Materské mlieko a čas mimo domácnosti

4. mar 2023

Maminky ,tie ktoré ste odsávali mlieko a bábätko kŕmili z fľaše ako ste to riešili keď ste šli na dlhšie mimo domácnosť? ( Výlet, prechádzka..) odsaté mlieko by nemalo byť dlho mimo chladničky, takže nosiť ho len tak vo fľaške je asi blbosť, nebude ho ani kde zahriať a studené by sa dávať nemalo. Odsávať sa niekde na prechádzke v parku tiež nie je ideálne .. neviem si predstaviť ako toto riešiť. Dajte nejaké inšpirácie prosím.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martyzpp
4. mar 2023

Ja som kojila vselikde. Staci sa prekryt satkou a pohoda, nechcelo sa mi komplikovat si zivot.

autor
4. mar 2023

No dobre.. a tie čo nekojíte a kŕmite dieťa svojím mliekom z fľaše to ako robíte? 😃 To , že cicka sa dá vytiahnuť kdekoľvek viem... Iné ma zaujímalo

martyzpp
4. mar 2023

Tu vela neporiesis. Max dve hodiny by som nechala odsate materske mlieko vo flasi v termoobale. Dlhsie uz nie. Jedine zarobit UM (nosit so sebou v odmerke prasok a dve termosky s teplou a studenou vodou). Ak je babo vylucne kojene, tak neskor (po tej flasi materskeho mlieka) jedine kdesi nakojit.

veronikaszabova
4. mar 2023

@mamula20 @martyzpp aj citate, naco sa pyta??

Anonym - ja som odsavala a davala synovi z flasky. Ak mu vychadzalo jedenie behom cesty - mlieko som mala doma vo flaske v chladnicke. Dala studene do termoobalu a ak chcel jest, zastavili sme sa na benzinke, v restauracii, v kaviarni - nikdy nemali problem mi ohriat mlieko v teplom kupely.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. mar 2023

@veronikaszabova ja som rozmýšľala, že by som aj zmrznuté brávala , kým by bol čas kŕmenia tak by sa rozpustilo, s tým ohriatím niekde to je fajn nápad, nebolo by mi napadlo sa takto popýtať ... ako dlho ti vydržalo mlieko dobré mimo tú chladničku v tom termoobale?

veronikaszabova
4. mar 2023

Ak sme sli na dlhsie, brala som aj dve flasky v dvoch obaloch a vzdy bolo OK (cize aj 5-6 hodin).

autor
4. mar 2023

@veronikaszabova super. Mne napríklad v pôrodnici laktačná povedala, že mi materské mlieko takto vydrží aj 10 hodín v sklenenej fľaši a v termoobale, ak samozrejme nebudú horúčavy. Len som sa bála to otestovať 😂

kris_tin257
4. mar 2023

Keď sme išli na výlet mlieko som odsala dala do sklenenej kojenecké fľaše a do termo obalu, čiže za 2-3 hodiny som vybrala nakrmila a bola som "Safe" tých 6 hodín na výlete 😊