Môže 8 týždňové dieťatko po jednom pití z fľaše odmietať prsník?

ibizikova
13. jún 2014

Včera som jej dala z fľaše moje mliečko ,ktore som mala zamrazene,ešte v noci sa normalne napapala z prsníka aj rano o deviatej ale teraz jej už od jedenástej ponúkam prsník a ona sa pri ňom akurát rozplače .Radšej zaspí a po chvíli sa s plačom zobudí, ale prsník ani nezobere do pusy,akurát ju utíši cumlík.Včera som začala užívať aj more milk plus, lebo mam menej mliečka,nemôže to zmeniť chuť .

ttctwins
13. jún 2014

Po 3,5 h proste este nemusi byt hladna. Hlavne klud. Ponukaj a ona sa chyti.

kika2111
13. jún 2014

moja mala ,ked sa narodila,cuckala prsnik a ked nebolo dost mliecka,sestricky jej dali aj flasku,mala ju asi 3 dni a vobec ju to neovplyvnilo a zase cuckala prsnik,
skus si odstriekat ,mozno jej nejde predne mliecko,ale nevzdavaj sa!urcite sa opat chyti🙂 drzim palce.

niki101988
13. jún 2014

Ahoj, múdre hlavy Ti povedia, že môže, ale netvrdila by som to. Ak sa Ti nechce prisať na prsník skús ju pred tým než ideš dojčit utíšiť a potom keď má najviac otvorenú pusinku tak je prsník doslova vraz do pusy. Alebo ju jednoducho oklam a na bradavku si daj cumlík z fľaše alebo silikónové klobúčiky, nebude to dojčenie úplne dokonalé, ale bude piť z prsníka a myslím že o to Ti ide

lulu369
13. jún 2014

Ahoj, niektoré detičky môžu odmietať prsník keď sa im dá mliečko z fľaše...No určite nie všetky, moja dcérka kým sme boli v nemocnici (pre novorodeneckú žltačku sme si poležali v nemocnici takmer 2 týždne) papala mliečko z fľaše a nie len moje, viem že ju dokrmovali umelým a keď sme prišli domov nemali sme najmenší problém s dojčením 😉 Nemusíš sa báť, keď bude hladná tak určite bude pekne papať mliečko z prsníka 😉

lauricka
13. jún 2014

nie, to bude dobre, to bolo len raz. asi nebola hladna, predsa len, uz ma dva mesiace, nemusi byt

gabikkas
13. jún 2014

ahoj, odporucam kontaktovat laktacnu poradkynu nech sa pride pozriet na prikladanie, mylsim si, ze to nieje dobre, aby odmietalo dieta prsnik, dietatko je najlespia odsavacka, pre tvorbu mlieka je potrebne, aby ti pekne papala z prsnika....moze mat prirastenu uzdicku a zle sa chyti, jazycek nedokaze vyplazit natolko, aby si vytiahla dostatok melicka. My sme mali taky problem s malou....doteraz sa to nemsuelo prejavit, lebo prve mesiace je mlieka dost, ale uz 2m dieta potrebuje ovela viac...
...na tvorbu mlieka odporucam kupit si aniz-normalne najdes medzi koreninami a spravit si litercaju a popijat pocas dna 🙂

ajana1
13. jún 2014

a to ju krmis kazde 2 hodiny? mozno proste nie je hladna. Inak sa odporuca ponuknut detom flasa nanajvys do 8 tyzdna aby ju neskor neodmietli a nemala si problem pri navrate do prace

dollynkaa
13. jún 2014

Podla mna nie. Malej davam kazdy den z flase caj a popritom sa koji a nema problem. Alee kazde babo je ine

euka210
13. jún 2014

niektore odmietnu a niektore nie

michaelkanr
13. jún 2014

neviem ci je vo vasom pripade pricina vo flasi, alemozem povedat ze flaska realne moze sposobit problem. to nie je vymysleny pribeh kojofiliek, ako to mnohe matky s istotou tvrdia, je to fakt. u nas ho potvrdzujem - malemu som dala 2-3x flasu a mal problem s prsnikom. nastastie sme mlieko rozbehali a kojime sa uspesne doteraz.
sarapatu moze robit aj dudlik - nemusi ale moze a ak mate problem a chces kojit, tak by som vsetky problemove body eliminovala (nedavat flasu ani dudlik).
skus malinku kojit ked je v polospanku, vtedy by mohla chciet sat. ako ste teraz na tom?

emocia
13. jún 2014

Áno, dieťa môže aj po jednom jedinom použití fľaše začať odmietať prsník ☹ – odpovedá na otázku laktačná poradkyňa. Z fľaše jej ide kontinuálny veľmi príjemný tok, tak trochu akoby sám od seba. Takže malinké bábätko si veľmi ľahko vyhodnotí čo je zaujímavejšie, či sať z prsníka či prijať fľašu... 😒 Nevie, chudiatko, že sa chystá ochudobniť sa o mocné benefity z dojčenia a vôbec z prisávania na prsník ako takého. Dieťa na prsníku zažíva aj dobrý pocit prijatia mamičkou, pocit bezpečia a špecifický pocit spojenia s mamičkou. Akoby si nejako "uvedomovalo" že "papá" mamičku, že ju môže papať od lásky... Spravdila čosi takéto zažívajú staršie detičky, približne po po lroku života. Samozrejme však aj mladšie dieťa vie byť neskonale spokojné pri dojčení, avšak potrebuje na to aj príjemný tok mlieka. Určite, ak dávaš malej cumlík, laktácia pôjde dole, navyše cumlík maskuje chuť dieťaťa sa prisať... nevidíš to jednoducho... je veľmi nevhodný. Neodstriekavaj si mlieko, ponúkaj jej prsník. Je to cesta k spokojnosti a k udržaniu a podpore laktácie. Dobrá laktácia znamená ochotné prisávanie a dobré prospievanie. Podporíš laktáciu napr. aj tým, že si malú naložíš do šatky s umožnením, aby sa v nej mohla prisávať. Podporí sa laktácia (detské slinky komunikujú s bradavkou) samotný prisávaním a tiež dojčením. Šatky mám v ponuke aj ja na webe o úspešnom dojčení. Želám všetko dobré, srdečne Alena poradkyňa BA

luciapribulova
14. jún 2014

Ahoj, ja som mala cca v 9t upchaty mliekovod, takze sme museli davat aj umele mlieko z flasky. Potom menej papal z prsnika, po kazdom kojeni som musela odsavat. Tak som ho nechala kojit sa aj 40-50 minut a opat si zvykol iba na prso a teraz ho vypapa "do sucha". Takze u nas sa to cca po týždni napravilo... aj ked priznam sa, bolo to tazke, ked som videla ze je este hladny a trapi sa s prsom, ale trpezlivosť sa vyplaca. Tak len vela prikladaj a snad sa to napraví 🙂