Mám vydržať bolesť, alebo si mám dať klobúčik?

margarittaa
4. nov 2015

No ja stale bojujem s myslienkou ci si nasadit klobucik.kym sa mala prisaje je to hotové stredoveke mučenie. Nemam viditelne ranky,bradavka je len citliva na dotyk. Aj v podprde citim kazdu molekulu co sa opre o bradavku. Ked sa prisaje uz je dobre.ale tá minuta,to je iný hardcore. Mam vydrzat alebo nasadit klobucik. Bola u nas aj laktacna,ale nic svetaborme neporadila.akurat senovku a benedikt.tie uzivam a mlieka mam dost.

eeffka
4. nov 2015

@margarittaa klobucik je bleee ani mne by sa nechcelo gumku zuvat 😎
Bradavka si zvykne, viem o akej bolesti hovoris, dieta na prsniku a ja druha ruka zakvacena vo vankusi a predychavala som.. zistila som ze cim viac sa jej napcham do pusy, tym menej to bolelo

lavinis
4. nov 2015

tak neviem, čo by na to povedala lekárka alebo laktačná, ale ja som zástanca toho, že kojenie má byť príjemné nielen pre dieťa, ale aj pre matku

karamel
4. nov 2015

Ja som v pohode odkojila aj s klobucikmi 8 mesiacov🙂

katkakovac
4. nov 2015

@margarittaa pokiaľ je dieťa správne prisaté, tak by nemal byť nejaký problém. Týmto som si prešla aj ja, po asi dvoch týždňoch kojenia boli bradavky zrazu neskutočne citlivé. Prešlo to po pár dňoch. Mne pomáhalo mazať si bradavky Bepanthenom (ten čo sa dáva aj na ritku) a do podprdy som si dávala vložky na kojenie, aby som celú podprdu nezamazala od krému. Kamarátka mala to isé a tiež jej to proste prešlo. Klobúčiky nerieš, zbytočne si skomplikuješ situáciu. Viem, že je to nepríjemné ale časom ani nebudeš vedieť, že máš nejaké bradavky 😎 Buď rada, že zatiaľ nekúše, to prekonalo všetku bolesť, ktorú som doteraz zažila....

sardinka335
4. nov 2015

@margarittaa no drzim palce...vraj to chce vydržať len nikto nevie kolko, mala som asi ten isty problém - bolest pri prisati taka ze som myslela ze ,,si to hodim,,..všetko spravne, ziadny problém, laktačna ,,doma na gauči,, len neskutočne bolesti akoby ma rezali za živa. Ak to zvladaš tak vyrdž...mne povedala len vydržať, na otazku a kolko? ze nevie...aj mesiac, dva...no....zariadila som sa po svojom, mlieko som odsavala to ma nebolelo len je to na kočku sa s tým babrať. Takže za mna ak vladzeš tak vydrž...nech to rychlo prejde.

margarittaa
autor
4. nov 2015

@eeffka no ja som vcera rumazgala ako korytnacka ked kladie vajcia.

margarittaa
autor
4. nov 2015

@lavinis aj ja by som chcela kojit ako v reklame. S usmevom. Ono na zaciatku to bolo fajn len teraz sa to posralo. Neviem vi zato moze rada laktačnej ze nechat dieta na prse az jo samé pusti...

papinotata
4. nov 2015

@margarittaa presne to iste som prezivala...s placom prve minuty, ale preslo to... 🙂

alias313
4. nov 2015

@margarittaa prezivala som nieco podobne..a bolelo ma to aj s klobucikom.bradavky som mala krvave cele...a mazala som tym lanolinom,aj bepantenom.akoze pekne mi to ukludnilo a zahojilo a najblizsie prisatie som bola opat tam....potom som odsavala co urcite bolelo neporovnatelne menej..ale mlieko ubudalo a ubudalo a cim viac som odsavala zase krvacali...takze mne to nevyslo. 😅

margarittaa
autor
4. nov 2015

@papinotata a za kolko ☺?ja uz trpim tyzden. Davam aj bepanten. Vcera aj mexipirin bo uz to bolo na maslu

seva
4. nov 2015

@margarittaa skus poliecit bradavku, mne pomohol nechtikovy krem, na kratky cas holt aj s klobucikom, ak ta to velmi boli. este by som skusila aj antimykotikum, mohla by to byt aj kvasinkova infekcia. a potom, ako pise effka, cim hlbsie do pusinky. spravi sa to, neboj.

