Mám novorodenca budiť na papanie?

babyttcirl
5. mar 2021

Ahojte maminky,

Mam otazku. Mam mesacne babatko- som prvorodicka. A chcem sa opýtať ci mam babatko budit aby jedlo kazde 3 hodiny cez den? Mame mesiac - a pribral takto 900g! Cize ma teraz 4.5 kg 🙂. Cize ako prospieva velmi . Ale teda budievala som ho kazde 3 hodky cez den. Mam ho nechať spat az kym sa nezabúda same teraz aj ked to moze byt aj 5 hodin? Hovorim o podvecere . Papal on5tej a mozno sa zobudi az o 10tej...? Dajte vedieť názory. Dakujem.

janka_g
5. mar 2021

nebudiť, ja som moje tri nikdy nebudila

s_a
5. mar 2021

Wow to si neviem predstaviť aby mi malý pospal 5 hodín cez deň 😂 ja by som asi začala budiť len ak by začal horšie spať v noci... Že by mal prehodeny deň a noc..

mima1
5. mar 2021

Urcite by som nebudila. Samo vstane ked bude treba

karhu
5. mar 2021

ja som krmila pravidelne kazde 3h, dieta sa ani nezobudilo, pilo v spanku..🙂

rachel36a
5. mar 2021

Nebudit...naco...dieta sa zobudi ked bude hladne

andreatytler
5. mar 2021

@babyttcirl Nebudit, iba ak by zacal chudnut. On sam si vytvori spankovy rezim.
Ak uz teraz sam spinka podvecer 5 hodin, tak si uz zacina vytvarat spravny spankovy rezim, lebo v ten podvecer nabieha na dlhy nocny spanok. Takze urcite nebudit, on to robi velmi dobre.

elizabet173
5. mar 2021

@babyttcirl .nie, nechaj ho spat. To kde si nabrala, ze cez den jest kazde tri hodiny? Ani v noci nebudit. Budia sa len deti s nizkou porodnou vahou, ktore malo alebo vobec nepriberaju

stela1996
5. mar 2021

@babyttcirl joooj mesacny novorodenec je este malicke babatenko... jemu sa este len bude upravovat rezim postupne neboj 🙂 este ma trosku rozhadzany rytmus jedla a spanku 🙂 chce to cas

pribinak
5. mar 2021

Určite nebudiť. On sám bude časom meniť svoj režim. Bude viac bdieť a menej spat. Je to ešte maličký človiečik a ten potrebuje kľud a pokoj.
To nevadí že spi 5 hod, keď sa zobudí napapa sa a doženie všetko čo treba.
Ešte príde obdobie keď budeš chcieť aby spinkal

petrisa213
5. mar 2021

Môj prvý tiež vedel dlho pospinkať, keď som sa na to pýtala doktorky tak povedala ze hej, na jedlo po 3 hodinách budit. Tak som budila a potom mi vôbec nechcel spat ale ze vôbec. Za celý deň keď pospal 2,5 hodiny spolu, som bola rada. Odvtedy som ho prestala budit a vždy hovorím, dieťa, ktoré spí sa nebudi!! 😁😁 Ani ďalšiu dcérku som už nebudila, nastavila si svoj vlastný režim.

fiafia
5. mar 2021

Isto nebudit. Kým priberá nevidím NATO dôvod.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka_vi1
5. mar 2021

Určite nebudit, nikdy som malého nebudila a to spal aj 4-5 hodín.

akbara77
5. mar 2021

@elizabet173 napr. Mne v pôrodnici v Ružinove kazali krmit kazde 3 hodiny!chore

kikaaa444
5. mar 2021

Mne aj pediater aj sestričky v pôrodnici povedali že po 4 hodinách ju mám budit. Nebudila som . Podľa mna ak je dieťa hladne zobudi sa samo . A priberala mi pekne takze nemala som dovod

misana84
5. mar 2021

Ja viem, že budiť, aj som budila aj teraz ju kŕmim každé 3 hodiny a medzitým ju nenapchavam hlúposťami- má 15 mesiacov a je dosť mocná 😀

jenny257
5. mar 2021

Ani jedno dieta som nebudila, ked spi tak proste spi .

patka06
5. mar 2021

nebudiť cez deň ani v noci, dieťatko potrebuje pokojný spánok, keď je hladné vypýta si samo

misana84
6. mar 2021

Ja mám takú info, že dieťa čo malo zltacku alebo nábeh tak je spave a preto treba budiť aby sa hlavne napilo a keďže mu stačí mlieko tak aj najedlo

elizabet173
6. mar 2021

@misana84 budit je nezmysel, budia sa iba novorodenci s nizkou porodnou vahou, ked malo priberaju, alebo spave deti po zltacke, tak ako pises. Dieta, ktore prospieva, primerane pribera, nie je dovod budit

luccija
6. mar 2021

@babyttcirl ja som budila, lebo mala silnú žltačku, ale priberá pekne nechaj spinkať.Ked som išla spať a vedela som, že o hodinu sa cca zobudi nakojila som v spánku a spala až skoro do rána.