Materské mlieko pre už odstavené dieťa

tittixzy
26. mar 2017

Ahojte mamicky, mam 25 mes. dceru (uz odstavena) a novorodenca. Kedze maly mi este vsetko mliecko nestiha vypit a odsavanim by som mala za chvilu plnu mraznicku mlieka som povedala muzovi, ze zacnem nasej starsej davat kakao z mat. mlieka. On cely stastny to povedal svokre. Za sekundu sme dostali taku hubovu polievku, ze naco jej to chcem davat, ze jej to moze uskodit, atd.
Myslite, ze ked sa uz raz dieta odstavi, nemalo by sa vracat k mat. mlieku?

demi123
26. mar 2017

Podla mna v pohode a deti ktore sa dojciavaj do 3 rokov? Ja som maleho kojila kratko a ked sa nam narodila dcéra mal 2,5 roka a chcel ochutnať mliecko tak prečo by som mu nedala...

siska53
26. mar 2017

@tittixzy uplne ok. Ja som tiez obcas odsala a dala malemu. Ale ja som zas nemala nadprodukciu. Svokru nepocuvaj. Ako jej moze uskodit materske mlieko??

mirkakab
26. mar 2017

Tiež som skúšala dať staršej mlieko, no nechcela mi ho už, a to som ju dojčila 2 roky, čiže som ju odstavila ked som cakala druhé. Takže ja by som dala, keby mala záujem.

stanik382
26. mar 2017

Fuu, so svokrou by som to teda neriešila, aj ked to bolo neumyselné 🙂 MM je úžasné strávitelné plné živín, ale chápem, že staršia generácia ma o nom velmi slabú mienku :(

MM je veľmi vhodné aj pre tvoju staršiu. Ja som napr. začala kojiť znovu staršiu 6 mesiacov po narodení mladšej, lebo sa prisala (dovtedy nie). Určite bude pre nu len prínosom.
Ak sa dieťa odstavilo samo, tak sa môže ešte vrátiť k dojčeniu tak isto ako ked bolo odstavené mamou. uvidíš či jej bude chutiť. ja by som ale skúsila dať najprv bez kakaa... 🙂

ankare
26. mar 2017

Super nápad!!! 👍

mirka17
26. mar 2017

môj otec si z materského mlieka robil domáce koktejly, netušiac že sa jedná o materské mlieko. ešte si to aj pochvaľoval až dokiaľ sa moja mama neopýtala kde zmizlo to materské mlieko z chladničky

sykorkauhliarka
26. mar 2017

skus menej odsavat potom sa ti bude mozno menej tvorit ..dopyt ponuka....

pastinka
26. mar 2017

My sme tak tiez fungovali. Ked sa mensia narodila, starsi mal 2r4m, odstaveny bol od 15m. Uz som ho nechcela nechat sa znova prisat, asi som sa bala, ze to uz zabudol a ze ma kusne, ale pravidelne chodil za mnou s poharikom a velmi sa tesil, ked sa mu trochu mliecka uslo, aj ked len 2-3 hlty. Inac uz som na to aj medzicasom zabudla, a tato diskusia mi to pripomenula 🙂

janulka1802
27. mar 2017

V pohode môže piť aj odstavené dieťa.