Nepokojné bábatko pri dojčení

vojtech111
9. okt 2011

Zdravím vás,máme 3 týždnové bábatko dcérku,nevieme si dat z manželkou rady,lekár vraví že je to ok,ale nám sa to nezdá.Ide o to že pri kojení sa velmi hnevá,bucha ručičkami,kričí,nechtiac sa udrie ručičkou a to ju boli ešte viac,pritom sa pekne prisaje papa asi 5 min v klude,potom z ničoho nič sa odlepí a kričí,a mala sa hnevá,manželka skúša opat priložit a nechce a len kričí,ked ju utíšime cumlikom,nechce sa prisať,a ked aj tak chvílku taha a opat to iste,skusali sme rozne polohy pri kojení a nič nepomáha,ked da druhy prsník to iste chvílu papa a znova sa hnevá.Kojí každe 4 hodiny cez den,a v noci pokial sa nezobudí.Pritom mliečka má dostatok,a mala aj pomaličky priberá,takze neviem čím to moze byt.Ked si odgrgne zaspí na 30min,potom hlada prsik akoby bola hladná,tak opat kojí,chvílu opat papa(5min)a znova krik a hnev.potom jej dame opat cumlík a zabuva asi aj od únavy.Nevieme či bud robime niekde chybu alebo čo moze na nu tak vplívať.Doktor vraví aby len kojila,bradavky su v poriadku,aj mlieka ma dostatok.ked ručne odstrekuje tak jej to ide (prúdom).poradte nám nejaké rady,ak mate niekto podobne skúsenosti.Pripomeniem ešte že stolica je pekná,a pravidelná.Dakujem za vaše odpovede

sisinka76
9. okt 2011

ahojky. spytaj sa priamo @strapco13, u nej dostanes aj odbornu radu 😉

vojtech111
autor
9. okt 2011

vdaka

diid
9. okt 2011

no urcite rozmyslajte nad umelym mliekom, aspon vyskusat par dni, zatial svoje mlieko moze odsavat aby nestratila. Mala moze byt alergicka na MM a moze dostavat krce v zaludku... Netreba kojit za kazdu cenu, aj ked ditatu to viac skodi. Mlieko si moze zmrazovat a nestkor ked mala podrastie moze pridavat MM.

Kamaratka mala podobny problem, dr. tvrdil 2 mesiace ze je to ok, ale ked zmenili na UM , babo bolo kludne a priberalo.

vojtech111
autor
9. okt 2011

skusime,no uvidime,ale trochu sa toho bojím aby si nezvykla na flasku

bobocka
9. okt 2011

@vojtech111 ziadne umele mlieko,ale odbornu pomoc laktacnej poradkyne vam treba!!!!!!!!!! http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... tu si podla toho odkial ste najdite poradkynu a na nu na skontaktujte.umele mlieko by som rozhodne nedavala.drzim palce 🙂

katy1979
9. okt 2011

mna len zaujala jedna vec a to ze koji kazde 4 hodiny? to to dieta naozaj tolko vydrzi a nepyta si jest medzitym? a obratila by som sa na laktacnu poradkynu a nie na umele mlieko.

diid
10. okt 2011

@bobocka co je UM otrava? si predstav moje deti mali UM od 4m a su zdravsie ako tie na MM a nemuseli si v 6m. zvykat na flasu ked som im chcela dat caj alebo dzus. Je to naozaj prehnane na SK davat MM za kazdu cenu aj ked dieta trpi.

diid
10. okt 2011

@katy1979 mojej sesternici dieta tak skoncilo na infuziach,lebo za kazdu cenu MM a dieta nepriberalo, bolo nespokojne, alergicke na MM.

monika15
10. okt 2011

mozno mliecko neni dostatocne silne... ja som tiez mala.... ale zial len uplne slabe... a maly to vobec nechcel, tak sme aj prestali...... a on tiez nechcel uz potom vobec......:(

katy1979
10. okt 2011

@diid netvrdim ze mm za kazdu cenu ale preco ho cpat tomu dietatu hned pri prvom probleme. pricina moze byt kadejaka. moje dieta je nepokojne a urevane dodnes a hladom ci alergiou na mm to nie je. a ako do dietata v pol roku dostat vodu je viacej moznosti. moje deti s flasou problem nemali ale UM by nevypil snad z cohokolvek.

