Mesačné dieťa odmieta piť z prsníkov

sisa232
24. jan 2024

Ahojte chcem sa spýtať čo mám robiť s tým že mi malá nepije z pŕs. Davala som jej fľašu len večer a keď sme šli dakde tak som si prichystala moje mlieko do fľašky ale furt mi piť z pŕs chcela ...pred nedávnom bola celý deň na fľaške (veľa povinností nestíhala som dojčiť) a doteraz nechce prsník ( plače keď odsúva ho vždy keď jej ho dam) ....stalo sa mi to raz ale znova sa rozbehla na prsník no teraz je to horšie a už druhý deň mi nechce dať mlieko z pŕs ....kúpila som si klobucik z aventu na prsník ...zabere mi to ? Ako mám znova malú naviesť na satie z prs ( mlieka mám zatiaľ dosť po každom odsati ale cítim sa pre malú nepotrebna proste čudný pocit) ...ďakujem za odpovede

muchacici
24. jan 2024

@sisa232 Maličkej je ľahšie cuckať z fľašky ako ťažko makať na prsníku.. má ešte len mesiac a už si od nej odchádzala preč, neprikladala pravidelne, aj keď ste boli spolu, radšej si jej z pohodlnosti dala do fľaše. No nehnevaj sa, prečo sa tomu čuduješ, čo sa deje?

tani777
24. jan 2024

Ahoj..chces zas plne kojit? Ak ano,v takomto pripade je najidealnejsi kontakt koza na kozu..seba do pol pasa,malicku len do plienky,supnut na brucho (tak jak pri bondingu),kludne aj vyssie k hrudniku..najst si pohodlnu polohu-opriet sa,podlozit ruky vankusmi..a nechat ju tak..zacnu sa vyplavovat vsetky spravne hormony,a ona sa prisaje a nadojci..jasne,mozno to nebude za 2min,ale mozno ani za 20..idealne skusat doobedu,kedze popoludni uz zacinaju byt deticky prestimulovane,a je vsetko zlozitejsie..skus si pozriet nejake video,ako vyzera samoprisatie babatka,nech mas predstavu o com pisem..
No a to,ze sa odtlaca,to ona vlastne len vyuziva prirodzene reflexy ku kojeniu,ktore v klasicke polohe (priecnej) sa zle vyhodnocuju,ale ked ju budes mat na sebe (inak je to savcia poloha,ta brucho na brucho),tak to zrazu uvidis uplne inak,ze ona vlastne toto vsetko pouziva k tomu,aby sa dostala k prsniku a nakojila 😊
A este jedna vec,v zaciatkoch s takto malym babom je to vacsina dna kojenie,cize ziadne vela povinnosti..aj ty v sestonedeli mas co najviac odpocivat,cize proste sediet/lezat a mojkat sa a kojit a kojit a kojit (da sa to aj pri viac detoch,ja mam dve,takze viem)

sisa232
autor
24. jan 2024

@muchacici keď sme šli k doktorovi dakde na návštevu určite nejdem svoje prsia odhaľovať prvá vec druhá vec večer som sa sem tam chcela vyspať keďže mala bola neposedné cez deň a teraz čo som jej dala zial jediná ja viem variť a chlapa nemôžem nechať o hlade keď chodí do práce a iba on živý rodinu a keď som jej po varení dala prsia žiaľ už jesť z nich nechcela

anavixy
24. jan 2024

Klobucik ti v tomto nijako nepomoze, co od neho ocakavas? Nedokaze sa prisat ale o len nechce?
Skus dojcit v polospanku. Pripadne si kup cievku na dokrmovanie a na cas dojci tak ze budes zaroven dokrmovat svojim odsatym mliekom cez cievku. Pokial je to teda tak, ze sa prisaje a nasledne sa odpoji a hneva, problem bude pravdepodobne v tom, ze z prsnika netecie tak lahko ako z flase, to ju rozculuje. Pokial sa nechce ani prisat, tak treba dojcit v polospanku, pripadne aj v kontakte koza na kozu, vtedy dieta neriesi co saje.. zaklad je neprikladat dieta az ked uz place od hladu, ale naucit sa rozoznavat prve znamky hladu a vtedy prilozit na prsnik. Odporucam sledovat na ig profily vasa laktacna konzultantka, lipirea blog. A nemylit dieta raz s prsnikom a raz s flasou, pokial nie je dovod a dieta sa dobre prisava, tak je to viac na skodu nez na osoh. Niektore deti su s tym v pohode, niektore nie. Skus sa teraz ked je babatko malicke zariadit tak, aby si mozno nemala cas na nic ale na dojcenie ano. Pokial teda chces v prvom rade dojcit. 🍀
Mozes skusit nosic, ked je dieta “neposedne”, ale teda neviem ako casto si dojcila a ako dlho varis, ale tak dieta aj co to pospi cez den.. ono je to vsetko v poriadku, chapeme co a preco, ale potom sa nemozes cudovat, ze dojcenie nejde ako ma. Je to ine pri mesacnom a pri trojmesacnom napr.. skus vyskusat to co ti tu radime a snad to pojde, drzim palce

