Môže sa odsaté mliečko zohriať v mikrovlnke?

miska2603
16. feb 2014

Drobec totiz otvori oci a jacivo dusu pokial nedostane najest. Ohrievanie vo vodnom kupely je zdlhave( kym zovrie voda, potom sa zohreje flasa...) neviem ho nijak utisit...v mikrovlnke staci 15 sekund a moze papat. Len sa bojim.aby som tym neurobila viac skody ako uzitku. Poznate nejaky dovod,preco by som tak nemala ohrievat?

brumka
16. feb 2014

Ziadne mlieko by sa nemalo zohrievat v mikrovlnke. A preco mu nedas z prsnika? Ja doma pouzivam mikrovlnku minimalne aj na ine potraviny

argyro
16. feb 2014

NIE! Urobíš viac škody ako úžitku! Určite nie do mikrovlnky, vygoogli si čo robí mikrovlnka s potravinami.

bosoriak
16. feb 2014

Skodlivost mikrovlniek je povera, netreba verit vsetkym hoaxom, co sa dostanu do e-mailu. Ale mlieko by som tam nezohrievala kvoli tomu, ze moze byt na okraji velmi horuce, aby sa babo neobarilo.
Ja ked som ohrievala svoje odsate mlieko v noci, tak som dala velmi horucu vodu do nadoby, supla som tam flasku a kym som malu prebalila, mlieko bolo nachystane.

zuzka1008
16. feb 2014

Mikrovlnka ti znici to mliecko, nic prospesne tam nezostane , 😒

imanuel
16. feb 2014

Určite nie! Ja som túto chybu robila a vééľmi to ľutujem. 😖 Ajj keď je to zdlhavé, určite v teplej vode. 😉

tepka
16. feb 2014

Urcite nieeee vsetko sa znici ja detom nic neohrievam v mikrovlnke brr...

jesi25
16. feb 2014

Ved si kup ohrievacku flias,v tom ohrejes za chvilu,v mikrovlnke urcite nie.

stormie
16. feb 2014

Nikdy!! Okrem toho ze mlieko straca vsetky ziviny (to mu daj rovno umele alebo vodu 🙂) tak mozes aj vazne ublizit, pretoze cast mlieka sa moze zohriat az do varu a druha vast ostane studena. Toto nam opakovali na predporodnej priprave a aj v nemocnici asi 1000 krat. Radsej nech ti dieta place ako by si mu mala ublizit

reni1512
16. feb 2014

pre deti sa nic nezohrieva v mikrovlnke... odsate mlieko daj do horucej vody a ohrej alebo v ohrievacke flias

saska.t
16. feb 2014

mikrovlnka znici vsetky prospesne enzymi a bakterie v mliecku,takze by mal len bielu vodu bez vyzivy,ktora ho sice zasyti,ale nic mu neda...

dankako
16. feb 2014

zienky ja chapem a viem, ze nie je nad ohrievat pre deti cez ohriatu vodu v hrnceku, ale zasa az taky cernobyl mikrovlnka nie je...a ked dusivo dietatko place, tak by som aj ohriala, aby nedostalo nejake krce alebo co...a to ze neohreje rovnomerne, tak to by som riesila tak, ze pretrepem - skusim a podavam. 😉

mimasimi
16. feb 2014

no, pri prvom dieťaťi poviem pravdu, mikrovlnka neexistovala ... 🙂. No a pri druhom, čo najrýchlejšie ohriať, takže aj mikrovlnka bola dobrá, no a čuduj sa svete, nič mu nie je ... 🙂

veriiii
16. feb 2014

Ziadne mliecko sa nema zohrievat v mikrovlnke a to z dovodu nerovnomerneho zohriatia, vznikaju horuce body v mliecku, tebe sa pri skusani moze zdat ,ze je teple,alebo vlazne, ale vnutri ,v objeme moze byt vriace a dietatko popalit..Mliecko sa ma ponorit do horucej vody , a po chvilke jemne premiesat a otestovat a podla potreby zopakovat..Ja osobne som uprednostnovala sklenene flase..Co sa tyka ohrievacky flias, tam to moze trvat aj 7 minut,ak bolo prave z chladnicky vybrate, rychlejsie je to v sklenenej flaske a do horucej, respekt,pri velkej opatrnosti do vriacej vody ponorit..

mimla
16. feb 2014

Ak ide iba o to, že treba zohriať "teraz rýchlo okamžite a včera bolo neskoro" mlieko, pretože bolo v chladničke (nie mrazničke) tak ponúkam jeden veľmi nepopulárny názor. Už viac krát som čítala, že ho vôbec nie je nutné zohrievať a zo zdravotného hľadiska zdravému dieťaťu mlieko hoci priamo z chladničky nevadí. Druhá vec je, či mu chutí. Nikoho nepresviedčam, tieto ambície nemám, je to každého voľba. Ako som čítala, tak posúvam ďalej. Toto som nerobila, len som to čítala. Nerobila som to preto, lebo keď som si pozišťovala, mlieko nebolo treba ponúkať tak urgentne. Ja som praktikovala iný, tiež nie populárny postup, Ak som vedela, že cca o hodinu až hodinu a pol budem potrebovať jedno mlieko, a na vodný kúpeľ niebude čas, tak som ho nechala vonku "zteplať" na izbovú teplotu. V hrnčeku, nie vo fľaši, tam sa ten chlad dlho drží. Pripravené na použitie. Nedoporučuje sa to, lebo mlieko by nemalo byť z chladničky viac ako dve hodiny (alebo tri, podľa zdroja) a keď sa dovtedy nespotrebuje, tak sa môže vraj rovno vyliať. Takže hrozí plytvanie.
Osobne mikrovlnku nemám, ale nepovažujem ju ani za vynález skazy. Pre angličtinárov je napríklad táto stránka, ale kto chce nájde kopec iných. Aj keď tam hovoria skôr o umelom mlieku, základná informácia ostáva - chladné, alebo mlieko izbovej teploty je v poriadku. Zohrievané mlieko je niečo, na čo deti naučíme.
http://www.babycenter.com/404_does-baby-formula...
Som si plne vedomá toho, že my sme tu naučení na niečo iné, ale to ešte neznamená, že musíme mať vo všetkom pravdu.

lucka1912
16. feb 2014

Urcite nie...odporucam vodny kupel..necitala som diskusiu, ale myslim, aj po mnohym poradach s inymi je to najlepsia moznost...

anetkaadamko
17. feb 2014

ja by som to nerobila............ale ja som ohrievala v noci normálne v hrnci, som si kupila taký malý lepší hrniec a na uplne miernom ohni som ho za stáleho miešania zohrievala tam....bolo do minuty zohriate

sunshineka
17. feb 2014

ja by som teda detom jedlo v mikrovlnke neohrievala,aj ked nazory o skodlivosti sa roznia.ale napoje sa celkovo v mikrovlnke neodporucaju ohrievat.takze urcite nie

kiwi82
17. feb 2014

ahoj, ja som ohrievala odsaté mliečko výlučne len vo vodnom kúpely. dáš si do misky horúcu vodu a vložíš fľašku s mliečkom.

marthuska
4. máj 2014

A co takto si dat vriacu vodu do termosky vecer a potom v noci rychlo vliat do misky a vo vodnom kupeli ohriat flasticku? Ved babo na tu minutku predsa pohojdas🙂