Mrazené materské mliečko

marfa333
21. jan 2022

Ahojte, mate niekto skúsenosti so zamrazovaním materského mliecka? Viem ako ho uskladňovať, mam na to aj špeciálne vrecká lenže keď ho rozmrazím len tak voľne pri izbovej teplote, bábätku nechutí a cítiť z neho taky ten mraznickovy pach a pachuť. Myslíte, že keby mliečko prevarim tá pachut zmizne?
Ďakujem

domireb
21. jan 2022

@marfa333 moja mrazené tiež nechcela, všetko išlo do koša. Ale keď ho prevaríš, tak tam podľa mňa všetko probio pozabíjaš.

marfa333
autor
21. jan 2022

@domireb to je pravda :/

rachel36a
21. jan 2022

@marfa333 toto sa stava ak je v mliecku vela lipidov... Musela by si ho pasterizovat aby nechytilo ten pach...ja som naraz rozmrazila a vyliala 8 litrov lebo maly to tiez nechcel pit

marfa333
autor
22. jan 2022

@rachel36a ako tomu predísť aby bolo menej lipidov v mliečku?

rachel36a
22. jan 2022

@marfa333 to neviem, to je bezne v MM...nirkto ma viac, niekto menej...tak mi povedali v mliecnej banke, ked som sa zaujimala o to, ako ho uchovat...alle pasterizovat sa mi ho nechcelo...tak som vylievala...ja som denne odsala 2-3 litre...

borabalazova
22. jan 2022

@marfa333 Ja som robila z materského mrazeného mlieka pre dcéru kaše, bez problémov ich jedla, pre potlačenie chute rozmrazeného mlieka som pridávala rôzne druhy ovocia, vydržalo mi to niekoľko mesiacov.

marfa333
autor
22. jan 2022

@borabalazova to je dobrý nápad! 😊