Musím a chcem prestať dojčiť

patulka83
23. jún 2012

Mam 1,5 rocnu dcerku, ktoru stale dojcim. Ibaze teraz som v 8.tt a 2 gynekologovia mi vyslovenie povedali ODSTAVIT. Ja stym problem nemam, uz som chcela prestat pred 3 mesiacmi, ale nic nepomahalo. Patka bez prsnika nezaspi, mali sme horory na obed, vecer a aj v noci. Tak som si povedala, ze ked nemusim, neprestanem...Ale teraz sa situacia zmenila, som na rizikovom kvoli zlemu zrazaniu krvi a kvoli predchadz.potratom, takze nic ine mi neostava ☹ Som z toho nestastna, nepomohlo ani natieranie prsnika horcicou, octom, ani ciernym korenim, ani prelepovanie prsnikov....este mi znami radia, dat ju cez den aj na noc ku mojim rodicom, no neviem, ci by mi uprostred noci nevolali, aby som prisla..Alebo mam skusit nejake homeopatika, alebo nieco ine ? Budem vdacna za kazdu radu.

nibiru
23. jún 2012

@patulka83 neviem preco korenie horcica tu moja dcera inak miluje 😀 😀 😀 😀 ja ked som mala zapaleny mliekovod natierala som si bradavky gencianovou vioiet(fialiva vodicka odmietala s nich jest kricala bobo ne nechcela.vykušaj.

patulka83
autor
23. jún 2012

@nibiru vdaka, vyskusam to....chcela som skusit to , co u inych zabralo, preto ta horcica a korenie...a moja ani horcicu nechce, ale na bradavke jej nevadila 😒

jaroe
23. jún 2012

@patulka83 mozno sa ti este odstavi sama, ja som malu tiez dojcila, ked som uz bola tehotna a nemienila som prestat. Ked sa mi potrvrdilo tehu, cca 11 tt, gynekolog na mna vyletel, ze nech s dojcenim prestanem, hoci prve aj druhe tehu bolo bez akychkolvek problemov. Nebola som s tym sice stotoznena, ze mam prestat dojcit, a bola som odhodlana dojcit dalej, ale napriek tomu dcerka asi vycitila nejake moje pochybnosti a odstavila sa. Alebo jej mozno prestalo chutit, neviem. Bolo mi to luto, lebo mala vtedy len 10 mesiacov.

happy8051
23. jún 2012

ja som otehotnela ked mala Natalia 11 mesiacov a bola som odhodlana dojcit co najlhsie, ale mala si to vyriesila sama, cca v 10tt sa odstavila z jedneho dna na druhy.
mama kamosku, ktorej sa nedarilo odstavit trojrocnu dceru. nakoniec ju dala na dva dni k mame, bolo to tazke, ale pomohlo.
inak na zastavenie laktacie existuje homeopatikum, opytaj sa v lekarni, vraj je to ucinne

matuska133
23. jún 2012

@patulka83 mna mamina kojila do 2 rokov...hovorila ze uz to bolo neunosne vytahovala som jej cicik hocikedy som si zmyslela :Ddr jej poradila aby odomna odisla...ostala som s babkou,3 dni som plakala ze chcem cicik (nie mamu 😀 ),mama ze ako mi to mohla urobit,vyzliekala som babku nech mi da...po tyzdni som uplne zabudla....
teda tento pribeh pocuvam uz 10 rokov...
😀 😀 😀

cubana
23. jún 2012

ahoj my sme maleho oducali od nocneho dojcenia tak ze som na 3 noci isla spat inam ako on, takze maly zostal s muzom v spalni kde dovtedy spaval a ked sa zobudil na mliecko manzel ho ukludnoval a hovoril mu ze mliecko teraz nie je ,teraz sa spinka a maminka rano pride ..... prva noc plac 40 minut ale potom zaspal (zobudil sa potom este standardne asi 5x ako dovtedy zvykol sa budievat), druha noc uz so zobudil len 3x ale zaspal do 15 minut s plackom ale manzel bol stale pri nom a vysvetloval mu ze teraz sa nepije teraz sa spinka, tretia noc uz zobudenie len rano asi o piatej na mliecko a potom bez placu zaspal opat .... od stvrteho dna som uz uplne v pohode mohla spavat s nimi ..... takto sme potom zredukovali dojcenie len na rano a vecer (mne to trvalo asi 1,5 mesiaca) a davali namiesto toho pit nrmalne mliecko alebo acidko ktore si velmi oblubil a je to uz asi 14 dni co sa nam podarilo odstavit uplne a uplne bez problemov, jednoducho som malemu vysvetlila ze mliecko uz nie je, uz vsetko vypil a teraz mame kravickove mliecko alebo acidko. Ten den co som uz neponukla mliecko tak manzel bol s malym, takze ak sa ti da preniest tuto "zodpovednost" na muza budeto vyhoda, ale samozrejme nemoze po 20-30 minut prist za tebou ze place, jednoducho nech malej vysvetluje ze uz mliecko nie je a teraz pije nieco ine. Drzim palce
😉 Skus to, mam info resp. skusenosti od inych mamin ze ked sa naozaj rozhodnete s manzelom vyskusat to tak nemoze on ustupit a prist potom s malou za tebou a na treti den uz naozaj uvidis zmenu, sama som neverila a islo to v pohode (samozrejme my sme to mali trosku iny pripad, ze sme takto riesili najskor nocne dojcenie a uspavanie na prsniku, ale aj to stalo za to 🙂 )

