Netvorí sa mi dosť mlieka

jona753
8. okt 2020

Mám mesačného synčeka zo začiatku pil z pŕs úplne v poriadku... A zrazu prestal stále sa odtlača a len plače na prsku. 3 dní som mu dávala odstriekane mlieko cez lyžičku (aby si nezvykol na fľašku) no už aj to odmieta a z pŕs si 2x cucne a zas plač. Odsavam si mlieko pravidelne no každým dňom ho mám menej... máte nejaké rady pre mňa čo ďalej?

evalin88
8. okt 2020

Ja som mala s malym taketo obdobie, brala som atb a on si zvykol na flasu. Davala som mu vtedy ked spal, pomrvil sa, tak namiesto "cumla" si vzdy v spanku potiahol. Laktačna mi poradila dávať mlieko cez cievku. Čiže v ustach aj bradavku aj cievku z ktorej potečie odsaté, aby sa nejedoval. Nikdy som ale uz nemala neako extremne vela mlieka, brala som senovku a benedikt a vzdy vecer ked zaspal odsala elektrickou odsavackou co sa dalo a flaskovala..

sara07
8. okt 2020

môže mu ist málo mlieka a preto sa jeduje
ja som posledné riešila tak nakoniec že na večer bol nakojeny a potom flaška s um a teda čo sa traduje že dá prednost um s flašou pred prsnikom sa nepotvrdila ani pri jednom
môže mať šprintovy tyžden, to je taká kojaca kriza ked zrazu potrebuje viac a nestiha sa tvorit
podla toho čo píšeš má málo a jeduje sa od hladu
skus viac piť, viac piť hroznovej štavy, čaje na podporu kojenia striedat, vyvar hovädzí ,kurací , potom su aj homeopatika na podporu
ja som vždy týmto všetkým prešla aby som kojila čo najdlhšie
a ked som mala vela dávala som do mrazničky a veru na flašu si nezvykol ani jeden každy preferoval prsnik aj ked napr 1 a 2 boli materskym krmeny cez krizu flaškou , posledny um s flaškou
nečudujem sa že ti odmieta lyžičku,

jona753
autor
8. okt 2020

@sara07 malo mlieka ...neviem čo to bol problém lebo keď som si potom odsala mala som z jedného prsa 2 dcl... No teraz už ledva 60ml z oboch a môžem jesť a piť koľko chcem

lenkakravcova
8. okt 2020

@jona753 Ako pravidelne odsávaš? (Každé 2 hod.?)
+ jedz veľa veľa sladkého (mne zvyšuje tvorbu mlieka: hrozno, vinea (pozor treba odbublinkovať!), vanilkové mlieko, mlieko celkovo, pudingy, krém k dukát.buchtičkám).

777januska777
8. okt 2020

@jona753 a skúšala si zmeniť polohu? Ono ja som kojila v jednej od začiatku a začal sa jedovat, tak som musela skúšať iné polohy.

sasesoe
8. okt 2020

@jona753 kontaktovala si laktacnu poradkynu? Skus nosit, kontakt skin to skin,...

sara07
8. okt 2020

@jona753 možno sa inak prisaje, prikladanie by asi mala vidiet laktačna ,

majah212
9. okt 2020

Ak sa nejde stretnúť s laktacnou, tak je viacero možností prečo sa bábätko tak jedine. Ana začiatku keď si mala prsia napíšte,tak mlieko tieklo samé, ak si neregulovala tok mlieka,tak si bábo zvyklo,že sa nemusí snažiť a ťahať,že to proste ide samé. Postupne sa však mlieko a jeho pretlak upravuje a od bábätka sa vyžaduje aby začalo ťahať,čo dovtedy nemuselo,takže sa začne zákonite jedovat,že to už netečie tak silno. Skús mu pri kojeni pomáhať stlačením prs,aby mu išlo lepšie to mlieko. Kvantita mlieka sa upravuje podľa požiadaviek dieťaťa,čiže ak budeš častejšie prikladat tak by sa mala zvýšiť, ak sa bojíš že by bolo hladné,môže dokrmovat cez cievku (skús pozrieť video na nete). V noci,keď je ešte prispaty a nie veľmi zobudeny tak ponúkajú napr.po leziacky prsnik, väčšinou sa deti prisaju a papaju.