margarittaa
autor
4. nov 2015

Dakujem baby,ja este teda vydrzim! Ono ked rozžuzle tu bradavku uz je dobre.ale dovtedy,waaa. Aj horucu sprchu a masaž skusam

margarittaa
autor
4. nov 2015

@seva antykotikum je na recept?

papinotata
4. nov 2015

@margarittaa aj ja som davala bepanten..no trvalo to myslim min 2 tyzdne...

dana90
4. nov 2015

Ja som koli tomu prestalla kojit starsiu dceeu po troch tyzdnoch a myslim,ze sa svet nezrutil...jednoducho mi to nebolo prijemne a ako sa vyssie pise ma to byt pohodlne nielen pre dieta ale aj pre matku...a mne bolo pohodlne robit nutrilon...aale tiez si myslim ze nejaku gumu(klobucik) by nebolo nikomu prijemne ozuzlavat

papinotata
4. nov 2015

@margarittaa ano ..kym to rozzuzle... to boli...ja som este bola pozasivana od spodu, otrsnsa bolest aj odtial.....Ale z lasky k dietatu clovek vytrzi vsetko mozne...

64152204
4. nov 2015

ahoj, zo začiatku to strašne bolelo aj mňa, vyslovene s ami plakať chcelo, tiež iba prvu polminutu minutu... ale nejako to prešlo po tyždni dvoch. ak by to trvalo dlhšie a nie a nie prejsť, skus klobučik a uvidiš

guiseppinka
4. nov 2015

@margarittaa mykomax mas aj na recept aj volnopredaj. samozrejme, ze na volnopredaj je to celkom dost drahe, ale mne zatial pomohol vzdy... teraz aktualne nad nim tiez premyslam, lebo mame problemy s kvasinkou. co sa tyka kojenia, tak presne viem o akej bolesti hovoris... v stredu sa mala narodila, v sobotu sme prisli domov a to bol totalny des. uz len pri myslienke, ze o chvilu mam kojit zase, mi tiekli slzy potokom. normalne som povedala, ze radsej odrodim este raz, ale ze toto nedam... vyskusala som aj klobucik, ale holt, nikto z nas dovtedy nevedel, ze sa vyrabaju rozne velkosti a tie, ktore som mala boli Ska. samozrejme, ze na moju bradavku boli male, ani mi tam cela nevosla a ked mala potiahla, tak ma tak myklo, az sa ona zlakla. nastastie to u mna trvalo mozno 5 dni, potom uz bolo dobre. mamka vravela, ze ked jej narastie pusinka, tak bude lepsie. a kamoska mi poradila, aby som jej najskor zaborila nos prsa a vtedy otvori velku pusu, lebo sa bude musiet nadychnut. celkom to slo 🙂 drzim palce 🙂

libka1
4. nov 2015

@margarittaa no mne sa vdaka tejto bolesti pri prvom dietati tak sprotivilo kojenie, ze kazde jedno az do 8 mesiacov dietata ked sa odstavila bolo utrpenie 😝
pri druhych 2 deckach som sa nepaprala, pomohla si ako sa mi dalo (aj klobucikom, aj dudlom, aj flaskou kym mlieko nebolo) a syna som kojila dlho a teraz aj dceru bez problemov. pokial mas pri tom plakat, nechcem ta navadzat na pouzitie klobucika, len aby si nedopadla ako ja.. kojenie som nenavidela zo srdca... teraz je to pre mna lahoda a pohoda, neriesim co si kto mysli, aj ked laktacnu by z mnohych mojich pocinov asi vystrelo 😀

