Môže sa mlieko stratiť z večera do rána?

jankasurova
13. nov 2015

Mám 22 mesačnú dcérku, stále je kojená a tuhej stravy spapá málo, keď aj niečo dá do pusy len to tam drží, požuje a potom vypľuje. Predtým papala síce málo ale aspoň to prehltla. Problém je v tom že si aj každých 5 minút píta prsník trošku si pocucká a potom sa už len hrá. Včera cez deň aj večer sa ešte poriadne napapala z prsníka a v noci o tretej si pytala mliečko ale ked som jej dala prsniky nedokázala si asi nic vytiahla lebo len plakala ze chce mliecko a prisavala sa stale a nic. Vobec nedokazala zaspat ani nechcela nic ine spapat len sa dozadovala prsnika a ked ho dostala tak zacala plakat mliecko mliecko. Odmieta flasky aj cumel nechce ani iné mlieko ako materské. Prosím ak nám viete poradiť budem vdačná. ďakujem. Som už zúfalá a strasne ma trapi ze place a nechce sa napapat 😢

gaby21
13. nov 2015

No ja neviem, 22 mesiacov a nič nezje iba mlieko, to nie je dobré, treba ju odstaviť, potrebuje už do seba dostať aj iné jedlo ako materské mlieko. Tvoja dcéra je hladná a závislá na prsníku. Odstaviť a začať podávať poriadnu stravu 5 krát denne, mlieko nahradiť syrmi, alebo tvarohom,... Ja som tento istý problém riešila u chlapcov ale ked mali 12 mesiacov, už vtedy som vedel že je zle, lebo boli len na mlieku a celé dno a noci prisaté na cicke, aj pre mna to bolo nesmierne vyčerpávajuce.

zdena12345
13. nov 2015

som za odstav. bezne je v dnesnej dobe zauzivane ze sa od pol roka postupne nahradzuju jednotlive kojenia jedlom. skus postupovat podla toho a aj ked pyta, dat jednoducho len nejaku kasicku zo zeleniny alebo vyzivu a nech si place- to by som urobila ja. To uz je vysoky vek na to aby nechcelo dieta inu stravu. Musi sa to naucit a ked to bude asi neprijemne. Bratrancova mala nechcela jest ani za svet a u nej fungovalo opacne ponukanie "nejedz to" a vtedy ze akoze robi nezbedu tak jedla. Ona je celkovo maly jedak aj v skolke s nou mali probley ze nechcela jest. Aleo nieco ine co by na vasu fungovalo prip poradit sa s pediatrickou.
no a teraz odpoved na uvodnu otazku: moze. mne sa stratilo z rana do vecera ked nas nechali s malym v nemocnici- zo stresu. ale potom sme to rozbehli odznova

sissy27
13. nov 2015

samozrejme, že nechce jesť, keď dostane obľúbenú náhradu, to ju nachvíľu zasýti a zas nepotrebuje jesť...ale pre takmer dvojročné dieťa nie je materské mlieko plnohodnotnou stravou... ja by som definitívne odstavila od kojenia a v pravidelných intervaloch ponúkala jedlo (raňajky- desiata-obed-olovrant-večera) - zje koľko zje, nenútiť, neprosiť sa, ale potom až ďalšie jedlo, žiadny prsník ani iné náhrady...dobrovoľne ešte žiadne dieťa od hladu neumrelo.

maslenka47
13. nov 2015

Ty si sa mala prefackat niekedy pred 15timi mesiacmi, ked si nenaucila dieta stravovat sa inak, ako na cecku. Uz rocne dieta obycajne nema zaklad stravy v mlieku. Vazne nechapem, preco toto riesis az teraz...

Ja naozaj neviem, co ti poradit. Jedine prsnik nedat. A ponuknut stravu ako pre 6-7 mesacne dieta. Pretoze to tvoje zlatciko zrejme nevie normalne ani prehltat z lyzicky, ked doteraz bola len na ceckoch.

dmband
13. nov 2015

Mlieko sa naozaj môže stratiť zo dňa na deň, aj mne odchádzalo od únavy a od hladu, ale rozbehli sme ho odznova, pomohla výdatná strava, oddych a More Milk Plus. No aj ja myslím, že pre Vás to už nie je riešenie. Na Tvojom mieste by som to práveže využila na odstavenie, povedala by som malej: "Vidíš, mliečko už nie je, minulo sa, už si veľká, musíš papať iné." Môj malý mal od zavedenia príkrmov do roka takisto tendenciu vytvoriť si závislosť od MM, dostať doňho iné bola riadna fuška, ale v roku aj pediatrička povedala, že už by malo prevažovať bežné jedlo, tak sme ho začali odstavovať, každý týždeň sme zrušili dojčenie po 1 jedle, najskôr tuším na desiatu, potom na olovrant, na obed... Do 20. mesiacov som dojčila ešte ráno a večer, ale ku koncu som videla, že aj to je preňho už len zvyk. Raz som išla večer von s kamoškami, manžel malého uložil, ráno sa s ním po raňajkách zahral, aby som nebola aj s mliekom v dosahu, a hotovo - syn si viac na MM ani nespomenul. A súhlasím s Gaby21, ak Tvoja malá iné mlieko odmieta, skús ho nahradiť inými mliečnymi výrobkami, časom si zvykne, krátky výpadok jej neublíži.

sojorez
13. nov 2015

Fuha,ako ja som obe dcery kojila do dvoch rokov,ale toto je podla mna extrem... suhlas s kockami vyssie,dieta by malo mat 5 x denne normalnu stravu a kojenie ako bonus...mozno to bude zniet hnusne ale kym ste sa nedostali do tejto situacie,tak sa ti to/a napr. aj pediatricke/ zdalo normalne?

adika279
13. nov 2015

Ahoj aj mne sa stratilo doslova zo dna na den a to mal maly len 4 mesiace. Museli sme prejst na umele mliecko, ale nas maly s tym nemal ziadny problem, dnes ma 6 rokov a je z neho riadny chlap...u mladsieho to bolo horsie pretoze mlieko sa mi startilo po 6tich tyzdnoch a problemy s jedenym mame doteraz 🙂
drzim palce a prajem vela sil

luba41
13. nov 2015

mlieko sa určite nestratí zo dna na den.. takže dojči dalej cez den viacej, nech sa tvorba rozbehne ...dieťaťu stravu ponúkať, ale nenútiť-najlepšie nakrájané na kúsky, aby mohla sama jesť a stravu , ktorú jedávate vy / nie kašičky, jogutrtíky , keksíky, chrupky a pod/...už dokáže určite držať vidličku, tak aj stým sa zabaví..dieťa sa aj v tomto veku sa stále popri dojčení zoznamuje s jedlom..rady o odstavení nečítaj,určite neodstavovať ,hlavne ked MM je pre nu podstatná časť stravy..teda ak by si odstavila, nezaručuje Ti to vôbec, že sa nejako rozje..

piacere
13. nov 2015

Ja som za dojčenie čo to dá a chce jedna aj druhá strana, ale úprimne... ak by som teraz v tejto chvíli stratila mlieko tak tancujem tanec vďaky a radosti, lebo mám doma 26-mesačného závisláka, ktorého za ten svet nedokážem odstaviť.... a už mi to príde na obtiaž, hlavne cez deň...
Ale ja zase neriešim stravovanie... môj zje všetko, čo nezje jeho....
A u 2-ročného by som už ani mlieko (ak teda si prišla o materské) neriešila.... vápnik do dieťatka dostaneš cez iné potraviny, ktoré ho ovšem treba naučiť jesť 🙂

siska53
13. nov 2015

V 20.m.som mojej obmedzila denne dojcenie. Nakolko prisla aj 15-20x a tiez si len cucla pa rminut. Tiez menej jedla. Peisa ma uz boleli. Tak sme sa dojcili uz len rano a vecer. Cez den som si prsia naoctovala,jej to take nechutilo,tak nechala tak. Inak po tom obmedzeni sa trosku viac rozpapala.
V noci to este papava? Lebo moja po roku vobec. To bola jedina vyhoda,ze sice cez dne kazdu chvilu,ale v noci sa uz nebudila davno.
Takze ja by som jej to stopla. A obmedzila.

galixx
14. nov 2015

Uplne suhlasim s tym co napisala luba41, neboj sa ona sa ti postupne rozpapa. A nepocuvaj hlupe pripomienky tych co dojceniu nerozumeju. Drzim palce