Naliate tvrdé prsia

diaa88puppe
13. aug 2020

Ahoj, potrebovala by som pomoct. Dcérku som porodila okolo 7 vecer hned v ten den mi ju zobrali a 24h som bola bez nej. Prsia bez mliečka nic sa nedialo. No zacala som odsávať aby som ich spojazdnila. 1-2 dni trvalo kym vysla 1-2 kvapky. Na 3 den som odsala 30ml a vyzera to tak že sa to bude stupňovať. Len mam problem s tym ze cicky mam tvrde a boľavé. Ako keby som tam mala 3l pritom sa len rozbiehame. Ako postupovať ? Pokial nemozem dieta prikladat len odsavam zatial kazde 3-4h. Vopred velka vdaka za rady ✊🏻

pininka1
13. aug 2020

@diaa88puppe najlepsie by bolo ozaj aby papkala ona, ale ked to nekde aspon odsavaj a nech ti donesu obycajnu alpu a daj si ju na kapesnik do podprsenky, najlepsie na noc, aby sa ti nezapalili, to bude este horsie a pred kazdym odsavanim si ich poriadne premasiruj.

jeanne14
13. aug 2020

V pôrodnici mi zapožičali bio lampu, nahrievat a masírovať a takto dookola. Vytláčať tie hrče, plus di skús poprosiť oxytocín .. dala mi ho sestrička do striekačky a postupne z tamponika som vdychovala nosom, spúšťa to mliecko. Veľmi mi to pomohlo na tretí deň pôrodu, keď mi bola mala totálne spavá a neťahala vôbec ..

katulka1992
13. aug 2020

mne v pôrodnici poradili si ich ich masírovať v sprche pod teplou vodou aj niekoľkokrát za deň....

nanka3
13. aug 2020

@diaa88puppe mne tiez v porodnici radili masirovat, ohrievat lampou.... no nic nezabralo, hrce pomizli, len po odsati odsavackou

elizita
13. aug 2020

@diaa88puppe mne kvapli oxytocin do nosa.. pomohlo len trochu.. ale lepsie ako nic... pomohlo az ked sa mala rozjedla.. a preco ju nemozes prikladat? Nemas ju stale pri sebe?

krisbar
13. aug 2020

A preco ti ju vzali?.

diaa88puppe
autor
13. aug 2020

@elizita nie nemam ju pri sebe ma sondu a je krmena cez nu pomedzi tie hadičky by sa kojit teda asi nedalo ..
@krisbar pretoze ma vrodenú vývojovú vadu tak je na intenzívke ..

krisbar
13. aug 2020

@diaa88puppe drzim palce nech to dobre dopadne!

alexandra2468
13. aug 2020

@diaa88puppe ahoj. Ja som ich tiez take mala na 3.den od porodu. Myslela som si, ze exploduju. Vyzerala som ako cerstvo po plastike, naliate bomby, uplne tvrde, zily vsade. Bolelo ma to aj ked som len zdvihla ruky. Az som plakala od bolesti. Hrozne to bolo. Ale teda len som prikladala ( u teba teda odsavat) a masirovala v sprche. Po 2 dnoch to preslo.
Vraj to tak byva prave ten 3.-4. Den, ked sa spusta mlieko uz naozajsky.
Drzim palce!

diaa88puppe
autor
13. aug 2020

@krisbar vdaka 💪🏻

diaa88puppe
autor
13. aug 2020

Dakujem baby 🙂 skúsim masáže sprchy a hadam to pojde 🙂

janulkamagyarova
24. aug 2020

Ja mam dve cicky naliate a maly taha ale neviem chytit ked mame male ustocka je problěm kojit taha neviem ci taha ci sa len hra odsavam ale sa mi vidi slabe mliecko 18.8 som mala sekciu a malo papa mliecko a piatok nas pustili uz som zufala tak som chcela kojit