Mám málo mlieka?

26. okt 2022

Viete mi poradiť? Dcérka má dva a pol týždňa. Deje sa to posledné asi 4 dni. V noci ju nakojim za cca 20 minút a vydrží niekedy aj 3 hodiny spať. Ale cez deň ju kojim 40 minút, zaspí, o 10 minút je zase hore a zase kojim 40 minút. Toto aj niekoľko krát za sebou, až jej vždy nakoniec dám UM a to niekedy vypije aj 50ml. Nie som moc rada, že to musím takto kombinovať, ale nemôžem ju nechať hladnu. Kde asi môže byť chyba že sa toto deje? Ďakujem za každú pomoc

kukulienka999
26. okt 2022

Počas 40 minút kojenia nezaspinka?

smajliica
26. okt 2022

40 minút reálne pije či si len tak dudká?

veroonr
26. okt 2022

Podla coho usudzujes ze je hladna? Ked je spokojna, ma dost mokrych plienok a celkovo prospieva tak nie je dovod prikrmovat UM. Je to bezne spravanie dojceneho babatka. Hold niektore si aj cez den pospia v postielke, niektore len na mame...

autor
26. okt 2022

@kukulienka999 zaspí až po tých cca 40 minútach

autor
26. okt 2022

@smajliica ako kedy..

autor
26. okt 2022

@veroonr mokrých plienok má dosť.. ale začne strašne plakať a áno, má rukách, resp na mne sa ukľudní ale potom začne hľadať prsník a keď jej ho dám, tak chvíľku cuca a potom začne plakať zas. Tak mi príde, že je hladná a dám jej to UM, ktoré vypije a potom spokojne spinká

kukulienka999
26. okt 2022

Tak potom ťa mozem ubezpečiť, že sú detičky, ktoré sa po nakojení prespia aj 3-4 hodinky do dalsieho kojenia a niektoré potrebuju kontakt a na prse sa cítia prijemne, podudkaju, napapaju, popritom 💩 a spinkat a dookola. Môj bol taký prvy mesiac. Cely deň na cicke, ale aj som oddychovala pritom popravde. Mala som pustenu hudbu, telku, knihu, mobil. A celé dni buď na gauci alebo posteli. Potom sa to nejak same pomenilo ja som si tiež myslela, že je hladný, ale nechcel fľašu, takze som si nevedela odsledovať koľko odsateho mliečka by bol schopný vypiť. Tak som kojila a kojila 😁 som zvedavá, aké to bude s druhým, keď má už prvý nenechá cely deň lebediť pri kojení 😁

autor
26. okt 2022

@kukulienka999 keď sa dá, tak aj odsavam, ale to jej nestíham 😂

veroonr
26. okt 2022

Mne tiez mala takto zacne plakat/byt nespokojna na prse ked uz je tesne pred zaspatim (po cca 2 hodinach priebezneho kojenia, odgrgovania a prebalovania...). Jeduje sa (predpokladam ze od unavy) ale napokon sa naklikne a ududluje sa. Takze len si treba odsledovat dietatko a snazit sa pochopit co nam hovori

mimi16
5. nov 2022

@kukulienka999 tak to si neviem predstaviť ležať celý deň v posteli s dieťaťom. Pri dvoch deťoch absolútne nemožné. Moja najstaršia toto robila, na prsníku celý deň, už sa to nedalo vydržať. Začala som ju aj dokrmovať a bola spokojnejšia.

kukulienka999
5. nov 2022

@mimi16 ale ona nemá 2 deti, aspoň to nespomína. Keby vám bábätko nechcelo ani po mesiaci skúšania rôznych fliaš a cumlikov nič vziať tak by ste sedeli, či sa vám paci alebo nie 😉 aspoň pre mna bola priorita dať dietatu najesť a nepozerala som na svoje pohodlie, ale na potreby syna. Nenechám umrieť od hladu novorodenca lebo sa mi nehce kojiť a chcem dať flasu nasilu, keď ju od narodenia odmietal…každý má iné priority a možnosti. Ja nič neľutujem 😊tento stav trval dokopy necelé sestonedelie, za mna sa to oplatilo. A tým nechcem nič povedať na ženy ktoré prestanú kojiť…kazda vie, kedy má dosť. Nikoho neodsudzujem, každého osobná vec. Ja keby mi zoberie flasu na 100% to vzdám, ale nevzal tak som musela bojovať

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz