Môžem jesť šošovicu, keď kojím?

pisklava1
1. apr 2014

Zda sa mi totiz ze sosovica nenaduva, tak ako fazula a hrach. Ake mate skusenosti..

adinna
1. apr 2014

Skusila by som cervenu sosovicu, ta je lahsie stravitelna ako klasicka. Varievam ju aj malemu, ma 11 mesiacov 😉

wewe22
1. apr 2014

daj s trosinka a zistis ziadna potravina nie je dobra alebo zla pre vsetky 😉

leonela666
1. apr 2014

...nie,ani za svet...ja som iba za lyžičku skúsila a synátor vrešťal pol dňa 😝 . Akákoľvek strukovina nadúva, niektorá viac, niektorá menej, podstatné je, že nadúva...neviem síce aké staré máš dieťa, ale ak je to ešte len bábätko, so stravou radšej opatrne, nech má bruško v poriadku 🙂 veď sa ešte šošovice naješ až až....

titulienka
1. apr 2014

ak mas babo do 3.mes bola by som opatrnejsia , aj ked ja som uz pri 4. papala od zaciatku vsetko ale s mierou 😉 maly sa narodil v novembri, bol plne kojeny a v decembri som neodolala ani kapustnici ani salatu 😀😀 a zvladli sme to v pohode 😉

zaza218
1. apr 2014

ja som nemohla jest,moja dcera vrestala celu noc,ale mam kamaratku a ta jedla vsetko,aj kapustu,aj fazulu a sosovicu a malemu nebolo nic

vevesh
1. apr 2014

u nas v porodnici bol normalne na druhy den hrachovo-fazulovo-sosovicovy salat, karfiolovo-brokolicovy privarok, coko-puding... 😀 a vsetky mamicky to normalne zjedli 😅 no ale u nas ponimaju obmedzenia pri kojeni inak...pretoze nebolo vedecky dokazane, ze tieto "naduvacie" latky prechadzaju do mlieka, tak jest sa mozu vsetky potraviny, pokial dietatko "neprotestuje"
..takze by som vyskusala, a ak dietatku nebude nic, mozes zaradit do jedalnicka 😉

siska53
1. apr 2014

Skus najskor cervenu sosovicu, a fazulu mungo,tie nenaduvaju. Neviem,kolko ma babo,ale pred 3.m. by som radsej len,tu. A potom,vyskusat,ako zareaguje. Ak bude ok,mozes jest,ked nie,vysad. Moja bola kolikova,tam sme klasicku sosovicu skusali az po roku. Pri synovi som,jedla skoro takmer,vsetko,on nemal ziadne problemy s nicim (ale kapustu,huby a plesnove syry som,nejedla,aj fazulu a papriku pre istotu az neskor).

emocia
1. apr 2014

pisklava1. ahoj, píše ti laktačná poradkyňa: jedz plnú stravu, prosím ťa 🙂 detičky nemávajú problémy z toho, že by dáke látky z jedla prešli mamine do mlieka 🙂 ale z toho, že ak mamina spapá čosi nafukovacie, tak býva nafúknutá, zaplynená, a komuže už nám z báb je faj, ak sme zaplynené... takže sme trochu napäté či nervózne, a to potom rejde na dieťa... 😎 predstavte si len, že dakedy pred 100 a viac rokmi maminy rodili aj 6, 8 alebo aj 12 x za život, takže dojčila či bola tehotná 12,13 alebo aj 25 rokov... to by čo mala vtedy jesť? Kedysi sa mäso jedlo zriedkavo, jedli sa prevažne práve strukoviny, lebo sú sýte a výživné, kadejaké osúchy, kaše atd. Jedzte prosím všetko (s dôrazom na surovú zeleninu, nie bielu múku ani biely cukor, menej kvasených výrobkov) a ešte dávam do pozornosti možnosti detského plaču alebo nespokojnosti: detičky v našej krajine často bývajú separované, oddelené od mamičky, dojčené raz nejakú časovú jednotku, a to je "kameň úrazu" ako vyšitý... Dieťatko chce mamičku, chce ju cítiť, je to jeho základňa... chce sa dojčiť, rprisať na požiadanie, preto opäť radím naviazať si dieťa do šatky a nebudete riešiť žiadny problém: ani s tzv. nafúknutím, nespokojnosťou bábatka, plačlivosťou, nedostatkom mlieka atd atd. Detičkám nesvedčí ani to, že majú statický život, prevažne ležia... ale nie na tele matky, t.j. "koža na kožu" (aspoň raz denne dajte tento kontakt, ale lepšie je viac ako raz) alebo naviazané v šatke, kde cíti matku, a preto je spokojné, lebo sa aj môže kedykoľvek prisať 🙂 Príde vám to logické, milé mamuľky, prosím? Môžete ešte zapojiť aj masážku, bruško, telíčko a nechať bábo párkrát za deň mimo plienky, nech si pokopká a takto sa dobre môže aj vyprázdniť, vypukať 😀 Ešte je tu aj poloha "klbko" – kto chce, nech sem napíše, opíšem ju 🙂 srdečne vás zdravím, Alena BA

eruuuska
1. apr 2014

Ahoj, ja sosovicu pripravujem tak, ze ju dam na noc namocit a potom 3x preplachnem v cistej vode a az potom dam varit, bolo mi to odporucene, aj sama som zistila, ze potom menej naduva... 🙂

jana_eyre
1. apr 2014

cervena sosovica nenaduva, pretoze nema supky a ma vyhodu - lahsie sa vari.. moje skusenosti ale hovoria, ze je jedno co zjes, dieta podla mna nereve preto, ze si nieco jedla, ale pre nedokonalu traviacu sustavu.. pri prvom synovi som pila v podstate len vodu a jedla suchare a kazdy vecer mal take bolesti brucha, ze vrieskal od bolesti.. potom to prestalo, po troch mesiacoch.. teraz pri dcere si nerobim ziadne obmedzenia a nema s nicim problem..

standu
1. apr 2014

pri oboch detoch som jedla/jem uplne vsetko nikdy sme ziadne koliky nemali: deti dojcene na poziadanie+spolocne spanie 😉

lenoci88
2. apr 2014

Možeš jesť všetko ale s mierou, ja som jedla všetko nikdy som nič nevynechala s jedálnička, a nikdy sme nemali žiadne koliky či nadúvania a to mám tri deti a nikdy nič 🙂

emocia
28. jan 2019

@pisklava1 Šošovička ani fazuľa ani hrach neprechádzajú do MM. Metabolizuje, trávi ich telo mamičky, ktorú môže troška naduť, ale do mlieka sa z čriev nemá ako dostať nejaký ten plyn 🙂 Dobrú chuť k strukovinám Vám prajem, sú to bilekoviny ľahšie stráviteľné ako mäso, navyše sa dobre trávia aj v spoločnosti zemiakov, čo sa o mäse s ryžou nedá povedať.

akvarelka
9. apr 2021

@emocia Smiem sa spýtať na tu polohu "klbko"? Ďakujem 🤗