Mám málo materského mlieka

silvias123
27. máj 2024

Ahojte chcem sa spýtať či tu je nejaká mamicka ktorej sa podarilo rozbehnúť mlieko aj keď má babatko 2 a pól mesiaca .Pokúšam sa o všetko už dva a pól mesiaca od nemocnice prikrmujem malého umelým mliekom pretože nepriberam a mala som ho malo. Prikrmujem cievkou na prsniku. Uzivam trioherb(benedikt senovka moringa) 3x3 tabletky denne, homeopatika ricinus.Pijem veľa vody robím asi všetko čo sa dá a mlieka mám stále malo
V noci malého kojím vtedy mu to stačí ale ako je ráno strašne plače trhá sa jeden glg a minúta placu Už mi príde že vôbec nechce sat kým mu nedám cievku.Potom príde jeden alebo dva dni kedy mám zrazu veľa mlieka len kojím je spokojný krásne spinka a zrazu príde zase další deň a mlieko nikde jeduje sa plače. Nevydrží sat ani 5 minút lebo stále plače pri každom glgu ako keby ňu nič nešlo odrthava sa odomna je to strašne. Už neviem čo robiť je tu nejaká malička ktorá to takto mala a niečo jej pomohlo ?

pribinak
27. máj 2024

Ja tá obdivujem, už by som to nechala tak, netrápila sa a dala proste nirmalne UM.

viky2612
27. máj 2024

Tiež nerozumiem prečo za každú cenu kojiť. Ten malý človiečik nebude o nič horší keď bude na UM. Keď to nejde tak to nejde, urobila si už pre to dosť. Tiež sa mi nepodarilo.

silvias123
autor
27. máj 2024

@pribinak každý deň si hovorím že kašlem na to ale neviem to nechať tak neviem prečo . Keď tie dni ktoré normálne kojím mi dajú zase nádej🙁

vivi2023
27. máj 2024

Moja zlatá, mam chuť ta normalne objať. Riaden makač si. Urobila si viac ako dosť pre to kojenie keď nejde, nejde. Nie si kvoli tomu ano horšia matka a babatko ta bude lubiť tiež aj ked bude na UM 🙂 .

tanuuulka
27. máj 2024

ahoj. ja mám tri deti, pri prvých dvoch som sa trápila a bojovala som pri každej kvapke. lámala odsávačky, trápila seba aj dieťa. a až potom mi na sone povedali, že nemám skoro žiadne mliečne žľazy a nemá sa mi mlieko kde tvoriť (!!!!!!!!). ja som celé dni len bojovala s odsávačkami, prikladala, pchala do seba všetko možné na podporu.. a vidíš, nešlo to nikdy. furt som aj tak dávala UM a bojovala o každú kvapku materského. takže pri treťom som si rovno povedala, že dám fľašu. a teda to bábo som si užívala najviac zo všetkých, lebo som celé dni nerevala, že si neviem dieťa nakŕmiť. škoda, že som toto nevedela skôr, ušetrila by som si stresy a aj kopu peňazí za polámané odsávačky a suplementy na podporu tvorby mlieka 🙂

lenkakravcova
27. máj 2024

@silvias123 ja som to tak mala pri deťoch medzi 1-3 mesiacom. Vtedy som normálne raz až dva razy do dňa prikrmila fľaškou s UM. Čím ďalej sa to zlepšovalo.
Skús to tak. Niekedy stačí si trochu oddýchnuť. Aj ty ako mama si určite vyčerpaná a potrebuješ energiu. Mne tá jedna až dve prestávky v rozumnom čase pomohli (aj som nabrala silu trochu, aj bábo si lepšie pospalo a aj dojčenie som udržala). 🙂 Tak dáš babu aj dosť jedla aj látky z materského mlieka.

ivangeline
28. máj 2024

A robíš to tak, že najprv dieťa upokojiš, napr ponosiš či porozprávaš, alebo naj hneď po prebudení nadojčiš? To pomaha. Keď je v pokoji. (Mám 5 deti, takže za mňa, že únava zhoršuje tvorbu mlieka je hlúposť.. som unavená odkedy mám deti ;D)

tani777
28. máj 2024

Ahoj..babo len nepribera,alebo aj chudne? Rastie,prospieva inak? Kolko um za den priemerne davas?
Ono,aj tie bylinky nie vzdy robia dobre..v takomto mnozstve sa nimi v podstate predavkovavas 🤷‍♀️ ja viem,ze su tsk velmi odporucane,a ze niektorym zenam ozaj pomohli...ale je vela zien,ktorym nepomohli,a ktorym prave zhorsili dojcenie...
A dalsia vec je,ze pri samotnom kojeni netecie mliecko cely cas,ako z cievky alebo flasky..ono sa vylucuje tak ako sa vylucuje oxytocin-vo vlnach..to znamena,ze dieta prilozis,vyluci sa oxytocin-mliecko tecie..potom je chvilku pauza,mliecko zas netecie a tak sa to strieda..no a babo,ktore je zvyknute,ze to mliecko tecie stale,to sa moze potom zlostit,kym si zvykne na to,ze na tom prsniku je to trosku inak

mata0076
28. máj 2024

@silvias123 podla mna skontroluj ci je babo dobre prisate a realne prehlta mlieko, ale prikladaj prikladaj babo to zvysi tvorbu mlieka. Kamoska tiez prikrmovala ale postupne menej a menej cize vies si pekne tvorbu mlieka zvysit ak bude babo tahat. Mne tiez maly malo priberal, pediatricka vravela ze ho mam kojit kazde 2 hodky aj castejsie cez den som kojila a zacal priberat pekne.

