Nejde mi rozbehnúť dojčenie

14. dec 2022

Ahojte som už zúfalá . Prvorodička nikdy som nedržala ani take malé bábätko na rukách . Moja mala má 9 dni , v piatok sme prišli z pôrodnice . Je na umelom mlieku nutrilon , ja sa snažím rozbehnúť kojenie zatiaľ to nejde , som po cisárskom . Ide o to. , že prespí väčšinou tri hodinky niekedy štyri a ptoom sa budí a nasleduje klasika prebaliť napapat ponosiť a do postieľky . Od nedele je to však hrozné , po napapani začne vrestat až je červená , mrzutá , nechce dudel , vyzuva si ponožky , máva stikutku , väčšinou odgrcne aj mlieko no minimálne minimálne hodinu trvá kým ju uspim. Naposledy kakala ráno odvtedy len cika zdá sa mi to strašne malo mqm použiť rektalnu rúrku ? Dávam jej do mlieka symetikon od Maxa kvapky keďže espumisan nie je dostať prosím poraďte je mi jej tak ľúto aj teRaz zase plače už som myslela že si zrosku pospime 🥺🥺🥺🥺🥺bojím sa o ňu veľmi že sa mi zadusí alebo podobne lebo aj kycha kašle 🥺

paigesy
14. dec 2022

Tie kvapky nepoznám , ale poradili ste sa lekárom alebo lekárnikom či to treba? Mne to príde skoro dávať akékoľvek take kvapky, ale neviem. Skúste ponosiť na rukách veľa… nemusí byt v postieľke …hoci aj na prse nech je v kuse … ak bude kludna… ale ak kašle tak by som ráno urcite volala pediatričke ze co.

antonia15
14. dec 2022

Píšete že začne vrestat po papaní, odgrcne si po papaní? Naša tiež zvykne byť nespokojná kým si riadne neodgrcne..ja som ju dokonca dávala ľahnúť na bruško a koľkokrát mi tak aj zaspala, bolo jej lepšie, uľavilo sa jej ..bála som sa ju nechať spinkať na brušku ale pediatrička ma upokojila, že dieťatko si len nájde úľavovú polohu, kde mu je najlepšie

antonia15
14. dec 2022

A súhlasím že ak vám to nejaký lekár neporadil tie kvapky nič by som nedávala a ohľadom kašľa určite kontaktovala lekára

zuzinka888
14. dec 2022

Skus jej masirovat brusko pri kazdom prebaleni. A aj cvic s nozickami - vystriet a pokrcit k brusku a jemne nadvihnut nozicky. Ake mlieko dostavala v nemocnici? Rurku by som nedavala ak kaka a ma makke brusko. Skus zavolat pedi. A niektore deti jednoducho placu.🤷‍♀️

kvietok173
14. dec 2022

Ahoj. Ako sa snzis rozbehnut kojenie ? Zapamataj si ze najlepsia odsavacka je dieta. Prikladas ju k prsniku? Aj keby si nemala vela staci aspon malo a kludne nech aj spi na prse. Moja posledna prespala hodiny so mnou na zaciatku aj som si pospala a ona so mnou . Das sa na bok a malu na vankus vedla seba a ona prsko v puse a spite 😉. Ked sa stimuluje prsnik tak vtedy sa tvori mlieko . Mam 4 deti a ani jedno nemalo cumel. Necakaj ze ju prebalis a nakrmis a polozis a ona bude hned spat. Deti su rozne ale prosim nenechaj ju plakat a bud ju hojdaj ci kolisaj ale idelane priloz a bude tisko. A kludne po zobudeni hned ju priloz na prsnik a po chvilke ju prebalis a potom mozes ksusit opat prilozit cim castejsie ak teda chces kojit ale je to to najlespie co mozes urobit.
Co sa tyka tych kvapiek. Davsa lebo obcas vygrcne na zahustenie ci na dobre travenie? Ak su na zahustenie tak nedavaj obcas si moze dogrcnut mliecko ale prave preto ju nedavaj hned po jedeni lezat ale bude do vyvysenej polohy ale maju na rukach civ skrupinke. Bratova dcera ma silny reflux a do polo roka bola nonostop v skrupinke . Mozu jej tie kvapky zahustovat stolicu. Ked rano kakala nedavaj jej rektalnu . Ak by nieco kludne mi napis spravu.

bluka2
14. dec 2022

Spite spolu, maj ju v noci pri tom prsníku; šatka/nosič; žiadny cumlík takto skoro (a vlastne vôbec netreba) a skús laktačná poradkyňu na to kojenie, lebo to je skvelý pomocník, keď bábo ochorie, tak zmobilizuj všetky sily a hlavne - drž sa, lebo po ťažkých časoch vyjde slnko

bluka2
14. dec 2022

Tiež by som nedavala žiadne kvapky, žiadnu rúrku, nič z toho...

drzaopica
15. dec 2022

Kycha a kasle a nie je chora?Nema teplotu?Ako casto jedava staci jej tolko mlieka?

