Môže materské mlieko zhorknúť po zápale prsníka?

dididi30
17. sep 2008

moze materske mlieko zhorknut nasledom zapalu v prsniku?? moze to byt dovodom odmietania prsnika?

annag
17. sep 2008

dididi, nie, skôr len nejakou aromatickou stravou alebo pri veľkom vylučovaní kyseliny mliečnej - po cvičení.

luciar79
17. sep 2008

Pri dcérke som dostala velké horúčky, neviem či z mlieka, dostala som aj nejaké lieky.Malá mi odmietala piť a keď muž chcel vypiť odstriekané tak bolo horké. Neviem či z liekov alebo z tých horúčok.Malá plakala nechcela to piť.tak sme od 14 dňa skončili na Nutrilone. Teraz som taký problém nemala, kojím stále.

dididi30
autor
17. sep 2008

anag, jaj ....ale ja necvicim, moze to byt aj stresom, alebo castym zhonom? 😕 joj som taka nestastna nechce sa mi maly prisat....neviem ja som zvyknuta ho prikladat casto a on ako keby nechce alebo sa len pije trocha.....na necham...prsia sa mi nenormalne nalievaju aj ked si ho nevytaha tolko...uz neviem co s tym

dididi30
autor
17. sep 2008

fiha luciar ja som nachladena davam si kvapky do nosa a dala som si len jeden jediny paralen aj to polku, a tiez sa mi vyhadzal, ale on mi aj predtym menej papal ja neviem.....
inak jem stale to iste , nic som v stravovaciom zvyku nemenila, uf..

luciar79
17. sep 2008

ja som vtedy tiež nič nerobila, snažila som sa odpočívať aby mlieko bolo a nejako to nešlo, nechcela to piť, plakala a krútila sa od prsníka.A dopíjala sa čajom. až sme zistili že je horké tak sme dali nutrilon. malá vypila a na čaj rýchlo zabudla.Mala som podozrenie na nechtíkovú masť čo som si ňou natierala bradavky, ale či to bolo z toho neviem.Možno z tých liekov. Pri malom som si už nič nemastila a lieky som mala iba od kašlu---sirup.

luciar79
17. sep 2008

a ako vieš že máš horké mlieko koštovala si? Ja by som na to neprišla keby to môj bývalý nepil....

dididi30
autor
17. sep 2008

luci sak to ja uz nic nepijem, len tu jednu jedinu som dala.....mlieka mam dost aj teraz mam nenormalne naliate, len sa modlim aby sa maly zobudil......neviem asi musim investovat do kvalitnejsiej odsavacky inak to nevydim....mam aj teraz kvalitnu ale asi nie az tak, alebo neviem ako si to mam dobre odsat, bo mam potom bolave prsia..

dididi30
autor
17. sep 2008

luci no vies pocula som o tom, zev raj moze zhorknut a zda sa mi take divne....jaj to akoze vazne tvoj byvali toto pil?? 😅 no stranda, uz som pocula,ze aj do kavy si to davju 😀

annag
17. sep 2008

dididi, sa nestresuj, dávaj, keď chce, ak sa Ti prsia nalievajú, tak to znamená, že mliečka máš viac než dosť. Odmieta, lebo jednoducho nechce, ak bude hladný, tak si vezme. Teraz sa mení, možno bude chcieť papať v iných intervaloch ako doteraz. Dávaj mu na požiadanie a zvyšné mliečko si môžeš aj odsať, budeš mať na príkrmy. Hlavne nehľadaj chybu tam, kde nie je a sa nestresuj, lebo vynerváčiš aj jeho, uvar si dobrý čajík, povenuj sa manželoví a keď sa ozve, tak ho nadojči, nepočítaj koľko papá a ako často papá. 😉

luciar79
17. sep 2008

ja už som v 3 mes nič neodsávala. samo sa mi to upravilo.myslím že som odsávačku používala asi tak 2 týždne. Keď ma v pôrodnici boleli prsia, čo boli naliate, tak mi povedali menej piť.tak som to urobila, a fakt to bolo poznať.tak sme to s malým nejak skorigovali.

luciar79
17. sep 2008

no pil---ževraj je to škoda vyliať že sú tam vitamíny...môj súčasný si omylom cucol a prskal ako keby vypil ocot 😀

dididi30
autor
17. sep 2008

tak jo annag tak budem skusat, fakt sa tie deti menia , hlavne ze je culy 😵 a nevies ci sa mi mohol vyhadzat z toho paralenu?
luci sak to ja to mam fajne, sa ohori kolko vytaha tolko mu tam ostane, no ale mne sa tak neleju ako keby vypil liter, zeby vypil vsetko a ja si myslim, ze nie....ale to musi nehoraznou rychlostou 😅

annag
17. sep 2008

dididi, neviem, málokedy sa paralen prejaví u bábetka, mohlo to byť aj z tých kvapiek, ak majú taký účinok, že do mliečka prechádzajú , však uvidíš, ako sa to bude ďalej vyvíjať