Mám pásový herpes a kojím. Môžem užívať lieky?

tery29
20. dec 2014

Lekarka mi diagnostikovala pasovy herpes a kojim. Mam 4 mes. synceka. Mala by som brat Zovidex. Lekarka mi nevedela povedat ci mozem dalej kojit, lekarnik mi povedal ze nemozem a laktacna poradkyna ze kojit mozem. Pomohlo by mi keby tu bola nejaka mamicka ktora uzivala Zovidex a kojila zaroven. Syncek odmieta flasu tak neviem co robit...

sabina1975
20. dec 2014

@tery29 ja som mala zlomenu nohu malaso 5 mesacnu dceru a tiez som kojila dali mi injekcie na riedenie krvy moj obvodak mi tvrdil ze v poho mozem kojit a detsky lekar ze v ziadnom pripade tak ja som sa rozhodla ze budem kojit a injekcie som nebrala s rizikom ze mi hrozi tromboza najlepsie by bolo zavolat pediatrovi a zen ti povie co je naj pre dieta

arizona
20. dec 2014

Tak odpoved z mamily je asi dostatocna, az na 4. bod. Zoster treba vyliecit, aby sa nekontrolovatelne nerozsiril napr. na vnutorne organy.

katrin21
20. dec 2014

ja by som nekojila, nie kvoli lieku, ale kvoli herpesu zoster.. je to velmi nebezpecne a vysoko infekcne.... bacha na to....
treba si zistit, ze ci to prechadza do mlieka, ale neriskovala by som to...
ale zase v tom clanku je napisane nieco ine.... tak snad by to nemalo az tak skodit potom...

koho by som sa najmenej drzala , je laktacna poradkyna.. podla mna oni nevedia vsetko a uz vobec nie o chorobach ako je pasovy opar... oni radia o dojceni, ale toto je skor otazka na lekara - neviem ci infektologa, alebo koho...

njonja
20. dec 2014

Ak mas pasovvy opar ,drz sa daleko od babatka..ak uz nie je neskoro. Je to nebezpecne. Pri najmenosom moze dostat kiahne. znama tak pred 2 tyzdnami nakazila celu rodinu, aj 6-mesacne babatko svoje, napriek tomu, ze sa od neho izolovala..

zuzana1104
20. dec 2014

Ja som mala pásový herpes.mala som to pod prsnikom A prešlo mi to až na druhú stranu. Vlaste na chrbát.dali.mi. Masticku A zovidex..kojila som A mohla som kojit. A áno môže todostať aj dieta ale vpodobe kiahne...

sandy84
20. dec 2014

https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/pasovy-opara-kojenie-ako-sa-mam-liecit/
Ochch,viem co prezivas,tym istym som si presla.Dostala som liek zovudex,volala som az herpeticke oddelenie a lekarka mi povedala,ze nemam kojit pokial beriem zovudex.Vraj sa predpisuje iny liek pri kojeni.Drz sa a vela sil.