evita_g
4. nov 2015

@margarittaa Ja som pri prvej dcérke prvý mesiac používala klobúčik. Bradavky som mala v hroznom stave. Keď sa zahojili, klobúčik sme zahodili a ďalej som kojila bez, 18 mesiacov. Dosť dlho mi trvalo nájsť správnu polohu na dojčenie a prisatie, dcéra sa ľahšie prisala k tomu klobúčiku. Mám pocit, že aj bradavkám to pomohlo rýchlejšie sa vyformovať. Myslím si, že ak ti je to príjemnejšie s klobúčikom, používaj ho pokiaľ potrebuješ. Hlavne, že kojíš 😉

drahoslavam
4. nov 2015

Ahoj, mozno sa to vylieci, ale mozno sa budes zbytocne dlho trapit, hlavne sa nevzdaj, nieje pravda ze to musi byt vzdy prijemne, ale vydrz a neskor isto bude. Dieta urcite radsej "pozuzle" klobucik, nic sa nestane, akoby si mala davat umele mlieko. Pri prvom som mala brutalne bradavky, tiez som dost dlho cakala a hojila vsetkym moznym, ale nemalo to velky efekt, ked syn pri kazdom kojeni rozdrall kozu, a to sa tazko hoji, az kym som konecne nedala klobucik, bola som prekvapena o kolko menej bolestive to bolo, bradavka sa zacala naozaj hojit, syn si raz dva zvykol, ved chcel jest, a s navratom na "telo"nebol vobec problem, tomu kto vymyslel klobucik som blahorecila 🙂. Pri dalsich dvoch uz bol klobuk pripraveny, ale uz netrebalo.

klarah2
4. nov 2015

@margaritta ahoj, ako radia maminy vyššie, aj radím vydržať. Je to neskutočná bolesť, ale u mňa to prešlo tak do 2 týždňov a teraz už aj ja vyzerám pri kojení ako z reklamy 😀 Ešte ti chcem poradiť okrem bepanthenu mne viac pomohol obyčajný hojivý zázrak z oriflame. A k názoru, že nechať bábätko na prsníku kým sa nepustí sa teda neprikláňam, to už by som mala bradavky "zjedené"! Ja som sa niekde dočítala, že na začiatku nechať piť z každého prsníka 10 minút, kým sa rozbehne tvorba mlieka. A dôležité je pred prisatím poriadne otvoriť ústa - bradavkou prejsť po hornej pere, aby bábätko "nezahryhlo" do bradavky. A keď zaspí pri kojení dať jemne malíček do kútika, aby otvorilo ústa. Veľa šťastia a prajem!

gretocka
4. nov 2015

ja len tak na zamyslenie, tie ktore pisete, ze gumu by nikomu nebolo prijemne ozuzlavat.... cumel a cumel na flasi je co?
zas by som to az tak tragicky neprezivala.... niektorym zenam sice vraj po klobuciku "klesne" produkcia mlieka, ja som zo zaciatku kojila obe deti s klobucikom a mlieka som mala stale rovnako a aj ked sme mali neskor problem, tak sme kratkodobo klobucik nasadili...

katkaagabko
4. nov 2015

No podla mna ak nemas popraskane bradavky, tak ta bolest bude z niecoho ineho. Ale klobucik vyskusaj ak to bude lepsie tak ok. Trochu ho pokvapkaj mliekom a sup do pusiny. Nemas tu bolest skor ako keby s pod pazuchy pod prsnikom a vystreluje do bradavky. Pri dojceni si prsnik masiruj smerom od pazuchy k bradavku/ dojcim z praveho a pravou rukou masirujem v jednom smere od pazuchy k bradavke. Postupne ako sa ti upravi mnozstvo mlieka bude to lepsie. Skus zmenit polohu. A moze to byt aj ta kvasinkova infekcia. Ak mas dost mlieka tak ja by som uz nepila velke mnozstvo caju na podporu. Nech sa ten prijem a vydaj trochu zreguluje. Tak 2 salky denne. Sama uvidis ci treba viac.