michaela80
10. okt 2011

@vojtech111 vyhladajte laktacnu poradkynu..Moja mala sa tiez takto hnevala a vecer trucovala tak ze aj 4-6 hodin vkuse revala neprisala sa ale cez den a v noci som kojila na poziadanie..Babetko sa ma dat k prsniku hned ako je hladne ziadne dlhe pauzy ako bolo niekedy ze kazde 3 hodky atd... . Co pomohlo nam ? Jednoducho z toho vyrastla a a od 3 mesiacov je to krasne kojene dievcatko..a kojim ju dodnes.... Najlepsie ti poradi laktacna poradkyna , a nie ako ti radia tu ze pri najmensom probleme siahat po UM.....
@monika15 slabe mliecko nie je 🙂)
@diid a preco nasadit kojenemu babu v polroku flasu s cajom? Tekutin ma dost z kojenia v tomto veku a ked da sa mu to podat v inej forme ako z flase... my dodnes pijeme tak max 20 - 30 ml tekutin denne z poharika... nechce viac ..radsej si popyta prsnik...a nic jej nechyba.. 😉

bubelko
10. okt 2011

@vojtech111 urcite by som skusila zavolat najskor poradkynu pri dojceni. pravdepodobne prve, co povie, bude nedavat cumlik. a druhe - moze mat silny tok mliecka a to jej vadi. takze najskor by som skusila tuto cestu. skus pozriet vo vasom okoli podla linku, ktory dala @bobocka 😉
ona je este velmi malicka, ako hovori nas pediater - musi sa este nastartovat. su deti, ktore placu viac, su deti, ktore placu menej. moj mladsi syn prereval prvych 6 tyzdnov v kuse - od rana do vecera. starsi neplakaval vobec. su deti, ktore sa potrebuju viac nosit, su take, ktore vydrzia aj cely den v postielke. treba sledovat, spoznavat a uvidis, po case zistite, co jej vadi. moze jej byt aj teplo (zima), moze ju tlacit brusko, nepacit sa jej poloha, v ktorej je. chce to len a len cas 😉

bubelko
10. okt 2011

@diid myslim, ze v tomto pripade siahnut hned po UM by bola skoda. ved dietatko podla opisu pribera a netrpi, len je nepokojne. moze mu vadit hocico. ak by nepriberalo, tak by to bolo o inom 😉

bobocka
10. okt 2011

@diid a kde som povedala,ze je otrava? ty uz o com pises? ale babo ma 3 tyzdne a nebudem predsa hned siahat po umelom prasku s vodou,pokial existuje odborna pomoc ohladom laktacie.nejprv predsa spravim max co mozem ohladom dojcenia,ktore je nenahraditelne a ak by nahodou nic nefungovalo,tak mozno potom umele.ale to by bola najkrajnejsia moznost.tiez som davala synovi umele a zbytocne.nebolo treba,len na hlupe rady okolia som dala .ako prvorodicka som mala mizive info o dojceni,no mala som stastie,ze maly sa neodstavil,nasla som si potrebne info,prestala som s umelym a dodnes je dojceny.ma cez dva roky. a nemalo som sa na zaciatku natrapila.keby som vtedy vedela co dnes a vedela by som aka prospesna rada laktacnej poradkyne vie byt,tak by som nevahala hned ju kontaktovat.

lenka0283
10. okt 2011

a nemoze mat skryty reflux alebo nieco take?? 🙂

sisaha
10. okt 2011

@vojtech111 a malinka pribera? mozno jej len nieco prekaza. Ak pribera, ma dost pocikanych plienok, nesiahala by som po umelom mlieku. Na flasku si rychlo zvykne a potom prsnik odmietne. Skuste tu laktacnu poradkynu -na nete ich najdete dost - vyberte si taku co je blizko vasho bydliska. Ja som tiez mala dost mlieka, ale moja mala nevedela sat, takze som to riesila tak, ze som si iba odsavala a davala cez flasku. Ale mne ani nepriberala, takze inu moznost som nemala ak som chcela aby dostavala moje mlieko. Drzim palce nech to vyriesite

diid
10. okt 2011

@bobocka no sorry ale, ma cez dva roky a je este dojceny?

