Môžem užívať antibiotiká počas dojčenia?

dominika2227
17. aug 2012

ahojte mozete mi niekto poradit kojim a dostala som penicilinove antibiotika babetko ma len dva mesiace, opuchla mi aj tvar tak mi dali roztok betadine a fucidin masticku mate niekto skusenosti ci sa to moze pocas kojenia? dakujem za rady

mandarinkadarinka
17. aug 2012

a co sa ti stalo? preco ti opuchla tvar? ja by som to neriskovala, urcite by som nebrala ATB, vsetko to das aj malinkej v mliecku. Inak s tou ritkou zaparenou - puder nepouzivaj, moze sa jej dostat do dychacich ciest - to ti mala dr povedat, ze to sa uz nepouziva. My mame niveu na ritku, este sme neboli zapareny 🙂 a pre istotu SOS Nivea - to davam, aj ked sa mu osupuje pokozka, pomaha to.

a betadine je na rany, pokial viem, a je na nom napisane, ze sa nesmie pouzivat pocas kojenia

xlucia
17. aug 2012

@dominika2227 dala si malo info. napis viac. penicilin sa pri kojeni moze, ale treba k nemu probiotika

dominika2227
autor
17. aug 2012

mala berie probiotika V penicilin 750- 3 krat denne mam brat aj ja ? ja beriem B vitamin, este paralen na horucky jeden denne lebo mam 38,5

strapco13
17. aug 2012

@dominika2227 vsetkz lieky mozes brat pocas dojcenie..ale opis mi viac co presne ti je, opuch tvare a penicilin nie vzdy zaberie
betadine je na dezinfekciu ran..mas ranu na tvari? mozes aj IP

dominika2227
autor
17. aug 2012

@mandarinkadarinka antibiotika musim brat lebo mam horucky a bolesti s tych opuchov hnisa mi to

strapco13
17. aug 2012

@dominika2227 ak mas hnisavu ranu na tvari, tak PNC nezaberie, treba to otvorit vycistit, volila by som silnejsie ATB..napr Dalacin..ten je na hnisave ranky a moze sa pri dojceni /ak nemas alergiu/
z oho ti vznikla ta hnisava rana? lebo podla priciny sa da lahsie urcit adekvatna liecba

bimba01
28. sep 2013

ahoj, kamaratka brala antibiotika pocas dojcenia, tiez jej hovorili, ze to neuskodi a ked malemu zacali rast zubky, tak 4 predne mu narastli len take pahyliky. vyzera ako strbavy. musia cakat, kym narastu trvale. Zubar vravi, ze to ovplyvnili tie ATB.