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patulka83
autor
23. jún 2012

@jaroe keby mala Patka 10 mesiacov, tiez by som asi nechcela skoncit, ale ma rok a pol a uz citim, ze skoncit chcem, a nielen kvoli tehotenstvu. A teraz ked mi byva staaasne zle po cely den a so sebou mam co robit ☹ Keby sa moja chcela oidstavit sama....

patulka83
autor
23. jún 2012

@cubana wow, mate moj obdiv. My sme to dnesnu noc nevydrzali a po hodine plakania, som jej prsnik dala a za 3 minuty spala...ked men je jej tak luto, ja to isto nezvladnem :(

patulka83
autor
23. jún 2012

@stvura picham si fragmin od zaciatku tehu a to jej tiez asi velmi neprispieva...ja uz odstavit chcem, nie preto ze musim...aj ked mi bolo povedane, ze nemozem vyzivovat 2 babatka sucasne...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
23. jún 2012

Tabletky na odstavenie ani tie homeopaticke by som ak si tehotna neskusala. Vzdy to spusti aj nejaku inu reakciu v tele, hlavne tie od lekara su riadne svinstvo. Skutocne pomoze len par dnove odlucenie u takychto zavislakov. Pokial mas skutocne take zdravotne problemy, tak ty a tvoje babo ma samozrejme prednost pred dojcenim starsieho dietataka. Aj ked ako pise @stvura podla mna sa dojcit da pri tvojej diagnoze..

patulka83
autor
23. jún 2012

@stvura gynekolog.... zeby mohlo byt ukratene o ziviny...ale preco potom hned ako som mu povedala, ze dojcim, povedal, ze okamzite odstavit ? a nielen on, aj ina gynekologicka...tak neviem...

anjelicek26
23. jún 2012

@patulka83 - telo je velmi mudre a vcas ti da signal, ze to uz neutiahne - mlieko zmeni chut alebo sa proste prestane tvorit. Pokial budes poctivo jest, pridas si vitaminy, zelezo, tak to pojde... je fakt vela zien, co dojcia pocas tehotenstva, kamoska napriek pijavicke na prse porodila 4 kiloveho chlapceka 😀

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adkasmolka
23. jún 2012

na ukoncenie kojenia sa dava injekcia..ak nezabere jedna davka, lekar urci kolko ich este treba podat. Co poznam baby, vzdy zaberie, ked daju dieta k rodicom na wknd, popride s nim ostane ocko sam cez wknd. A vzdy to zabralo. Mam este jeden konkretny typ, ktory pomohol mojej znamej. Jej syn mal kliesta, isli ho vybrat na urgent a ked prisli domov chcel pit mliecko. Mama mu povedala, ze aj ju ustipol kliest do cicika, ze ma chore mliecko a bude musiet ist k doktorovi..Maly sa okamzite chytil a odvtedy nekoji..

majusa4444
23. jún 2012

ju patrim medzi vas..moj bude mat o tyzden dva roky a kojim ale hlavne na zaspanie na obed a vecer a v noci.. neviem ako to ukoncit lebo inak nezaspi..uz som skusala natret ale ten hysak co spustil no konecna..hned som mu dala..asi skusim nejak vysvetlenim ze uz sa minulo alebo neviem..okrem potretia hocijaky iny navrh prijmem..nemam ho komu dat kto by zniesol niekolkodnovy rev tak to tiez nemozem..tak uz som zufala..lebo podla mna dva roky je akurat kojit..uz potom to bude cim dalej horsie odstavit..

