Nekojím, odsávam. Mám budiť mimčo na papanie?

dada7701
27. júl 2013

Budiť dieťa na papanie ?...moja malá v posledných dňoch už po papaní bdie (má 5 týždňov)..ked sa napapá je hore aj 1 1/2 hodinku..potom zaspí...lenže to už 1 1/2 hodinka prešla, takže by bala spať dalšiu 1 1/2 hodinku a potom ju mám zobudiť na papanie...alebo nechať spať ked sa sama zobudí...ale to už by bol interval možno aj 5 hodín...a také bábätka by mali papať aspon 6 x denne nie ? ako to máte vy s vašimi bábätkami ?

lupape
27. júl 2013

ja som moje deti nebudila. radšej som si odsala mliečko keď sa to už nedalo vydržať.veď oni vedia najlepšie kedy su hladní a vtedy si aj vypýtajú.
ked si pýtali som dala,ked spali tak spali.

juliagregor
27. júl 2013

nebudiť, vypýta si sama, kedy potrebuje...

linda20111
27. júl 2013

@dada7701 suhlasim, nebudit, ked sa zobudi potom ju nakrmis.

marylis
27. júl 2013

@dada7701 NEBUDIT! 😉

grundia
27. júl 2013

@dada7701 Urcite nebudit.Moja v noci do 2mesiacov vede5 prespat aj 6hodin bez jedenia.Sama sa zobudila keď uz bola hladná.Buvaju a papaju kolko potrebuju

dada7701
autor
27. júl 2013

dakujem za rady,....lenže potom neviem kolko mliecka jej mam pripravit..samozrejme dorobit sa dá....neboli ju potom ztoho bruško že nepapa pravidelne....lebo mame problem s vetrami...má ich ako dospelý na co nam lekarka povedala,že to tak nema byt...ked sa napapa chvilu je tisko a potom sa strasne zacne pucit a tlacit...potom sa jej podari aj zaspinkat a ked sa zobudi alebo ja tak potom jej to uvolni prdi ako stary dedko...aj s odgrcavanim mame problem....niekedy sa jej podari ale casto nie...

dada7701
autor
27. júl 2013

@grundia ale ty si kojila

grundia
27. júl 2013

@dada7701 to na tom nic nemeni.Kamaratka tiez odsavala a tak dala malemu papat ale az keď sa sam zobudil.

sense
27. júl 2013

mne v nemocnici vraveli v prvom mesiaci mam dieta najneskor po 5.5-6hod. spanku zobudit na krmenie aby nebolo dehydrovane, ale ak je starsie nechaj spinkat.....

bambina82
27. júl 2013

nebudit, ked bude hladna tak sa zobudi. Kazde dieta papa inac, sunarove deti v pravidelnejsich intervaloch, kojene ako sa im chce - moj syn papal vela (mnozstvo) a kratko ( casovo)a dcera malo ( mnozstvo) a dlho ( casovo). Bud pripravena ze pokial len odsavas a nekojis tak mliecko coskoro stratis! ☹

bella77
27. júl 2013

mne hovorili v nemocnici najneskor po 3hodinách zobudiť..ale reči sa hovoria a chlieb sa je 🙂) nechaj malé buvať,koľko potrebuje,samé sa zobudí,ked bude hladné...a tie vetry??? vraj všetky detičky prdáckajú,ale to je len dobre..horšie by bolo,keby neprdelo, potom by ho určite bruško viac bolelo...ono celkovo detičky tak cca do pol roka, mavaju problémy aj s grckaním,aj kakaním, aj s bruškom...všetko to však prejde, neboj nič...hlavne to chce kľud,trpezlivosť a pevné nervy 🙂 naša najprv nevedela papať,bola malinká :( potom zase nevedela kakať :( potom viac grckávala...potom nevedela zaspávať....ono stále niečo bude 🙂 a teraz má 10 mesiacov a furt niečo riešime 🙂))))))
takže D moja rada....nebudiť,lebo na to si sa pýtala 🙂)) a to pučenie určite nie je týn,že nepapá pravidelne....každé dieťatko je iné,,,a žiadne tabuľky koľkoa kedy neplatia...držte sa...bude len lepšie a lepšie 🙂

mamina2208
27. júl 2013

ja som malú nebudila ani po tých 3-4 hodinách aj ked v nemocnici kazali ale podla mojich skúsenosti sa vždy keď bola hladná zobudila a vtedy som ju nakojila.

janelinka
27. júl 2013

malá sa zobudí keď bude hladná,moja niekedy prespala aj 6 hod.zobudila sa keď potrebovala a spapala koľko potrebovala 😉 a čo sa týka vetrov-to je tiež vporiadku aspoň ju bruško nebolí,nezabúdaj,že čo zješ ty to dostane aj maličká do mliečka,tak si dávaj hlavne pozor na jedlá čo nafukujú 😀 strukoviny,kapusta,karfiol....a aj maličkej bude lepšie 🙂

ollynka
28. júl 2013

mne v nemocnici povedali nebudiť!, ani na papanie,ani ked je pokakaná.ja som budila,povedali nie!Mne potom vytiahla viac mliečka.

nufficek
28. júl 2013

Nikdy nebud kvoli jedlu... spanok je omnoho dolezitejsi pre mimi ako jedll, ked bude hladne zobudi sa samo a vypyta si 🙂 drzim palceky 🙂

macka10
13. okt 2013

Mamicky a mozete mi poradit, sice ma to este len caka, ale teda ak si budem musiet mliecko odsat a potom podavat malej z flasky ako ho neskor prihrejem? Citala som, ze vo vodnom kupeli - to znamena zovriet vodu v hrnci a potom tam dat flasku s mliekom? Ale ta flaska asi nesmie byt plastova, ci? Chcem byt pripravena a minuly tyzden som si kupila flasky, ale vsetky umele, tak teraz sa zamyslam, ze co ak nastane situacia ze budem musiet odsavat, ci mam dokupit aj sklenene?
@nufficek @ollynka @janelinka @mamina2208
Dakujem za rady 🙂

nufficek
13. okt 2013

@macka10 my sme mali kupenu cez bazarik ohrievacku a do tej som dala mliecko vonflaske uz nemusis sa bat vsetky skoro dnes su uz BPA free takze nemusis mat sklenenu abohrievacka ti to zohreje v podstate na teplotu taku ako potrebujes 🙂

ollynka
19. okt 2013

tieto veci by som konzultovala aj so svojou pediatričkou.