Nepasterizované výrobky a kojenie

betka011
10. jan 2014

Máte niekto skúsenosti s nepasterizovanými výrobkami počas kojenia? Mám možnosť zohnať mliečne výrobky z BIO farmy..... maslo, tvaroh, syr........., ale výrobky sú nepasterizované. Niečo som o tom počula, tak chcem vedieť či nejaká z vás konzumovala tieto výrobky a kojila. Mne prídu oveľa chutnejšie a zdravšie ako z obchodu, ale bojím sa ich jesť. 😖 😖 😖

awalancha3
10. jan 2014

vsetko je o veterinarnej kontrole...........ja som malej od 8 mesiaca davala, a dodnes davam surove kozie mlieko, rano nadojene... 😉

ikke
11. jan 2014

@awalancha3 nepasterizovane vyrobky chce konzumovat matka, nie dieta 😉

@betka011 pokial mam informacie, pripadna nakaza z nepasterizovaneho mlieka neprechadza do materskeho mlieka, takze taketo vyrobky mozes jest

awalancha3
11. jan 2014

@ikke ........ja pevne verim, ze ine to pochopili, ale dobre, vysvetlim: ak moze pit bez ujmy na zdravi nepasterizovane mlieko priamo dieta, o to menej "skodlive" a "nebezpecne" bude pre dieta, ak ho vypije kojaca matka....... 😉

ikke
11. jan 2014

@awalancha3 podla mna tam az taka priama suvislost nie je, ale dobre, ked myslis, hlavne ze to ine pochopili... 😀

awalancha3
11. jan 2014

@ikke ..podla teba tam priama suvislost nie je? Pochopila som spravne hadam, ze sa matka boji pit (ma pochybnosti) nepasterizovane mlieko (vyrobky z neho), aby sa niečo nestalo dietatu, ked ho koji a pripadne skodliviny z nepaszerizovaneho mlieka by presli do jej materskeho a tým padom by ich požilo aj jej kojene dieta. No a ja som napisala, ze mojmu, a nie len mojmu malemu dietatu nepasterizovane mlieko (od veterinarne kontrolovaných zvierat) neuškodilo- skor naopak, aj ked ho dieta pilo pramo a nie cez "filtračné zariadenia" matkinho organizmu. O to menej sa predsa kojaca matka musí báť, ked ho pije ona ako medzičlánok a nie priamo dieťa. Naozaj tam nevidis suvislost?

betka011
autor
16. jan 2014

baby tak som si dala, ale malý mal na druhý deň hlieny v stolici a potom ju mal až bielu, myslíte že to s tým môže súvisieť???
jedla som tvaroh a syr

euka210
21. jan 2014

@betka011 skus viac krat a uvidis, ci to je od toho. Moze to byt len nahoda. Ja pijem aj neprevarene automatove mlieko, ci bryndzu ktoru milujem a malemu nic nebolo.