bobocka
10. okt 2011

@diid ano je. a s tym uz mas aky problem? umelo ho odstavovat nebudem.ked bude chciet ,odstavi sa sam.skoda,ze stale ludia beru dlhodobe dojcenie za nieco nepripustne a nevhodne ☹

zuzka38
10. okt 2011

@vojtech111 suhlasim s tym, ze sa treba obratit na laktacnu poradkynu.. my sme mali sem tam s malym problem tiez ale nie dlhodobo, vacsinou raz za mesiac a pat dni vkuse takto vrieskal, odtahoval sa od prsnika a pod. ale kojila som ho castejsie aj kazdu hodinu max. dve, ak by to bol u nas dlhodoby problem urcite by som sa obratila na laktacnu.. nehadzat flintu dozita a nevolit hned lahsiu cestu UM. velmi drzim palce vsetkym trom 😉

katy1979
10. okt 2011

@diid no a MM je otrava ze nemoze byt dojceny v dvoch rokoch

didulka85
10. okt 2011

@diid co je zle na tom, ze je 2-rocne dieta dojcene? Urobim vsetko pre to, aby som moje dieta dojcila co najdlhsie. Ak sa bude chciet dojcit do 6 rokov, tak je to len a len nasa vec.
WHO odporuca dojcit najmenej 2 roky a dalej podla toho, ako to vyhovuje matke a dietatu.

@vojtech111 urcite vyhladaj pomoc laktacnej. Ona ti povie, kde je chyba. Ako prve vam zakaze cumlik, ten kazi spravne prisatie.

diid
10. okt 2011

@katy1979 a/v 2r. mm uz nema ziaden dobry ucinok,okrem toho ze posobi ako voda len na smed
b/ sposob podavania mlieka, zda sa, ze tu uz je fanatizmus, alebo niekomu robi dobre ked zubate vyse 2r. dieta zuzla prsnik alebo usetri na mlieku, neviem aka je vyhoda.
@bobocka ved, v Afrike dojcia do 5r., tam je to aspon koli tomu, ze namaju na mlieko.

didulka85
10. okt 2011

@diid napriklad vdaka dojceniu moje dieta odo mna este ani az neochorelo, kedze dostava protilatky na moje choroby v mlieku. To je akoze malo?
Prepac, ale nazyvat dojciace zeny fanatickami je nevhodne.

diid
10. okt 2011

@didulka85 no who odporuca aj ockovat, a nadopovat dieta chemikaliamy, ortutou, hlinikom, Dnou z opic, chrobakov atd, a stym urcite nemate problem. Ano, pride mi, ze zeny koja starsie deti len koli zuzlanu prsnika neviem z akeho dovodu, asi nemaju na to parntnera, muz sa im nevenuje ...

katy1979
10. okt 2011

no neviem nesuhlasim ale ok. potom preco deti piju um a nie vodu ked je to len o smade. lahko stravitelne nikdy nepokazene a ma tam vitaminy aj mineraly ak to vyhovuje matke aj dietatu tak je to len na nich dvoch. moj maly ma 15mesiacov a tiez rodina na mna pozera akoby som bola z inej planety ze ho kojim.

diid
10. okt 2011

@didulka85 no vdaka UM moje 2 deti neochoreli kym nemali 1.5roka. To je akoze malo? Protilatky si dieta zacne tvorit samo od 6 mesiacov, od teba nema uz nic. Tak vysvetli preco zeny koja starsie deti?

bobocka
10. okt 2011

@diid odpusti si urazky hej? 😠 😠 😠 ja som nepovedala ani pol slova na to,ze ty si davala dietatu umele,tak ty by si mala mat v sebe aspon trosku slusnosti a neurazat dojciace matky!!!!

diid
10. okt 2011

@katy1979 2r. deti piju UM??? Moje piju kravske mlieko davno, vitaminy a mineraly maju v pestrej strave ktoru jedia od 1 roka. MM ziadne mineraly a vitaminy 2 r. po porode uz davno nema.

didulka85
10. okt 2011

@diid akoze nema nic? Si myslis, ze po pol roku sa moje mlieko meni na vodu alebo co?
Vsak je to najlepsie, co mozem dat dietatu. Ci uz pol rocnemu alebo 2-rocnemu.
Nic v zlom, ale neoblubujem zuzlanie prsnika partnerom.
Prepac, ale si fakt cudna osoba. Je mi luto, ze som vobec do tejto debaty zapojila.

diid
10. okt 2011

@bobocka kto uraza? ja vravim len nazor, a ked sa za to hanbis, tak nepriznavaj ze kojis starsie dieta. Ja sa nehambim ze som davala od 4m. UM do 1 roka. Deti do 1 -1.5r piju bud to UM alebo MM. V 2r. sa stravuju ako dospely ludia.