Môžem kombinovať materské mliečko s umelým?

pimpulienka
31. okt 2011

Dcerku 16 mesiacov kojim, no postupne mam pocit akoby jej už kojenie tak nestačilo.. Mliečka sa toľko netvori..Môžem za kojenim ponuknuť aj fľašu s umelym mliekom? Ake konkretne odporučate? Okrem kravskeho. Vďaka 🙂

jonas17
31. okt 2011

nerozumiem, prečo by jej kojenie nemalo stačiť...ved už jej dávaš aj iné jesť, nielen mlieko? mlieko už má len od smädu.ja by som kojila dalej, pred spaním a v noci. a po dvoch rokoch, ak by si mala potrebu jej dávať mlieko, tak neviem, sojové? kozie? ryžové? určite nie umelé...

luciferkax
31. okt 2011

Ja tiež nerozumiem,, ked papá počas dna aj iné jedlo, mliečne výrobky, prečo by jej mliečko nemalo stačiť? Ja by som umelé mlieko nedávala, zbytočne...

ajca123
31. okt 2011

Ahoj aj ja maleho od roka dokrmujem UM lebo mu to nestacilo a je to maly jedlos 🙂 najskor som davala france lite ale to nam nestacilo a nutrilon je moc sladky a smrdel mi tak som zacala davat sunar 🙂 a je maly spokojeny 🙂
Kravske mlieko ochutnal az teraz co sme boli u babicky v CR

andrea1201
31. okt 2011

ahoj,ja som davala dcerke aj sunar popri kojeni,moje mliečko ju asi dost nezasitilo,cez den som ju kojila a v noci som dávala sunar,neskôr som na sunar prešla celkovo,a nerobilo jej to problemy

kaja73
31. okt 2011

kombinovat to možes,ale tiež nechapem naco 😕
Ved kojis,mate pestry jedalnicek-citala som si ho v tej inej teme-ak davas mliečne vyrobky je to zbytocne.
No ale ked to chces, tak kombinovat možes-ja davam babylove BIO mliecko z DM ka a som velmi spokojna-nema v sebe tolko chemie,je chutne,lacne,malemu velmi chuti,nema z neho problemy.
Pije rano 2 deci-to je vsetko,viac mu nedavam-poobede zje jeden jogurt a obcas ma mliečnu polievku,alebo syr ci maslo na chlebiku. Nedavala by som mu mlieko vobec,ale on je rano o 5-6 h hladny a vstavat sa mi nechce tak skoro a ked dostane babylove nemusime vstavat -este si poleži a niekdy aj zaspi.
Keby som kojila,tak mlieko nedavam asi vobec-žiadne-ani KM ani UM.
St.syna som kojila 2 roky a nikdy mlieko nepil-vobec ziadne-a je zdravy ,teraz sme mu robili krvne testy aj na mineraly-vapnik atd a ma vsetko vzorove.

evka4
31. okt 2011

kombinovat samozrejme mozes, ale ak dcerka okrem MM prijima aj ine mliecne vyrobky, zrejme nie je potreba davat aj UM. ale ak jej chces davat UM, tak konkretnu znacku je asi tazke odporucit, nakolko je dost otazne, ci ho tvoja dcerka bude ochotna vypit, pretoze ta chut sa neda ani zdaleka porovnat s MM alebo kravskym mliekom. skus poskusat rozne znacky a hadam tvojej dcerke nejake zachuti. drzim palce.

monika15
31. okt 2011

ja by som uz asi davala obycajne mliecko.... nezacala by som UM.....

atrami
1. nov 2011

ak dávaš mliečne výrobky-jogurt, syr dojčenie stačí. UM nedávaj.abytočne mu popletieš chute, radšej dávaj obyčajné mlieko-stačí na varenie-prívarky, polievky, pudingy. Samozrejme pokial nemáte v rodine alergiu. V tomto veku stačí 0,5 l mlieka, vrátane mliečnych výrobkov.

stanislavao
1. nov 2011

Pokial mate malo mlieka, tak odporucam Nutrilon. Urcite mozete davat aj UM.

ikke
1. nov 2011

uplne zbytocne davat v tomto veku UM. mlieko (ci uz umele alebo materske) uz v tomto veku nie je hlavnym zdrojom vyzivy, takze rozmyslat nad tym, ze mas malo mlieka je uplne scestne. mas ho tolko, kolko ho tvoja mala potrebuje. ak mas pocit, ze potrebuje viac mliecnych vyrobkov, daj jej jogurt alebo syr. dieta v tomto veku potrebuje okolo 300ml mlieka=150ml jogurtu
skor ked citam tvoje ine otazky, zamyslela by som sa, ci mala je ine veci, ktore potrebuje a v mnozstve,ktore potrebuje...
materske a umele mlieko sa kombunuju u deti do 6 mesiacov, max. tak do roka. po roku je to uplne zbytocne.

olifcek
1. nov 2011

ahoj, moja malicka ma 22 mesiacov a kojime sa. ine mlieko nepozna a poznat, kym budem kojit, nebude. ved papaju aj ine veci, mm maju ako doplnok. urcite nepotrebuje ine, nez mm. davaj jogurty, syry a bude to ok.

katka3012
2. nov 2011

Podla mna kludne mozes,ked som kojila,tak dcerka mala aj popri tom mliecko bebu.A teraz spapame v podstate skoro vsetko 😅 A mliecko beba nam ostala,takze som velmi spokojna 😅

nelicefo
2. nov 2011

Jasne mozes. 😉 🙂

lucula73
2. nov 2011

ja by som umelé tiež nedávala...radšej potom kozie ak nechceš kravské....inak to kravské je určite zdravšie ako tie umeliny dokopy ..............moj názor 😉