

pribinak
21. jún 2024

@lucia23529 Fuu každé 4 hodiny sú obrovské odstupy, navyše sú horúčavy. By som sa bála že sa dehydruje

lucia23529
autor
21. jún 2024

@pribinak tak ono prevažne spí celý deň a keď dám skor tak strašne vraca. A nechodíme vonku v takomto teple, sme doma celý deň lebo ja tiež neviem vydržať. Či dávať aj keď grcká ? Neprejedá sa?

pribinak
21. jún 2024

@lucia23529 tak choďte von skoro ráno, bežne cez leto som chodila aj o 7.00 hod
Má dosť mokrých plienok? Nemusí byt dlho na prsníku, ale aspoň trosku kvôli smädu

lucia23529
autor
21. jún 2024

@pribinak skúsim len ona nemá rada kočik a byvame v byte bez vyťahu tak je to trocha boj keď muž nie je doma 🙂

lucia23529
autor
21. jún 2024

@pribinak a ano ma dosť mokrých plienok

pribinak
21. jún 2024

@lucia23529 nosič nemáš?

macekovam
21. jún 2024

@lucia23529 každé 2 by som dala..po 4 už musí byť veľmi hladný aj smädný..tak spapa aj veľa vzduchu a povracia sa lebo saje hltavo

lucia23529
autor
21. jún 2024

@pribinak od 3 mesiaca ju chcem začať nosiť, tak nám odporúčila fyzio, cca 2 týždne ešte

macekovam
21. jún 2024

A teraz v horúčave aj každú hodinu na chvíľu

anavixy
21. jún 2024

Perinku teda nepouzivate? Pokial dieta nema znamky dehydratacie a dostatocne moci a pribera, tak mu staci papat tolko, ako ai ziada, teda aj kazde 4h.. mozno sa vtedy viac napapa a proste vydrzi dlhsie. Je to sice naozaj dlha doba, nie je to moc dobre ani pre tvrobu mlieka, obzvlas taka dlha nocna pauza, tak pozor na to aby sa ti tvorba neznizila, ak ano, treba pomedzi dojcenie aj odsavat. Ak pouzivate perinku, tak odlozit, ak nie a teda vsetko spomenute z hladiska hydratacie a prospievania je v poriadku, tak pokracujte v taktom rezime. Na von skuste nosic, satku, alebo si aspon sadnite spolu na lavicku pred byt… nosice su vhodne od narodenia, len si treba spravne vybrat a nastavit a satky uz duplom, to je nejaky cudny nazor od fyzio 🤔

thereisabear
21. jún 2024

V správnom nosiči/šatke môžeš začať od narodenia a kojila by som určite častejšie.

zuzkacik4
21. jún 2024

Grcat ti moze z toho, ze sa nahlta vzduchu...4 hodiny medzi jedenim, aj ked si iba doma, je strasne vela aj tak...

eternity24
21. jún 2024

@lucia23529 moja tiež nejako nevyžadovala v tak nízkom veku dojčenie. Ale dávala som jej cca kazde 3 hodiny a v noci jedna 5 hodinová pauza. Už keď bola väčšia a mala cca pól roka, sama sa riadila viac menej podľa toho. Keď sme šli napr do mesta, nadojcila som ju doma aj po 2,5 hod, aby som nemusela dojčiť napr v obchode alebo kde… 4 hodinové pauzy mi pridu dosť dlhé. Ale zase keď je dieta spokojne a priberá…. Je to na tvojom uvážení.

majlo1234
21. jún 2024

Tak to je sen moj😇😂 v kazdom pripade davaj podla chuti. Ja davam aj kazdu hodinu, kedze moja je nespokojka , ale negrca

zuza.m
21. jún 2024

Moze grckat aj ze ma reflux po nakrmeni ji daj dp vyvysenej polohy

lucia23529
autor
21. jún 2024

@macekovam ale ona grcká keď jej dám skor, po 4 hodinach negrcka

lucia23529
autor
21. jún 2024

@zuza.m davam na rameno

lucia23529
autor
21. jún 2024

@anavixy má perinku, tenkú bavlnenú a nozičky jej vysia dole

lucia23529
autor
21. jún 2024

Akože som trocha v šoku z odpovedí..keďže doktorka nam vravela že jesť každých 4-5 hodín že dlhšie nevydrží a v noci že budiť netreba tak ju necham tých 7

