Netvorí sa mi mlieko

triptamiiinka
14. dec 2020

Ahojte prosím vás moc o pomoc už si neviem rady. Minulý týždeň som mala zapálený pravý prsník. Hrčka zmizla malý pekne pil z neho aj teplota odišla bez antibiotík. Avšak odvtedy sa mi akosi malo mlieka tvorí aj keď malého častejšie prikladám. Ma 3 mesiace. A ten pravý prsbik ktorý bol zapálený pije iba v polospanku. Ľavý chce stále ale par krát spraví pauzu v brade a potom už len saje saje saje ale bez pauzy. Užívam ricinus communis aj matysaka pijem keď zaspí ešte odsavam no mlieka je stále akosi menej a menej. Malý nevyzerá byť veľmi nespokojný ale niekedy večer mu musím dať cez cievku moje odsate aby zaspal. Priberá 20-25g za deň. Vážim ho každý večer. Prosím vás poraďte mi ako zvýšiť tvorbu mlieka. Predtým som vždy po dvoch troch hodinách keď ma Poobedny spánok mávala tvrdé prsia no teraz nič stále sú mäkké.. :(

anjelicek26
14. dec 2020

@triptamiiinka ale to je normalne, ze ked dlhsie dojcis nie su prsia ako bomby. Aj ked su makke - mlieko v nich je, tvori sa ked dieta saje. Pribera ti viac ako ukazkovo. Nevaz ho kazdy den a trosku menej stresuj. Tiez mi vzdy jeden prsnik robil viac mlieka ako druhy, ale striedala som ich aj tak, nechcela som skoncit len na jednom... tiez presne dovodom bolo, ze v tom jednom boli casto zapaly.

julka1990
14. dec 2020

určite by som začínala s tým prsníkom, ktorý bol zapalený... každé kojenie, nech aspon trochu saje.. mala som tiež zapalený prsník a vždy som začínala s ním aj ked len trochu pocucal ale aspon niečo. ak ma malý 3 mesiace tak mlieko sa zvykne tvoriť tolko čo dieťa spapa.. už aj ta tvorba je prispôsobená..takže mäkký prsník neznamená že je mlieka malo

triptamiiinka
autor
14. dec 2020

@julka1990 jasne chápem no ide o to ze hneď ako zaspí idem odsavat keďže on mi je na prsníku max 2-3minuty keď si vypýta a proste neodsajem ani kvapku možno dokopy 20ml max preto tie stresy

julka1990
14. dec 2020

@triptamiiinka ja som pri prvom tiež takto osávala a len ma to stresovalo .. pri druhom som prestala, kojila som aj každu 1,5 hodinu ako si malý pýtal .. takže asi takto ..

triptamiiinka
autor
14. dec 2020

@julka1990 ja mu ponúkam vždy keď chce aj každú hodinu alebo pol hodinu ale je jedno ci to je po dvoch hodinách alebo po pol hodine Vzdy saje max 2 minúty a to mi príde veľmi málo

zuzka251
14. dec 2020

@triptamiiinka babo pije tolko kolko potrebuje. ak by bolo hladne, nepribera 20g denne a vrieska...odsajes vzdy menej ako si babo dokaze potiahnut, takze si nerob starosti.

luba41
14. dec 2020

hlavne prestan odsávat, je to nesmerodajné-..a úplne to deptá..napravit treba prisatie - očividne je u vás s tým problem..krátke uzdičky v puse, používanie cumlíka, flaše?..dostatok kontaktu cez den, nosenie, spoločné spanie - všetko pri správnom prisatí udržuje tvorbu..ked nie je dobré prisatie, tvorba MM klesá..a menit polohy na dojčenie..vinea a homeo / ktoré vobec nemusia pasovat na teba/ nezvýšia tvorbu ..
@triptamiiinka

bluka2
14. dec 2020

Mňa by to váženie stresovalo, tak by som to nerobila. Ak by neprospieval, vsimnes si to aj sama, resp. váženie na poradni podľa mňa stačí
Podľa mňa sa postupne dostanete do normálu - hlavne sa teda vyhni fľaši a všelijakým podobným vylepsovakom, čo majú tendenciu byť začiatok konca

bluka2
14. dec 2020

Dostatok spánku, tekutín, zbav sa stresov ak nejaké máš a ten kontakt s bábätkom... Držím palce

jaskolka
14. dec 2020

Ja som skúšala odsavat, ale hoci som mala plne prsia, keď bol maly chorý a menej pil, neodsala som skoro nič, možno 10 ml. Jednoducho nie každá žena odsaje, nestresuj sa tým. Mlieka sa tvorí, koľko bábätko potrebuje, a nevaz ho stále. Veď keby bol hladný, zistíš ti, bude revat, malo cikat, proste bude vidieť. Hlavne sa daj do kľudu, tekutiny a pokiaľ sa dá, oddychni si

triptamiiinka
autor
14. dec 2020

@luba41 no prisatie už bolo konzuktovane pred 2 mesiacmi s LP a odvtedy nebol problém. dojčíme sa iba v ľahu inak nechce lebo sa obzerá a zaujíma ho všetko len prso nie. Fľašu nepoužívame načo.. Iba párkrát cievkou som prikrmika. Cumlík tiež skoro vôbec iba vo výnimočných prípadoch keď večer vôbec nechce zaspať. Uzdicky nám strihali už. A keď nespi stále Ho nosím... Neviem kde môže byt potom problém... Možno je to fakt iba v mojej hlave

triptamiiinka
autor
14. dec 2020

@bluka2 ďakujeme krasne

luba41
14. dec 2020

@triptamiiinka uzdičky sa mohli zrást, alebo boli strihnuté zle..alebo ste aj necvičili po tom..cumlík nepoužit vôbec..ja by som znova dala pozriet tie uzdičky ..napr. aj tu v tej laktačnej skupine podla foto....ak budú vporiadku, tak potom - vypustit hlavu a nesledovat tolko, neriešiť..a hlavne prestat vážit a odsávat ..

nela6
14. dec 2020

@triptamiiinka mne moja situacia vystupnovala az tak, ze v pravom som nemala nič, a vpohode som do 2r dojcila iba s jednym, esteticky problem som poriesila vypchatim podprsenky, a potom ked doslo mlieko kvoli dalsiemu tehotenstvu sa one prsia krasne dorovnali, a vyzerali ako predtym 🙂 a to maly pil velmi vela az do 1,5r, a dalo sa s jednym, telo sa prisposobilo, ja len ze aj take sa deje a da

luciannka83
15. dec 2020

Senovka plus benefikt kapsule 3x3 z kazdeho

triptamiiinka
autor
15. dec 2020

@luciannka83 ako dlho treba užívať? Brala som 4 dni ale nic sa nedialo tak som prestala..