Môj 5-dňový syn nechce sať

evickuska
19. apr 2023

Ahojte mame 5 dnove babatko, nechce papat jak ho prilozim spinka a v porodnici nas upozornovali, ze nesmie krmenie trvat nad 30 minut.
Ja uz som zufala, jedine, kedy mam pod kontrolou kolko spapal je ked mu dam odmerane odsate mliecko a som spokojna, ze viem co ma. Budim ho kazde 2.5 az 3 h ako kazali ale vraj to sa nema. Som uz zufala.

pribinak
19. apr 2023

@evickuska “nechce sat” čo spinka na prsníku? Je správne prisatý?

rachel36a
19. apr 2023

@evickuska ked mu budes davat z flase, tak nebude chciet z prsnika...z flasky je to pre neho jednoduchsie

milanemila
19. apr 2023

@evickuska aj dieta sa musi tieto veci “naucit”, spravne prisatie ti mala skontrolovat laktacna poradkyna v porodnici, tym ze mu davas flasu mu vobec nepomahas, kedze z nej to ide lahsie a inak ako z prsnika. Je inac predcasne narodeny alebo ma zltacku? Lebo ak nie, tak nechapem, preco ho budis kazde 2,5-3 hodiny 🤷🏼‍♀️
Hlavne sa prestan stresovat a pozerat na hodinky a trpezlivo prikladaj ak teda chces dojcit.
Tieto info o budeni a sledovani casu kolko kojis su asi este z doby kamennej. Mne sa obidve deti same odpojili, ked mali dost a niekedy to bolo 5 minut a niekedy sa zrejme potrebovali aj ukludnit a zspavali na praniku a bolo to aj 40 min.

sajmonka_1216
19. apr 2023

@evickuska moja ma 11 mesiacov a nikdy netuším koľko zjedla.. tiež som len kojila a je jasne, že keď kojis tak nevieš koľko zje.. nestresuj sa meraním, vytiahne si koľko chce… pre take malé bábätko je aj to náročná činnosť, môže zaspať.. daj do postieľky, keď si popyta, zase mu das..

1andrea111
19. apr 2023

@evickuska môžeš si dieťa vážiť a tak zistíš koľko zje

jaskolka
19. apr 2023

Je predcasne narodený, má zltacku, či nehake iné problémy? Ak nie, tak nechápem, načo ho budiť. Je správne prisaty? Co znamená, že nechce sať? Spinka, odtahuje sa ti od prsníka, alebo len leží s bradavkou v puse?
Keď budeš odsavat a dávať len fľašu, o chvíľu sa dojčenie ukončí, tam je nevyhnutný kontakt prsníka s ústami a slinami dieťaťa.skus kontaktovať laktacnu poradkyňu, chodia aj domov nech ti poradí, čo a ako.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dilino
19. apr 2023

gratulujem maličkemu aj tebe veľa zdravia.5 dňove voňavučke.

evickuska
autor
19. apr 2023

@pribinak ano je, potaha a spi aj stimulujem body aj vsetko na svete a nic. Kazali vazit pred a po kojeni ale neviem ci to fakt aj tak realne je a tolko vypije...

evickuska
autor
19. apr 2023

@rachel36a ja viem ale aspon ja viem, ze nieco aj zjedol... bo u nas vypyta si neexistuje, spi nonstop, nevadi mu ani plna plienka 😒

evickuska
autor
19. apr 2023

@milanemila ale ako casto mam prikladat? on si papat nepyta, tak mi kazali v porosnici 😒

evickuska
autor
19. apr 2023

@sajmonka_1216 on si nepyta naozaj nikdy, znie to neuveritelne ale naozaj... je to riadne tazke ale ja musim docielit aby prosperoval...

