Mám striedať prsníky pri dojčení?

lucia23529
3. jún 2024

Ahojte, malá ma 8 týždňov kojím už plne cca 2,5 týždňa. Doteraz som davala z fľašky odsaté a aj davala UM - už nedavam. V nemocnici mi hovorili na začiatok že mám každych 15 minut striedať prsniky nech mam viac mlieka.
Mám to aj teraz striedať ?
V jednom mám o niečo viac a v druhom o troška menej. Pekne pije a keď jej tam dám maliček a odpojí sa a kym ju dam na druhu stranu tak plače alebo si dava pästičku do úst.

kacena4
3. jún 2024

ja som v ramci 1 kojenia striedala minimalne

pribinak
3. jún 2024

Ja som striedala, ale každej zene vyhovuje iné.
Vyskúšaj a uvidis

gondyo
3. jún 2024

Ka som striedala jedno kojenie jeden prsník, ďalšie kojenie druhý prsník...

terezia323
3. jún 2024

@lucia23529 daj ju na jeden prsník a keď budeš mat pocit, že ho už cely vyprázdnila ponukni aj druhý prsník. A potom začni ďalšie dojčenie opačne

syslik81
3. jún 2024

moja jeden odmietla uplne a kojila som len z jedneho vyse roka..ale aj tak vyzerali -jeden velky a druhy maly-nastastie sa vratili do normalu .. kazdopadne skus dat najskor ten slabsi a az potom ten silnejsi a skusaj .. pripadne odsavaj z toho co nechce ...

anavixy
3. jún 2024

V prvom rade ju nechaj sat do odpojenia, ziadnych 15 a 15 minut 🙉🙉🙉🙉 jedna vec, ktoru fakt pri dojceni nepotrebujes, su hodinky 🫠 ked sa z jedneho prsnika odpoji a uz nechce sat alebo sa hneva alebo zaspava a nepomaha stimulacia, tak ju das na druhy a zasa nechas sat, kolko potrebuje/chce - nie podla tvojho pocitu ze uz mas prazdne prsia, prsia sa nevyprazdnia uplne. Ak z druheho prsnika uz nechce, tak dalsie dojcenie zacnes tym a opakujes rovnaky postup.
Mozno som to zle pochopila, tebe kazali striedat po 15 minutach a po pol hodine to teda ukoncit, alebo proste kludne dojcit aj hodinu ale vzdy po 15min vymenit? Mlieka sa to bude tvorit rovnako vela/viac, aj ked proste len prsniky riadne vysaje, nie je nutne ich nejako pravidelne menit, dieta pri dojceni strieda nutritivne a nenutritivne sanie, obe su velmi dolezite pren aj pre tvorbu mm.
Nezabudni, ze dieta mozes dojcit aj po hodine, hodine a pol, dvoch hodinach. Najdi si na instagrame profil vasa laktacna konzultantka a lipirea blog a studuj spravne informacie, kludne popri dojceni. 🍀

jullyeverest
3. jún 2024

Mne pediatrička vravela nestriedať. Dieťa sa potrebuje dostať hlavne k zadnému mlieku.

terezia323
4. jún 2024

@jullyeverest zadné a predné mlieko neexistujú

majusik1304
4. jún 2024

@lucia23529 odporúča sa pre striedať a najprv dať piť z toho prsníka kde je menej mliečka....držím palce!