Môžem zarábať Nutrilon s mojím mliečkom?

bibi16
17. okt 2011

mamicky kojim maleho lenze neviem ako je to mozne on taha aj 45min,a stale hladny zacala som davat bebu AR,a stej grcka,chcem skusit nutrilon len chcem vediet mozem to zarabat z mojim mlieckom nebude to prenho moc silne,mam vela mliecka a je ho skoda,prosiiiim poradte my

bibi16
autor
17. okt 2011

malinky ma necele 2 tyzdne

katy1979
17. okt 2011

skus sa opytat v teme kde su laktacne poradkyne https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/o-laktacnej-poradni-na-modrom-koniku/ ci sa opytaj strapco13. lebo ked mas vela mlieka naco davat umele mlieko. niekde musi byt chyba. alebo jednoducho nemusi byt hladny len typ deti co musi byt pernamentne prisaty len vtedy je spokojny.

mirka285
17. okt 2011

obrat sa na laktacnu poradkynu,problem je mozno v nespravnom uchopeni prsnika,ked pises,ze mliecka mas dost...davat mu umele mlieko ked mas dost svojho mliecka je najvacsia blbost aku mozes urobit ☹

dosa
17. okt 2011

@bibi16 to je normalne, ze taha aj 45 minut, moj tak zo zaciatku tiez papal. a umele mlieko v ziadnom pripade nezarabat do materskeho, to sa zaraba vylucne do vody. ak mas vela mliecka, tak vydrz, ved malinky ma len dva tyzdne, nebude stale tak dlho papavat...

irriss
17. okt 2011

nebo taky @dulkagabulka 😉 pokud ji zastihnes, odpovi Ti hned 🙂

p.j.jacky
17. okt 2011

ahoj grcka ti aj stvojho mliecka,alebo len s beby?

tea333
17. okt 2011

@bibi16 nekaz si dojcenie umelym mliekom, hlavne ked mas vela mlieka.je mozne ze sa maly spravne neprisava, a teda nepije efektivne.o tom precitas tu:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...
cela annagina stranka je velka pomoc pre dojciace mamicky , staci precitat 😉
na tvojom mieste by som sa obratila na laktacnu poradkynu.
ak mas doma kojenecku vahu, mozes sa s nou uistit, ze babatko pije aj tak, ze zvazis dieta pred a po dojceni (nerob to vsak stale, je to pre babatko rusive, najma po dojceni)
niektore babatka potrebuju hlavne citit mamicku a na prsniku nielen piju, ale aj naprazdno dudkaju.dava im to pocit, ze je mamicka pri nich.pri novorodencoch je to velmi dolezite.
Vidim ze mas aj starsiu dcerku, ale ak sa da a ma ti kto pomoct, jednoducho prikladaj a prikladaj, ved dieta je tak spokojne, a dojcenie sa uci dojcenim 😉
moj specialny tip, ktory ulahcil zivot mnohym mamickam je babysatka, babatko moze byt nosene
aj pri dojceni 🙂 a ty budes mat volne ruky a mozete tak byt aj cely den 🙂

dulkagabulka
17. okt 2011

bibi, chod prosim na stranku www.mamila.sk a najdi si porakdynu,ktora byva najbližšie pri tebe- ona pride skontrolovat techniku dojčenia a poradi ti najlepšie na mieste..
vela rad najdeš aj na stranke annag-čo odporuča @tea333
dietatko nevaž - laktačna ti poradi, ako sa da spoznat či ma dost aj bez važenia 🙂
ak maš vela mliečka- davat bebu či nutrilon je hotovy hriech 😉 ..všetko sa da napravit spravnou technikou..

seva
17. okt 2011

je aj mozne, ze je malinky popleteny pitim z flasky. urcite sa skontaktuj s laktacnou poradkynou (www.mamila.sk), moze prist k tebe domov a zistit v com je problem. tvoj syncek je este malinky, urcite stoji za to nevzdat dojcenie 😉

irriss
17. okt 2011

@dulkagabulka Ahojky!!Vedela jsem, ze nezklames.. 🙂
Kazdopadne se pridavam k tomu vazeni...ja mam velmi negativni zkusenost s vazenim...opravdu stres s neustalym vazenim muze ohrozit psychiku matky - kdy "stoupne mliko do hlavy" a tezko se v tomto stresu "zpracovava" potreba ditete s nepokojem matky...
Mne v porodnici doslova museli"vyhodit" vahu, abych se nezblaznila... 🙂

mamabiba
17. okt 2011

skús sa obrátiť v sekcii laktačná poradňa na @strapco13. Nám poradila výborne. Poprípade ako ti už napísala @seva portál mamila.sk alebo Dojčenie .eu. Ale strapco je výborná a veľmi jej ďakujeme.