evickuska
autor
19. apr 2023

@1andrea111 to robim ale vaha nie je presna 😒

evickuska
autor
19. apr 2023

@jaskolka ano uz nad tym premyslam, ze to urobim lebo toto je na zblaznenie 🙉🙈

evickuska
autor
19. apr 2023

@mamula20 robievam ale zaspi aj tak 🙈😒

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
19. apr 2023

@evickuska Ty myslis, ze 5 dnovrmu babatku vadi plna plienka? Nie. To drobatko este nevie ani o sebe, toboz mu bude vadit plna plienka. 🙂 Moj ma 12 mesiacov a plnu plienku ma v pazi.
Pekne v klude si sadni, zoblec sa. Vyzlec maleho do plienky, dobre poprikrivaj aby vam bolo teplo a nechaj ho spat na prsniku. Ty si oddychnes on sa naje a pospi. Drzim prst a neboj sa 💪

milanemila
20. apr 2023

@evickuska neotvara ti vobec pusu? Alebo ked si ho vezmes na ruky nenaklana tak na bok hlavicku k prsniku? Tak mu skus ponuknut vzdy ked sa zobudi.

evickuska
autor
20. apr 2023

@1andrea111 robim to ale vaha nie je 100% presna a sem tam da moc a ptm vracka a sem tam takmer nic ale nepyta si, musim ho budievat vzdy ja...

evickuska
autor
20. apr 2023

@pribinak ano je ale ako keby ho to unavuje 😒

evickuska
autor
20. apr 2023

@beata_k dakujem moc snazim sa to robit takto, je to tazsie jak statnice pre mna, mala som ist na kurzy alebo nieco a nie to takto zanedbat 😒

evickuska
autor
20. apr 2023

@mamula20 mna upozornuju, ze nesmie 3 h spinkat, ze to je uplny hrot a maximum pri novorodeniatku 🙉🙈

katuskamala1
20. apr 2023

Budes odsavat ,onedlho kojit nebudes. Ma len 5 dni, pamat asi ziadnu. Vyhod flasku z okna pokial kojit chces. Dietatko pred a po nakojeni nahe iba s bavlnenou plienkou aby mu nebola zimka odvaz cez kojenecku vahu (cez bazar najdes hned za par korun).
Asi nie je spravne prisate, mozno staci mu len naklonit pekne hlavicku a pojde to. Vacsina zaspinka ,lebo sa unavia. A kojenie kludne aj 40min,ved je cerstvucko narodeny,on zosilnie,kazdym dnom sa bude kojit kratsie. Mne syncek od narodenia par mesiacov spinkaval cez den 2 spanky,prvy 4hodiny a druhy 2. Krasne priberal,kojil sa na poziadanie ale rezim si tak ci tak urobil ze ked sa zobudil a siel spinkat. Take malicke ale spinka takmer stale,ved on ti da vediet ze je hladny. Na hodinky kukaj ak bude na vahe uberat. Az potom budes musiet budit .teraz sa hlavne ukludni,maj pokoj,nechaj sa obskalovat a dobre bude.neboj.

katuskamala1
20. apr 2023

A hlavne ma len 5 dni,ma uplne mini pidi zaludocek. Nespapa toho este vela.. si kukni na nete ze ma zaludok mozno ako ceresna velky...

veroonr
20. apr 2023

@evickuska hodiny, vahy a neviem ake merace prec, treba sledovat babatko. Spolahlivym ukazovatelom, ci babo dost papa su mokre plienky, spokojnost babatka a aby aspon trochu priberalo priebezne (nechudlo). Su aj taketo spave babatka, hlavne ho treba mat pri sebe, idealne zobleceni obaja a urcite odporucam co najskor zavolat si domov laktacnu alebo aspon preluskat stranku mamily

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evickuska
autor
20. apr 2023

@katuskamala1 ja sa bojim lebo on sa kojenim napapat nechce 🙉🙈

evickuska
autor
20. apr 2023

@mamula20 v porodnici kazali denne 10 ml pridavat 🥺

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katuskamala1
21. apr 2023

@evickuska tak si zavolaj laktacnu k sebe. Ja som prve kojila 2r a pri druhom u nas bola laktacna..co som bola skusena a aha..tiez v nemocnici flaska i doma a cele zle ako u vas. A proste laktacna poradila a fakt sa mala zacala kojit.