Mám málo materského mlieka

lily_279
23. jún 2022

Dobrý deň . Synček má 3 týždne a do včera nebol žiadny problém s kojenim. No od včera mám pocit, že mám málo mlieka. Prsia sú oveľa menšie, pred tým mi mlieko tieklo aj samé teraz nie, s odsavanim som do včera tiež nemala problém, a do rána sa mi budil častejšie ako zvyčajne. Prikladám ho vždy keď pýta, je to dosť často. Prestala som ale piť dojčenský čaj, pretože mi to odporučila doktorka kvôli feniklu a rasci, že mu to nemusí robiť dobre na bruško. Viete mi prosím nejak poradiť aby som mala opäť dosť mlieka? Ďakujem veľmi pekne ❤️

stanusenka
23. jún 2022

@lily_279 skús tieto homeopatiká a veľa vody piť 🙂 mne to teda pomáhalo...

gabika128
23. jún 2022

@lily_279 veľa veľa tekutin. Myslím že sú aj čaje bez feniklu. Senovka a Benedikt sa odporúča tiež

patus_2
23. jún 2022

@lily_279 veľa vody aj dojcenskeho čaju (sú aj bez fenikku), hroznovú šťavu si kúp v dm-ke, niekomu pomáha aj tmavé nealko pivo, uvar si polievku... A hlavne sa hod do kľudu. Laktacia sa ešte iba upravuje, takže preto sa ti prsia nezdajú také napíšte ako predtým. A je to v poriadku, deje sa to vo veľa prípadoch, pokiaľ má bábätko dosť pocikanych plienok, je spokojné, tak buď spokojná aj ty 🙂

ls56
23. jún 2022

Mne sa to tiež stalo. Presne keď malá malinká cca mesiac, tak toto isté. Teraz na polroka, kojíme sa stále, ale takéto výkyvy mám každy 3deň.

veronika946
23. jún 2022

Prsia su naliate tvrde iba prve tyzdne/dni, potom zmaknu, pretoze tvorba mlieka sa ustalila a tvori sa tolko, kolko dieta spotrebuje, neznamena to, ze ked nemas tvrde prsia, nemas dost mlieka… ak si prestala pit caj, musis ho nahradit vodou, tekutin vypi kludne aj 3 litre a co sa tyka fenikla a rasce, mozu robit problemy s bruskom, ale nemusia, ak doteraz problem nerobili, nevidim dovod caj nepit… praveze na prdiky sa rasca aj fenikel odporucaju, ich (ne)ucinok je individualny pre kazde babatko. Dolezite je vela dojcit, casto, na poziadanie, nie v urcenom harmonograme, vela sa mojkat, idelane koza na kozu a dojcit aj v noci aspon raz.

mareri
21. júl 2022

veľa tekutim a skus pit gravimilk