sisa232
autor
24. jan 2024

@tani777 myslíte že to pomôže? áno samozrejme že chcem znova plne dojčiť

sisa232
autor
24. jan 2024

@tani777 lenže priateľ niekedy není samostatný a nechápe niektoré veci

tani777
24. jan 2024

@sisa232 vacsine zien to pomaha 😊 uber trosku zo svojich narokov na seba..nie,naozaj nemusi byt vsetko tip top upratane..kludne mozes objednat donasku..ak mas koho poziadat o pomoct s nakupom/navarenim..deleguj povinnosti aj na inych..sestonedelie je na to,aby sa zena spoznala so svojim babatkom a naucila sa ho vnimat a komunikovat s nim...cize byt s babom 😊 kojit sa da aj poleziacky,aj popri spanku,ak si unavena..neboj sa,neprilahnes ho 😊 (nladsiu som mala v posteli uz v porodnici,nikdy sa jej nic nestalo)..zeny,ktore spia s dietatkom,maju iny spanok,nie taky hlboky,lepsie vnimaju babo,ale zaroven aj babo na lepsi spanok,prebudi sa same na kojenie,casto sa staci otocit,v polospanku sa prisaje a vsetci spia dalej..naozaj to tak funguje,len sa toho netreba bat

sisa232
autor
24. jan 2024

@anavixy ďakujem skúsim čo ste mi poradila áno chcem dojčiť snažím sa jej prsník dať keď je hladná žiak fľašu si skôr vyberie ako prsník

tani777
24. jan 2024

@sisa232 priatel si tiez musi uvedomit,ze uz je otec,a teda sa zacat starat,a nie nechat obsakovat..

sisa232
autor
24. jan 2024

@tani777 a práve to mi je ľúto že som prišla o ten čas kedy som sa mala s malou zbližovat a musela sa starať o domácnosť ( nevravím že o malú som sa nestarala samozrejme že áno len z hľadiska dojčenia to bolo kadejaké ( aj v nemocnici sme mali problém z dojčením) )

ckatka
24. jan 2024

@sisa232
Prvá a zásadná vec. Pokiaľ chceš plne dojčiť, zruš akékoľvek fľaše, odsavacku, klobúčiky, čokoľvek....
Uvedom si, že teraz si tu primárne pre svoje dieťa. Chlap sa musí postarať o zbytok. Ved dokelu ešte si v sestonedeli...
Nejde o to niekde odhaľovať prsia...ale nakŕmiť si dieťa. Vždy sa to da diskretne, pokiaľ ti to vadí.
Super je šatka alebo nosič.
Písali už vyššie. Kontakt koža na kožu je zásadný.
Mechanizmus pitia z fľaše je úplne iný ako satie z prsníka.
Rozhodni sa, čo chceš. Návštevy nie sú podstatné a k lekárovi nechodíš každý deň...
Sunar ide fest do peňazí...tak sa rozhodni a podla toho sa zaraďte.
Laktacna a nosiaca poradkyňa.

sisa232
autor
25. jan 2024

@ckatka samozrejme že chcem dojčiť a hlavne nech je malá spokojná

mimi3008
25. jan 2024

Mozno teraz budem neempaticka, ale toto mi hlava neberie. Mas mesacne babo, cez den mas vela povinnosti, ze nestihas dojcit a vecer od babatka tiez odchadzas a nechavas ho na flaske...tak si vyner co chces, lebo na 2 stolickach sa sediet neda. Aknsi vyberies, ze chces dojcit, tak rataj s tym, ze potrebujes byt tam pre svoje babo 24/7 a prikladat a prikladat a cele dni na prsniku, myslim, ze ten strajk prejde...

