Názor ohľadom dojčenia

13. mar 2023

Ahojte prosím kto viete usmernite ma :(
Mam problem s polohovanim bábätka pri dojčení, velmi dlho mi trva kým malé správne uložim a len place som z toho vystresovana potom ju len prekladam z jednej polohy do druhej.
Mliecka mám dosť a odsavam ho.
Keby prejdem iba na krmenie z flase odsatym mliekom neohrozí to jeho tvorbu ked nebude uz taky riadny kontakt koža na kožu?
Dakujem

zuzkacik4
13. mar 2023

No to je podla mna velmi individualne.... ja som kojila 2,5roka ale teda odsavackou som nedokazala odsat ani 5ml... segra fungovala na odsavani a jej sa to dalo, ta ked to "rozbehla" uz dokazala odsat tak, ze mala aj zasoby na 3-4mesiace :D ale teda naozaj odsavala kazdu chvilu zo zaciatku...

226lenka
13. mar 2023

Nechceš si najprv domov zavolať laktačnu poradkyňu?

thoughtfulweirdo
13. mar 2023

U mňa pri prejdení na odsávanie laktacia okamžite klesala a do 2 mesiacov bolo dieťa len na UM. Verím, že niektorým ženám sa darí aj dlhodobo odsávať, ale určite by som odporučila najskôr návštevu laktačnej. A možno aj viacerých, lebo mne pomohla až tretia, ktorej som volala 🙂

veronikaszabova
13. mar 2023

Odsavala som 6m od narodenia - kazde 3h. Tvorba mlieka sa nezmenila. Avsak nechcem tym pausalizovat, u kazdej zeny to je ine. Na jedno odsatie som dala cca 200ml

thereisabear
13. mar 2023

Klesne. A dlhodobé odsávanie je strašne otravné. Ešte by som to s kojením nevzdávala.

darius_a
13. mar 2023

Správne uložím?
Chce to len uvoľniť sa a cvik.
Viem, že to vyzerá ze babo je z cukru prvé dni ak si prvorodicka, ale nie je.
Nájdi si polohu, ktorá vyhovuje tebe, malé nech ti niekto pôda bez perinky.
Ak to je teda iba o polohe a nie prisatí.
A áno, volaj laktacnej.
Niekedy fakt stačí nezávislí pohľad, ako priložiť a dejú sa zmeny.
Uvoľní sa, skus v sede s nohou na stoličke, meň polohy, nájdeš tu vasu🙂

kitycat
13. mar 2023

Ak je to iba o polohovani, kup vankus na kojenie, nan polozis babo a mas vystarane.

V com je vlastne problem? Na co odsavat,ked ho spravne prilozis o o sa prisaje a vycucne si samo

kris_tin257
14. mar 2023

Ja som to tak robila od 4 mesiacoch iba som odsavala mlieko a dávala z fľaše, od 6 mesiacov som musela pridať umelé mlieko a od 10 už iba umelé mlieko. Mne to tvorbu mlieka ovplyvnilo postupne sa zmenšoval objem až som odsala už iba 100-150ml za deň a to už nemalo význam

lubkovaandrejka
14. mar 2023

Ja odsavam uz takmer 11mesiacov 5x denne, tvorba mlieka je vzdy rovnaka,Um som nedavala nikdy, asi je to vysoko individualne 🙂

tarvika
14. mar 2023

zbytocne budes riest flase, umyvanie sterilizovanie uskladnenie odsavanie atd. Radsej venuj energiu spravnemu dojceniu. naozaj je to velka pomoc, ked iba vytasis prso a dieta sa naje. riesit flasky , odsavanie a vsetko to okolo, zaberie prilis vela casu a energie, radsej si mozes oddychnut a polezat, kym sa dieta dojci. ak to nevies bez pomoci, laktacna poradkyna domov je urcite obrovska pomoc. mne velmi pomohla, zrazu som dojcila ako profik. a potom neskor, ked uz to pojde, nauc sa dojcit poleziacky, to je gamechanger.

yanni
14. mar 2023

Spravne "ulozenie" neexistuje. Casom sama prides na polohu, ktora vam obom najviac vyhovuje. Ja som napr. zo zaciatku starsiu dceru musela kojit posadena rovno ako svieca, opreta o tucny gaucovy vankus, dieta na dalsom tucnom vankusi (nikdy som nemala kojaci) a uz to islo. Casom sme sa tak zosuladili, ze som kojila hocikde, hocijako, v hocijakej polohe. Aj na kolene (vela sme cestovali). Mladsia dcera bola urevena ale co sa kojenia tyka, pohodova. Najradsej sa ale kojila, ked ja som lezala. Co sa tyka odsavania. Pri jednom dietami som odsala pol litra na jedno "sedenie", ale dieta sa plne kojilo. Mrazila som to a mala na prikrmy. Flase nase deti nikdy nemali. Pri najmladsom dietati som neodsavala takmer vobec (mala som len minimum zasob). To je vsetko individualne.

luteam
14. mar 2023

Naozaj odporucam zavolat laktacnu ona vie konkretne poradit aj veci, ktore sa nedocitas na nete. Aspon u mna to tak bolo a velmi mi to pomohlo. A neviem co si skusala dojcit poleziacky, ale podla mna je to uplne najlahsie a najpohodlnejsie a prisla som na to sama ako si babatko ulozit tak mozno skus tak.

domak2
14. mar 2023

Dôležité je správne prisatie, o správnej polohe som ešte nepočula. A áno je to individuálne, ja som odsat nevedela nič, o e deti dlhodobo kojene. Ak ty s tým problém nemáš ma to výhody aj nevýhody.

beata_k
14. mar 2023

A preco ju stale prekladas? Mozno preto place, ze jej nedas pokoj a stale do nej supkas. Porad sa s laktacnou. Je jednoduchsie dojcit nez sa babrinkat s flasou.

patkanik
14. mar 2023

ja som si ako prvorodicka hladala videa na youtube, podla nich som isla. A mala som kojo vankus- na ten nedam dopustit. A prosim, dufam, ze kojis dietatko bez perinky. Postupne som sa naucila aj poleziacky a to bolo ( v noci) uplne uzasne. Uz mam tretie, trojmesacne kojo babo a nikdy som odsavacku nepouzivala. Ak nemas moznost sa informovat u laktacnej p. ( kazda dobra porodnica ma), tak mamila.sk

majlo1234
14. mar 2023

Spravna poloha pre vas oboch je najdolezitejsia. Ak si na to neprisla, vyskusaj. Ja som napriklad oeveho pol roka nevedela nadojcit po sediacky, vzdy sme si museli lahnut, lwbo sa to proste nedalo😄 mozno je to aj tvoj pripad a pri spravnej polohe to pojde jedna radost

maryetta
14. mar 2023

Kolko ma babatko?
Ja som dojcila 3deti. A kazde sa dalo inac. Prve v sede druhe v lahu. Jedno s perinkou druhe bez.
Kazdopadne ak sa ti prisava skusala by osm najst nieco co vyhovuje vam obom 😉