Môžem piť sójové mlieko ked kojím?

nanulik
7. nov 2010

Viem že kravské by sa nemalo kvôli možnej alergii, ale mlieko mi velmi chutí, môžem použiť túto alternatívu?

bubinko83
7. nov 2010

ja som pila sojove mlieko na litre ked som kojila 🙂

grettka
7. nov 2010

pozor na soju, je to velmi silny alergen...

zuzana76
7. nov 2010

ja som uz raz skusila sojove rezance a nic sa nestalo, mlieko neviem, do 3. mesiacov by som asi neriskovala, ale zavisi aj na tom, ci je v rodine alergicka predispozicia, moj muz je alergik, tak pri prvom som si davala fakt velky pozor na to co jem, teraz uz nie natolko. Ale skusila som mandarinku a mal niekolko pupacikov, takze tie uz nebudem riskovat. Na tvojom mieste by som asi pockala aspon do toho 3. mesiaca. Inak ja neviem, ja by som asi skor pila to kravske mlieko, teda ak myslis take kupovane z obchodu, cerstve treba prevarit.

ikke
7. nov 2010

nepit kravske mlieko kvoli moznej alergii? 😨 to pocujem prvykrat, s vynimkou, ak je dieta (alebo ty) priamo nan alergicke.
treba vyskusat a ak nebude nan ziadna reakcia, kludne si daj - plati pre kravske aj sojove. neda sa vopred vyradit uplne vsetko, co by potencialne mohlo byt alergenom, lebo to by si zila pomaly len o vode a chlebe...alebo vlastne ani to nie... 😅

andrea487
7. nov 2010

o tom kravskom mlieku som čítala,a moja lekárka mi to vyvrátila že to je hlupost,predsa mlieko-vláknina-vápnik-vitamíny... 🙂
už kedsom bolav porodnici tak som mala v taske na každý den 3tie malé mliecka v krabicke na slamku 😀 😀 lebo nemusia byt v chladnicke,v mojom prípade bez mlieka ani den 😀 😀 😀
ja vypijem i liter denne 😀 malu kojím a máme teraz 18mes. 🙂
jaby som pila radsej kravské sojové mne velmi nechutí také čisté,akurát v niecom v com ho nieje cítit,ako caro.. 😅

kikkko
7. nov 2010

ja ti ho neodporucam , ja som ho pila a ked som to povedala lekarke ,bola cela 😠

zucha
7. nov 2010

kravske mlieko kvoli alergii by nemali pit deti, ale matka, ked koji moze 😉 Soja je alergen, takze tiez by som to asi moc neriskovala. Aj ked sa hned neobjavi alergicka reakcia u dietata, moze sa prejavit neskor, za rok, dva, ci inokedy.

evickapooh
7. nov 2010

kvoli mozmej alergii?ale ked nezistili u maleho ani laktozovu alergiu ani na bielkovivnu kravskeho mlieka tak v com je problem? ,mimochodom soja je tiez potencionalne znamy alergen...

ivett1
7. nov 2010

ahoj, sójové mlieko mi pediatrička neodporučila, ale to bolo pred 4 rokmi...a výskum o pití, či nepití mlieka ( a akého druhu...) sa mení každý rok (...štvrťrok, či polrok...), a čo sa týka "kravského" (teda, dúfam, že máme všetci na mysli to, ktoré predávajú v obchode - v krabici🙂 ), tak to je už tak tepelne upravované, že pochybujem, či obsahuje aj nejaké alergény...ale k téme - tak toto som fakt pila na litre -aj pri jednom, aj pri druhom chrústikovi 😵 ...a všetko bolo v poriadku, ak nie je v rodine alergik, nevidím dôvod, prečo nepiť obyč mliečko...ale, keď si nie si istá, tak sa spýtaj, keď pôjdeš na poradňu 😉