annaterk
30. jún 2024

@silvias123 som v tej istej situácii aktuálne, 2m a stale malo mlieka. Ako ste na tom? Pomohlo vám niečo? Kojite?

silvias123
autor
1. júl 2024

@annaterk vydržala som s cievkovanim a od 3 mesiaca len kojím aké teda do 3 mesiacov som musela prikrmovat cievkou
A či niečo pomohlo netuším alebo či s to samo rozbehlo
Stále užívať trioherb 2 tabletky ráno ale mylsim že sa to už len rozbehlo samo po takom čase

stanislavicenka
1. júl 2024

@silvias123 mala som kamosku, ktora takto cievkovala az do odstavenia.
Ja si myslim, ze zazivas dojcensky strajk. Netusim, ako to je, ale ja som si nepripustala, ze mozem mat malo mlieka, ze take nieco neexistuje. S kazdym dietatom som toto zazila, so synom taky strajk, ze keby je mojim prvym dietatom, tak nedojcim. Prisla som na to, ze ho treba upokojit kolisanim, nosenim do polospanku, kedy sa proste najedol. Drzim palce. Mozno to nebude tvoj pripad, mozno mas skutocne menej mielka🤷, to neviem posudit

h2
1. júl 2024

@stanislavicenka Viď príspevok autorky tesne nad tým tvojím (diskusiu založila pred mesiacom).

annaterk
1. júl 2024

@silvias123 možno hlupa otazka, ale este by ma zaujimalo, ako ste vedeli ze teda ma dost vasho, ze uz netreba dokrmit?

terry658
1. júl 2024

@silvias123 ak sú dni kedy iba kojíš a stačí to,tak sa nevzdávaj. Moja sesterka začala bez cievky kojiť až po štvrtom mesiaci. Vyzerá to u teba nádejne.

kika193
1. júl 2024

Toto su priznaky strajku v kojeni... v noci dobre papa, cez den strajkuje. Pomaha kontakt telo na telo, caste dojcenie, dojcit, ked je dieta prispate (cize bud hned, ako sa zacne prrbudzat, alebo ho treba uspat).

silvias123
autor
3. júl 2024

@annaterk Toto bolo dosť podstatne pretože mala začala plalavat pro dojčení a dokrmovana cievkou
Vlastne najskôr sa nadojcila asi 4 min jeden dlasie 4 min druhý a potom som dala cievku už pri dojčení plakala a bola nervózna prišla ku nám laktačná a tá povedľa aze plače lebo je už plna samozrejme ako som dala cievku to len tieklo takze pila ďalej ale potom zade plač a nervozita. Takze som zystila že už jej stačí je dosť plna ale doteraz to mame tak že papa a nemá konca musím ju odstaviť a až po odgrgnuti vyzerá spokojne

Myslím že akoby nevedela rozoznať bolesť bruska od hladu a od prejedenia lebo stále papa 🙂

Ďalej čo by ti mohlo pomôcť a mylsim že aj mne to pomohlo … nasla som na anglickej stránke na instagrame

Odsávanie mlieka odsavackou 1. Krát denne najlepšie po kojení pred najdlhším spánkom babatka
Myš me to mali večer lebo to mi spinkala od 20:00 do 01:00

Tento postup :
20 min odsávanie
10 min pauza
10 min odsávanie
10 min pauza
10 min odsávanie

Zeny tam v komentároch pošli že in to pomohlo a myslím že aj mne to dosť pomohlo ,
malú som prikladala stale naozaj som sa snažila a nič

Títo som robila dva týždne a myslím že od vredy to začalo

Nevzdávaj sa ak si doteraz vydržala vydrz to…

silvias123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvias123
autor
3. júl 2024

@annaterk prepáč za chyby píšem rýchlo pri dieťati

annaterk
3. júl 2024

@silvias123 dakujem velmi pekne, vážim si tie rady, skusim aj to odsávanie. Ja tiez vzdy maleho odstavim lebo by jedol a jedol ked ma cievku, raz som ho nechala a polovicu mi vygrcol co bol plny, tiez to nevie odhadnut. Zaroven mu vzdy zarobim menej mlieka, a ak vyzera nespokojne po zjedení este dorobim.

sedrik89
3. júl 2024

@silvias123 Od začiatku sme dávali UM, manželka mlieko nemala. o nič sme asi neprišli, syn je zatiaľ v pohode.

ingush616
3. júl 2024

@silvias123 pijes dosť vody? Treba veľa veľa piť a samozrejme normálne jest. Skus viac piť. Čaje podporujúce kojenie