anavixy
21. jún 2024

@lucia23529 perinka, zavinutie, prehriatie prehlbuje a umelo predlzuje spanok, preto je to pre babatko skor nevhodne, urcite by som skusila bez perinky. Pokial potrebuje zavinut ruky kvoli Moro reflexu (co uz by bolo dobre pomaly oducat..) tak zavinut do lahkej muselinovej plienky a postupne uvolnovat. Mozno sa zacne budit castejsie. Vseobecne je dojcit kazde 3-4 h velmi malo, taketo odporucanie nie ej spravne ak je myslene tak, ze sa dieta nema dojcit castejsie. Kazdopadne teda, ano, ten casovy udaj posobit tak ze papa strasne malo, lenze treba sa riadit dietatom, tym ci prospieva a ci je dobre hydratovane (najdi si ake si znamky dehydratacie a sleduj), ak je toto ok, tak nemusi nasilu papat kazde 2 hodiny. Budit v noci naozaj netreba, ALE dojcenie v noci je velmi dolezite pre tvorbu mm, preto sa odporuca minimalne raz za noc dojcit alebo odsavat (ak treba tvorbu zvysit) mm. Zasa je to individualne. Pokial dieta ma dostatok tekutin (lebo pokial sa poriadne napapa raz za 4h tak to vobec nemusi znamenat, ze ich nema dostatok), tak takyto rezim je neidealny hlavne resp. len z hladiska tvorby mm, takze ti si odsleduj a podla toho sa zariad. Nesledujeme hodinky, ale babatko (a dostatok mm) 🍀

lucia23529
autor
21. jún 2024

@anavixy práveže ona v zavinovačke nemá ruky vedľa telička, ma ich nad hlavou a príde mi že sa citi dobre keď ich ma “kde položiť”. Skúšali sme ju uspavat aj bez toho ale márne, vydržala 3 hodiny hore a dali sme ju do zavinovačky a 5 minut a spala. Postupne len uvolňujeme zavinovačku keď spi v postielke ale keď sa uplne otvorí zobudí sa. Priberá peke, 1kg za mesiac.. najdem si tie známky…mliečko teda odsajem aj v noci keď tak dlho spinka..ďakujem za podporu

vierkainka
21. jún 2024

@lucia23529 ja sa ospravedlňujem vopred ak by to vyznelo odo mna drzo....vopred pisem ze myslim svoj komentár v dobrom.Skus sa az tak striktne nedrzat vsetkych tých rád od doktorky,fyzio,laktacnej atd ....sposobuje ti to len stres a tvoje vnútro,take to materske dusevno prepojenie s dieťaťom týmto utlmujes.Nechaj to chvíľu vsetko ken plynúť.Predpokladam,ze je to tvoje prvé dieťatko.Si dobrou mamou,len sa nedrz tych všetkých rád a šablón.Sleduj svoje dieťa a počúvaj svoj Mnoho komentárov z tejto diskusie je poucnych a cerpa zo skúseností.Precitaj,verim ze ti pomôžu.❤️🥰

vierkainka
21. jún 2024

@lucia23529 **pocuvaj svoj inštinkt ( tam malo byť)

nika23t
21. jún 2024

@lucia23529 ak priberá, nie je nepokojná, nemrnci, riad sa tým, ako Ti bábätko ukazuje. Paráda, ze v noci spi. Moja najstaršia tiez taka bola, veľa grcala, ale na prsníku bola každú hodinu... A priberala parádne, aj keď po jedení aj trikrát sa vedela pogrcat. A keď nespi, prikladaj hocikedy počas dňa, nech sa apson v horúčave napije. Aj grcanie sa raz skončí.

anavixy
21. jún 2024

@lucia23529 Tak to znie fajn, asi mate teda len extra spokojne babatko 🙂 verim, ze je to takto v poriadku a urcite sa to aj bude kazdu chvilu menit 🍀

lucia23529
autor
21. jún 2024

@vierkainka ďakujem 😊

lucia23529
autor
21. jún 2024

@nika23t to spanie v noci sa zlomilo v druhom mesiaci pred tym bola každé dve aj pol hodiny hore 😄

lucia23529
autor
21. jún 2024

@anavixy asi áno ale nie vždy 🤣 kúpanie a bruško katastrofa a hračky nezáujem iba svet okolo nej ju zaujima