Mám si kúpiť odsávačku?

janasofi
3. okt 2014

chcem sa poradiť, začala som prikrmovať 7 mesačné bábo, pred spanín večer aj počas dňa kojím, malá odpije pár hltov a spí, prsníky ma začínajú pobolievať a sú naliate, mám si kúpiť odsávačku aby som nebránila tvorbe mlieka a odsate mlieko môžem použiť aj do príkrmou, ako ho mám skladovať ak máte skúsenosti poradte 😀

pribinak
3. okt 2014

Po par dnoch sa ti zacne tvorit menej mlieka (mensi dopyt=mensia ponuka/tvorba) takze sa ti neoplati kupovat odsavacku, pozicaj si, alebo si odsaj rukami
Odsate mlieko daj do mraznicky, ja som to mliecko skladovala v takyh aventackych poharikoch s modrimi vrchnacikmi, ale niektore baby ho v pohode davali do vyzivovych poharikocv, mlieko vydrzi 3mesiace, mozes ho davat do kasiciek a prikrmov

luba41
3. okt 2014

@janasofi a počas dna kojíš tak často ako pred zavedením príkrmov? jedáva nejaké velké množstvo príkrmov? pretože príkrmy sa zavádzajú popri dojčení, počet dojčení by sa nemal znižovať a takisto by si nemala mať nejaké problémy s nadmerným množstvom mlieka...a je zbytočné odstriekavať a pridávať do príkrmov..

janasofi
autor
4. okt 2014

Ďakujem 🙂 🙂