Naliate bolestivé prsia, no bez mlieka.

natalia_lianka
30. mar 2020

Ahojte,
mam 5 dni po porode, pred vcerom mi nalialo prsia, mam ich tvrde ako kamene, bolest neskutocna, horuce na dotyk, no ked odsavam ( nekojim kvoli bradavkam) tak idu max 2 kvapky, co s tym ?? vdaka za rychlu pomoc

amelia000
30. mar 2020

@natalia_lianka dievcata tu pisali ze im pomaha tepla sprcha a rozmasirovat prsia.

meluela
30. mar 2020

@natalia_lianka mas tam vela mlieka, akurat sa nespusta ... prikladaj casto babatko (jemu skor potecie nez ty odsajes), tepla sprcha, masaz, nahrievanie infra lampou a ked nic nepomoze tak oxitocinove kvapky by ti mali dat v porodnici. ale hlavne to babatko koza na kozu a nech sa prisava, potom sa ti ten oxitocin vyplavi aj prirodzene. Bradavky sa spravia, ja som mala tiez uplne ze zarovno a to sa po kratkej dobe upravi, nemusis tam mat rovno dudel, babatku sa do pusy aj tak nestrka bradavka, ale aj cast dvorca. Mal by ti to niekto poriadne ukazat. A nenechaj si nakecat ze mas nejaky problem s bradavkami, ja som tiez dostala nejaky ten komentar a potom som kojila 3 roky.

jarnajar
30. mar 2020

Suché teplo, masáž, často prikladať koža na kožu a podľa možnosti sa uvoľniť a užívať si bábätko. Máš mlieko, ale nespúšťa sa. Odporúčam riešiť v skupine Laktačná poradňa.

gabika128
30. mar 2020

Ja odporúčam skúšať odstriekavať ručne, chce to trochu cviku. Pred tým horuca sprcha a pomasírovať.

heidy222
30. mar 2020

Ja som mala teraz pri druhom dietati cele sestonedelie neskutocne bolesti bradaviek, krvacali mi, hnisali. Tiez mi odsavat moc neslo, jedine elektrickou pumpou, prikladala som, davala som si Panadol 4 krat denne, s tym to islo, dokrmovala som umelym. Pointa mojho prispevku, ze som si myslela toto nedam a teraz ma maly 3 mesiace a dojcim uplne bez problemu

evitka83
30. mar 2020

@natalia_lianka mne sa tiez pomaly postupne spusta. Ja som rodila pred 2,5 tyzdnom. Do porodnice som isla rovno s UM, lebo pri prvej dcere som sa strasne trapila s kojenim. Nemam dost mlieka, prikrmujem UM, ale postupne sa tvori viac. Tiez som na zaciatku myslela, ze s tym seknem. Vidim vsetky hviezdy, ked sa maly nacucne, skusam kadejake polohy. Musim mu pomahat stlacanim prsnika, inak mu ide malo. Obcas poodsavam, skusala som klobuciky atd. Nastastie malemu je jedno, ci je to cecok alebo flasa, pokial z toho tecie mlieko 🤣 skus este chvili vydrzat. Masiruj v sprche, alebo s teplymi obkladmi, prikladaj dieta. Krpec taha aj dvorec, nie len bradavku. Seknut s tym mozes vzdy, ked to nepojde

lucyluv
30. mar 2020

Mne pomohol jedine oxytocin do nosa

smejko25
30. mar 2020

@natalia_lianka urcite bojuj a casto prikladaj babätko 🙂 my sme tiez bojovali bradavky ma tak stipali ze ked sa mala
Prisala som az nohy vykrucala ale preslo to 🙂 po kojeni som potrela mliekom a vela vela vetrala prsia

ivangeline
31. mar 2020

Ručne a prikladať dieťa, to dieťa spúšťa mlieko...mne stačí, že pár krát priblížim prso k nej a už to tečie, keď je hladná. 😄😄

egresik
14. sep 2021

@natalia_lianka ahoj ak mas moznost a nic nepomaha tak pytaj v porodnici oxytocinove kvapky....ja som sa tiez takto trapila s jednym prsnikom a nic mi nepomohlo okrem tych kvapiek...co sa tyka bradaviek baby maju pravdu ja som ich tiez mala uplne ploche pomohlo trochu odsat aby bol prsnik maksi a spravne dieta prilozit mal by ti to niekto ukazat