jana65l
25. jan 2024

@sisa232 mne sa to toez nezdá celé ..hvorois že nestihas a na odsávanie máš čas ..ved to trvá pomaly dlhšie ako kojenie …vyber si bud chceš kojiť alebo ti to vadi ..keď chceš kojiť budeš sa musieť zmieriť s tým že budeš sa to musieť naučiť aj na verejnosti ..všetko sa dá ..ja mám odkojene 5 rokov takze viem o com hovorím .,to čo možno teraz vnímaš ako problém ti v budúcnosti vie ale že extrémne pomôcť ..ak chceš kojiť tak tak ako hovoria iné ženy ..koza na kozu atd ..bohužiaľ al chceš kojiť a mat to jednoduchšie do budúcna tak prve týždne ..povedala by som 6-8 sa tomu musíš plnohodnotne venovať a neriešiť iné veci a potom to pojde ..

stanislavicenka
25. jan 2024

@sisa232 zazivas dojcensky štrajk. Zažila som to s oboma deťmi, u syna naplno. Ja som ale vedela, že chcem dojčiť, fľašu ani nevidel. Pomohlo ponúkať mu prsník v stave, keď zaspávam. Takže som na rukách, v satke pomaly uspavala, a až vtedy ponúkla prsník. Veľa trpezlivosti ti želám.

gejb
25. jan 2024

@sisa232 máš doma 4 týždňové bábätko, ktoré ešte ani poriadne nevidí, je na 100% odkázané na teba. Musíš si premyslieť ci je pre teba priorita aby tvoje nedávno narodené dieťa bolo najedené alebo je dôležitejšie stáť pri hrncoch aby si navarila dospelému chlapovi.
Ze nie je samostatný? Je dospelý. Je otec. Toto je čas kedy sa má on starať o vás! nie ty o neho.

januska12323
25. jan 2024

Prepáč ale vôbec nechápem čo píšeš. Aby sa dospelý chlap nevedel postarať o jedlo keď má doma maličké bábo? Nevie objednať donášku alebo si spraviť obložený chleba? S takým malým chodíte po návštevách?
Ty sa staraj hlavne o malú, seba a až niekde na treťom mieste je plné brucho chlapa. Neviem aké iné povinnosti máš ale nakŕmiť sa dá aj bez ukazovania výstrihu, prehodíš cez seba šatku a otočíš sa do rohu.

kluska
25. jan 2024

@sisa232 ja som kojila na verejnosti cca do 9-10 mesiaca, na navstevach tiez, sak to pohoda. Normalne na navsteve sa da ist nakojit aj do druhej izby, staci, ze maju obyvacku a spalnu, Vonku si najdes nejake miesto aby na teba kazdy necumel, ja byvam v centre v hlavnom meste, vela ludi a dalo sa. Kojila som raz v autobuse, na zachodoch a kade tade, ked trebalo. Kup si podrsenku pohodlnu taku co sa rozopina v predu, jednoducho len kusa nadvihnes tricko, rozopnes a ides. Nikto to neriesil. Ak ti na kojeni zalezi, tak uprednostuj dieta vzdy, daj si to do hlavy, vzdy najprv dieta, iba ked bude horiest alebo neviem co, ze bude ohrozeny zivot, tak vtedy nie. Kolkorazy som sa ani poriadne nenajedla ja sama ked male sa chcelo kojit a to este mi behal okolo 2 rocny syn. Ja som pri prvom odsavala pravidelne skoro pol roka a drueho som kojila viac ako 3 a pol roka a poviem tak, ze odsavanie je narocnejsie, viacej casu zabera. Napr v noci soms a budila, ze by som odsavala, aby mi neklesla tvorba mlieka, pri druhom som spala pekne, on totizto spal pekne celu noc. V case choroby je kojenie tiez super, nenamahas sa, dieta lezi na tebe a ty lezis na gauci. No pories si svojho chlapa, pekne, ze pracuje, ale po praci by tiez ti mal pomahat s babatkom, kedze ty robis non stop 24 hodin denne, babatko a domacnost, takze tak. Ak nema navarene, nevadi, hlavne zeby mal nieco v chladnicke na zjedenie. Upratane tiez nemusi byt non stop, musis si uvedomit, ze sa zmenil zivot a tebe pribudlo babatko, cize nemoze vsetko fungovat tak ako predtym a tiez treba si najst system, takisto mas este v sebe hormony.

sisa232
autor
26. jan 2024

Ďakujem všetkým za odpovede ...bábätko znova pije z pŕs trošku sme sa potrápili ale znova sa chytila ❤️