Rurku nie, kakat nemusi aj vela dni.Snaz sa kojit.Moje deti plakali snad prve 3m skoro stale🙂ak by holo zle volaj pediatricke mozno potrebuje ine mlieko.Prdi?

basska_b
15. dec 2022

Kycha a kasle? Uff, to chod riesit k Dr.. To sposobuje isto tu mrzutost. Inak po napapani a prebaleni zacnu v tychto dnoch aj fazy bdenia, u nas to trvalo hodinu a potom spala 2 hodiny. Tak zas neuspavaj, ked este nechce... moje deti si potrebovali poodgrgat, ukludnit brusko, boli kojene, ale to nehra az taku rolu

kvietok173
15. dec 2022

Posierlku ak je v nej jej podloz predne nohy knihami aby ju mala kusok sikmo kde ma hlavku aby to bolo vyssie ale ak ju nechces nosit ci nechat spat u seba jej je pri Tebe najlepsie tak ju daj do skrupinky - vajicka a ju hojdaj. Babatka chvu byt pri mamkach a nie hned po kojeni odlozit . Bbatak budu casom chvilku hore, chcu stimuly, chcu vediet ze tu nie su same. Ber to tak. Nie je to babika ktoru len tak odlozis a nenechaj ju dlho plakat ziadne teorie nach sa vyreve a prestane, no asi ano ale za aku cenu. A kaslat a kychat moze aj z toho ak sa splace a vygrcne mlieko tak moze z toho kaslat a potom aj kychat. Vyzuva si ponozky? takze ju asi nemas v perinke ci v niecom zabalenu? Je dobre na spaňok babatka do niecoho zabalit ak uz nie perinka ze je to prezitok, citia sa istejsie. Ale ako som uz pisala. Si unavena ? Lahni si s nou a priloz si ju k sebe. Ja by som osobne postielky zrusila. Su dobre akurat ako zabrana k tvojej posteli aby mala dcerka oporu z druhej strany 😂, ked sa bude pretacat sama aby nespadla.

fiafia
15. dec 2022

Kašľať môže aj z toho ak sa jej mlieko vracia. Nedávala by som nič bez odporúčania pediatra. Zatiaľ však vyvýšené poloha môže to byť kľudne reflux. Kontaktovať lekára. Držím palce

andreatytler
15. dec 2022

Myslim ze na 9 dnove dieta ma prilis dlhy cas medzi jedlom ak spi 4 hodiny a potom prebalit ponosit, uspat... cize papa mozno kazdych 5 hodin. Potom sa naje prilis vela a ma z toho bolave brusko, grcka a place. Skus davat menej a castejsie. Ponukni mliecko hned ako sa zobudi a potom zase pred spankom.
Inac grcanie je v poriadku ak je to nie vela. Ale urcite pomoze ak ju po jedle budes drzat vo vzpriamenej polohe (alebo aspon polosede) pol hodinu.
Kvapky na travenie nedavaj. Ale davaj probiotika.
Kakat raz denne je dobre.
Naduvanie poznas tak ze ma nafuknute brusko a vtedy pomoze cvicit nozkami.
Kychnie je caste v tom veku a je to dobry znak ze jeho reflexy funguju a cisti si tym dychacie cesty, ale kaslat by nemal a tak chod radsej k lekarovi.
Stikutka je neskodna.
Ponozky nedavaj... oblec pizmo s nozkmi... taky overal. Lahlko sa to oblieka, diatatko netlaci guma na pase a ma chrbat a brusko vzdy v teple lebo sa nic nevykase. Aj sa to dobre prebaluje, lebo staci odopnut cvoky medzi nohami. Nas syn nosil prvych 6 mesiacov iba to. Pod to body s kratkym rukavom.

majamat
15. dec 2022

po papani casto deticky placu koli refluxu. a niekedy ani neprideme na to, rpeco placu.

orini
15. dec 2022

Mne trvalo rozbehnutie dojcenia az 2 mesiace, neprestavaj ju prikladat a najlepsie mne pomohlo, ze maly spava so mnou, takze v noci to pomahalo na dojcenie lebo vela papal. Skus vydrzat. Mne sa maly sam odstavil od umeleho mlieka, no nemyslim si, ze je to bezne az presiel uplne na ciste kojenie. A zacala som tiez uzivat LACTIL, ten asi robil chutnejsie mliecko a dost vela zacal tahat. Chvilku som aj uzivala benedikta a senovku. Dnes sa pekne dojci 7. mesiac a berem uz len Lactil a coskoro uz aj ten vysadim

svokrinjazykmonika
15. dec 2022

Bola si v kontakte s laktačnou poradkyňou? To je veľká pomoc, nejakú si zožeň. Príde ku tebe domov a pozrie sa na vaše problémy, poradí, upokojí ťa, ukáže čo a ako s bábätkom. Ona nie je len skrz dojčenie ale všeobecne vie poradiť. A prikladaj bábätko stále na prsník a pevné nervy ti prajem. Nezabudni že bábätko je nevinné a za nič nemôže.