poleva
23. jún 2012

@patulka83 ahojky ja mám problém so zrážaním,budeš si pichať injekcie?? ja som si pichala pred tehu a celé tehu
nie je to sranda,ak ti to povedali lekári,asi vedia prečo...
čo sa týka odstavenia,neviem ti poradiť,hm...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pingu1
23. jún 2012

@patulka83 prepac, ale tak som sa pobavila na tej horcici a octe. je to drsne, ale skus este chilli 😅

pingu1
23. jún 2012

asi by som tiez urobila to, ze by som na par dni dala malu prec

majusa4444
23. jún 2012

stvura vies skor sa obavam toho ze by sa sam neodstavil a co potom..nastastie kojenie nevyzaduje len na nom zaspava co je uplne v pohode len sa obavam ze co ak by to trvalo viac ako tri roky 🙂 ako by zaspal v skolke 🙂

nibiru
23. jún 2012

@patulka83 to je taka blbost... dieta v brušku si berie ako prve živiny potom ty a až potom zvišok do materskeho mlieka zaklad je pestrejsia strava + ked tak prisun vytaminou navyše je uplna blbost že nemožes vyživovat dve deti v krajinach 3 sveta ženy bezne dojčia niekedy aj susedove taktiež počas tehotenstiev a teda tie zdravu stravu nemaju ale ak ty citiš že chceš prestat podla mna to bude na dlhšie mne sa malu odctavit nepodarilo a stym odchodom dieta nieje sproste vie že otec mlieko nema niektore si zviknu na mamu počkat aj tyžden mne tatino prvy kratuspaval malu mlieko nechcela a rano hned pod tričko mi išla pytala darmo som povedala nedam krik,plač...mi sa pokušame o mimi pri dcerke som si pichala fraxiparin od 34tt po cele sestonedelie v ktorom som dojčila neviem ak sa nam podari mimi či tiež nebudem ale v porodnici bola somnou kočka čo si ho pichala od zaciatku tehotenstva a dojcila este v porodnici na navšteve starsie dieta to mao okolo 2r.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauricka
23. jún 2012

riad sa podla seba, svojho zdravotneho stavu a nazoru gynekologa, podla toho, co pises, je naozaj lepsie skoncit. Napr. kamaratka nemohla otehotniet a zistili jej, ze preto, lebo ma zvyseny hormon prolaktin, ktory sa tvori pri kojeni a v podstate moze branit otehotneniu atd.. Teraz je druhykrat tehu, kojila aj tak, zacala krvacat a gyn. jej tiez povedala, ze hned prestat kojit. A ja si myslim, ze jej dobre povedala. Jasne, ze niekto nema ziadne problemy, ale ten niekto Ti moze co poradit? Ti, co nemaju problemy, su najmudrejsi radit druhym. Ale to neznamena, ze ani Ty ich nebudes mat. A ako pisali holky, na zastavenie tehu Ti nieco moze dat gynekolog, sa s nim porad, ci je nieco, co sa moze pocas tehu.

hagarka
23. jún 2012

@patulka83
@nibiru .....ja som otehotnela asi po 8 mesiacoch, a ako píšete aj ostatné, syn akoby sám vycítal a postupne sa odstavil. Tu ani nejde o nejakú výživu, ale o to aký hormón sa vytvára pri dojčení a ten môže spôsobiť predčasný pôrod....ak mi to vysvetlil môj dr. Preto asi lekári trvajú na odstavení........

bosoriak
24. jún 2012

@patulka83 Necitala som vsetko, ale jediny sposob ako odstavit dieta je nedat mu mlieko. Kludne a bez kriku, sama so sebou vyrovnana stale do nemoty opakovat, ze uz mliecko nie je.
A hlavne dosledne. KEd uz sa raz rozhodnes, ze nedas, tak uz skutocne nedaj. Inak to nema vyznam.
Drzim palce.

cubana
24. jún 2012

@patulka83 ano ta prva noc bola najhorsia, ale bol pri malom manzel a stale mu vysvetloval teraz sa spinka, uplne prvu noc som tam bola aj ja pri nich a stale sa dozadoval mliecka .... potom ked som isla spat do druhej izby, tak to bolo lepsie ... ked sa odhodlas skus to vydrzat uvidis prva noc najhorsia, druha lepsia a tretia uuplna zmena .... ale musi to aj manzel vydrzat a ty si daj stupliky do usi .... drzim palce

strapco13
24. jún 2012

@patulka83 otehotnela som pri dojceni a gynekolog vedel ze dojcim a absolutne nemal nic proti dojceniu. Pokial ti dr nezakazal sex, nie je ani dovod zakazat dojcenie

patulka83
autor
25. jún 2012

@poleva uz si 2 tyzdne picham a zrejme budem az do konca