mishelita
4. nov 2015

u mna je to akosi fazovo. pokial sa mlieko plne rozbehlo to bolelo, to chudak cucal az krv, chvilku som kojila s klobucikmi, ale mne to liezlo na nervy, stale sa mi to odliepalo. a teraz ma tiez este sem-tam bolia. mne segra poradila prsne vlozky z jednej strany ovcia vlna a z druhej saten plus natierat lanolinom. toto mi ako jedine pomohlo. ja som skusala aj bepanthen, aj cisty lanolin, aj compressen od multimam a pomohla iba tamta kombinacia.

mija51
4. nov 2015

ja som mala rozhryzené bradavky do krvi, bolesť akoby mi ich rezali žiletkou. Trvalo to cca 2 týždne, chodila som bez podprsenky, natierala mat. mliekom a lanolínom. A najmä pomohlo správne prisatie. Vydržala som a kojíme sa stále. Malá má 9 mesiacov. Klobúčiky boli o ničom, nepomohli.

sovica
4. nov 2015

Viem o čom píšete, mám to v živej pamäti a to mám deti už dosť veľké. Bohužiaľ, prežívala som to pri oboch. Paniku a pocit strachu som prežívala už hodinku pred kojením, bolelo to neskutočne. Hlavne na začiatku, kým sa poriadne prisali (ako píšete), ale ani samotné kojenie nebolo med lízať (aj keď to sa už dalo vydržať). Od bolesti som bola úplne stuhnutá a slzy sa mi kotúľali z očí. Pri prvorodenom synovi som si to odtrpela 3 mesiace, sama v Nemecku, nemčina veľmi biedna... Pri dcérke som už vedela do čoho idem, napriek tomu ma to prekvapilo a bolelo to ešte viac, aj keď to trvalo kratšie, asi mesiac. Názvy krémikov si už nepamätám, ale určite viem, že som si dávala aj čistý lanolín (okrem iného), asi 4 dni som skúšala odsávať, ale začala mi klesať produkcia mlieka, tak som to vzdala a požičanú odsávačku zaniesla znovu do lekárne, nakoniec som vyskúšala klobúčiky a myslím, že som spravila dobre. Používala som ich asi dva týždne, kým sa bradavky úplne nezahojili a potom som už kojila normálne. Dcérka sa pri nich naučila otvárať väčšie ústa, čím neskôr správne uchopila bradavku.
Treba naozaj vyskúšať všetko, čo sa dá. A asi každej vyhovuje niečo iné. Mne osobne určite klobúčiky pomohli. Neskôr som ale musela dávať pozor, aby sa dcérka správne prisala. Potom som si to kojenie aj užívala (aj pri synovi aj pri dcérke) a určite neľutujem. Som rada, že som vydržala.
Držím palce, aby ste vydržali tiež a aby ste boli čo najskôr v pohode 🙂

lavinis
4. nov 2015

@margarittaa ja som tak nechavala a stvrdla som 2 hodiny s malym na prsniku, potom kamoska doktorka, co ma tiez maleho v rovnakom veku hovori, ze ho mam po 20-30 minutach jemne prstom odstavit....a maly si vacsinou veselo uz dalej odfukuje sam.

margarittaa
autor
4. nov 2015

Dakujem baby za kazde slovo. Poobede to bolo celkom v poho ale teraz na vecer je to tu zas. Uz som vyvarila klobuciky ak budem v noci zufala nech su po ruke. Bohuzial ju nemozem od prsnika odstavit pokial nespi alebo neni upokojena lebo to zacne rev a musim znova prikladat k prsu. Cumel cmúla ale len sa jej tboria sliny a potom grgá. Asi pojdem k doktorke ak to bude pokracovat tymto tempom.lebo som zrelá na psychiatriu 😖

margarittaa
autor
4. nov 2015

@lavinis mne to laktacna poradila. Lebo malinká malo priberala.teraz priberame dobre, len bradavky mam ako trhaci kalendar. Tak neviem. Doktroka hovori jedno,laktacna druhe.