Možem vypiť pohár vína počas dojčenia?

27. jan 2023

Možem vypiť za pohár vína ak dojčím?

zuzanka.zuzu
27. jan 2023

bábo bude trošku lepšie spať 😉
(furt lepšie ako tie čo pijú keď sú tehotné alebo fajčia 👎)

h2
27. jan 2023

A musíš ho nutne mať?

zorkahorka
27. jan 2023

táto tema tu bola minulý týždeň

misienka123
27. jan 2023

kamarátka ma 4 deti a pri kazdom tehotenstve aj pocas dojčenia si občas dala..sestre gynekológ hovoril že tiež by nemalo uškodiť

tatianamaria
27. jan 2023

Samozrejme. Môžeš. Ja dojčim 10 rokov. Pohár vína si s manželom cez víkend vždy dám. Naozaj je to bezpečné. Počas tehotenstva sa nesmie, ale počas dojčenia áno.

pribinak
27. jan 2023

Nie, alkohol prechdza do mlieka.

Fakt nevydrzis bez alkoholu?

miky132
27. jan 2023

Samozrejme že áno, platí koľko promile máš v krvi toľko v mlieku kolko máš z jedného pohára? Nič to je ako keby si ani kompót nemohla otvoriť ...ide hlavne o to, že sa musíš vedieť postarať o dieťa , takže pohár áno ale nie fľašu...tehotenstvo je iná kapitola tam je dieťa priamo na placentu pripojené tam by som si nedovolila nič ..

autor
27. jan 2023

Tak samozrejme ho nemusím nutne mať. Len zajtra príde kamoška z deckami tak by som si rada pokecala po dlhej dobe pri pohari vinka. Nie cez deň pochopitelne až keď mi dieťa zaspí kedže viem že sa potom zobudí až nad ránom na prso. Tým pádom som myslela že by sa to ako tak mohlo stratiť lebo fakt iba jeden pohad by som si dala. Ale ak je to nebezpečne tak samozrejme že nie

jasminka22
27. jan 2023

Mozes si dat

majlo1234
27. jan 2023

Nie je to nebezpecne, kludne si daj

zuzinka888
27. jan 2023

Ano mozes. Nam v porodnici na Stedry vecer sam primar ponalieval. Mamicky zhrozene - pohorsene. 🙈. Tak ich ubezpecil ze pohar kde je max 1 -1,5 deci mozeme. Dak sme si dali. Aj laktacnej sa pytali na druhy den a ona tiez povolila pohar vinka.

simona20201309
27. jan 2023

Len si daj pozor aby ta po takom dlhom čase neodpalilo. Myslím, že aj po 1dc budeš mat dosť 😀

simona20201309
27. jan 2023

@zuzinka888 ale to si určite nerodila na Slovensku?
(Nie kvôli vinu, ale prístupu.... s takým milým personálom som sa ešte nikdy nestretla 👌👌👍)

svetlonos
27. jan 2023

Autorka,
vyhoogli si Natureto alkoholfrei. Fantasticke vino bez alkoholu, chuti ako ozajstne vino, hlavne to cervene. Ak chces, poslem ti este zopar nazvov/ znaciek. Ja ich pijem velmi rada koli chuti a bez alkoholickeho ucinku 🙂 Mamilačky sice propaguju vino pocas kojenie, za mna by to ale nepreslo. Aspom u mna mna nie 🙂 Potrebovala som fungovat a aj jeden pohar by ma vedel odrovnat.

zuzinka888
27. jan 2023

@simona20201309 na Slivensku. Dokonca sme mali naaranzovany sviatocny stol. Pecka. To ani doma tak pekne neprestieram.

kaca222
28. jan 2023

Alkohol ide do mlieka a je ho tam pomerná čiastka k tomu, čo máš zrovna v krvi. Predpokladám, že nechceš svojmu bábätku posielať akékoľvek množstvo alkoholu. Tj.daj si, ale tak, aby sa ti všetok odbúral, než budeš znovu kojiť.

miadi
28. jan 2023

Kamoska dojde s deckami 😁si nepokecas dobre ci s vinkom ci bez zbytocne mas dilemu.

kitycat
28. jan 2023

Ja zas nechapem, ze preco sa to pytas? Chces? Das si a nejaky nazor zien ta nezaujíma

tani777
28. jan 2023

Takto..kojim uz vyse 5 rokov,takmer vkuse (co som chvilu nekojila,som bola tehotna)...nejde o to,ze by som si nevedela predstavit tak dlho nepit (k stastiu mi to nechyba),ale veru si obcas pohar vina dam..nie je pravda,ze kolko alkoholu je v krvi,tolko je v mlieku,prave pri tehotenstve toto plati,ze kolko vypije tehotna,tolko vypije aj dieta,len to dieta to nevie spracovat a vylucit,preto sa v tehotenstve nesmie alkohol..pocas dojcenia je to v pohode (ak sa teda zena neopija do nemoty a casto)
Ale na druhej strane,ak chces,das si aj bez toho,aby Ti to ine zeny schvalili,a ak nechces,tak Ti moze hocikto povedat,ze mozes a nedas si..stale je to na Tebe 🙂

syslik81
28. jan 2023

ani\rejme ze mozes.. jeden pohar dieta neopije .. ale pytas sa na zlom fore .. tu by si mala len bio jest a prevarenu vodu ...vzduch cez filtre pit a radsej sa na nic nepytat inak pomali socialku na teba poslu ...

dadka128
28. jan 2023

Ak nie je nutné ho mať, načo ho pit ? Ak chces vino prestan kojit .. nechapem ..

beata_k
28. jan 2023

Netrepte somariny a nieco si o tom precitajte. Priemernej 60 kg zene sa 1,5 dcl vina ledna do krvi dostane, toboz do mlieka. Ano, mozes si dat pohar vina ked dojcis.

jaskolka
28. jan 2023

@dadka128 ak sú ženy, ktoré dojčia aj celé roky, alebo dojčia viac detí po sebe - (ja osobne som od roku 2019 v podstate bud tehotná, alebo dojčím) tak čo potom? Nepredpokladám, že autorka sa chce opiť alebo stiahnuť celú fľašu, tak kvôli jednému poháru ma úplne odstaviť dieťa?

93kris
28. jan 2023

@jaskolka Suhlasim s tebou, nechapem tym odpovediam ci je to nutne alebo nech prestane kojit.. Pre mna to napriklad nutne nie je, ved som bola dvakrat tehotna a nemala som problem vydrzat kym som bola tehotna a ked sa zo zaciatku babo kojilo na poziadanie. Teraz, ked uz dcera papa a kojim uz len parkrat za den, pohar vina si vecer raz za cas doprajem, mozno to pre niektore vyssie komentujuce vyznie zle, ale po tazkom dni mi to dobre padne 🤷🏼‍♀️ Nestiahnem predsa flasu, dam si pohar vina vecer s muzom pri telke a najblizsie kojim az nadranom.. Neviem ake velke babo mas a aky mate rezim, ale podla mna si pohar dar mozes, bez vycitiek 🙂 Myslim si, ze kvoli prilezitostnemu poharu vina nemusis babo odstavovat..

xsuzannex
28. jan 2023

Daj si, aj ja si dnes dam 🥂