Mohol sa syn nakaziť stafylokokom z materinského mlieka?

lenkav1981
12. feb 2020

Prosim Vas mam 5 mesacneho syna, ktoremu odsavam mlieko. Zistili mu z vyterov hrdla a nosa zlateho stafylokoka. Ma neustale sople a kasel hlienovity. Bere druhe atb nezaberaju. Dnes mu robili kontrolny odber. Napadlo mi, ze ci sa nemoze resp. nemohol nakazit z mojho odsateho mlieka. Citam, ze stafylokok sa casto nachadza v materskom mlieku. Kde by som si resp. kde by mi urobili rozbor ci moje mlieko neobsahu tuto bakteriu? Zatial prejdem asi na umele mlieko. Dakujem

ikonica
12. feb 2020

@lenkav1981 zlateho stafylokoka ma pomaly kazdy druhy clovek a nemusi o tom ani vediet... Moze byt na kozi, v nose, ustach atd... Neviem ci by som si kvoli tomu davala robit rozbor mlieka... Asi to bude mat z ineho zdroja... Materske mliecko nic nenahradi...

vanilka83
12. feb 2020

@lenkav1981 mame a mali sme to iste nikdy by ma kvoli tomu nenapadlo prejst na umele mlieko... Uz ho aj tak ma ked prestanes kojit ten stafylokok neujde! Neda sa liecit len potlacat prejavy nam tiez atb vôbec nepomáhali ale utesim ta ked zlepsis stravu a nasadis prírodné antioxidanty dostane sa z toho rýchlejšie vyrastie z toho neboj keby cosi kludne mi napis spravu ja som uzivala zeleny jacmen, vceli pel, goji, rakytnik nie naraz samozrejme 😉

vanilka83
12. feb 2020

@lenkav1981 a kludne to mohol maly vyfasovat uz v porodnici a isto ho uz mas aj ty len sa ti zatial neprejavil klud a žiadna panika je to sice nevyliečiteľne ale uplne bezna bakteria ma ju skoro kazdy druhy clovek vtedy treba dbat na zdravy životný styl vysadit sladke a jest salaty zeleninu antioxidanty

luccija
15. feb 2020

@lenkav1981 dajte si všetci spraviť vytery.Nemusite mať žiadne príznaky len ste bacilonosici.urcite nekončí s kojenim