Mám málo materského mlieka

miskamichalka
21. okt 2020

Ahojte. Malý má 5 týždňov. Odkedy som prišla z nemocnice robím aj nemožné na to aby som mala dosť mlieka. Bola u mňa aj LP, brala som senovku, Benedikt, prikladám malého, robím aj nemožné, používame cievku no malý stále nespokojný odťahuje sa mlieka je málo. Odsajem si maximálne 60ml z oboch prsníkov čo je málo . Drobec chce čoraz viac a ja už sa normálne vzdávam . 5 týždňov trápenia je už dosť. Alebo viete ešte niečo poradiť? Ide aj o to že v noci je skoro každú hodinu hore pretože predchádzajúce kojenie ho dostatočne nenasytilo. Som už aj unavená a nehovorím o tom že aj nevyspatá a myslím si že preto to mliečko strácam :(

nelca0510
21. okt 2020

Vieš, aj keď ma tu ukamenuju, ale dojcenie je aj o vzťahu. Ja som užívala moringu a dokrmovala po cievke, pokiaľ sa mi mlieko poriadne rozbehlo. Skus kontakt koža na kožu, alebo napíš svoj problém do laktacnej poradne, a tam ti moderátorka odpise.

lenkakravcova
21. okt 2020

@miskamichalka skus nestresovat, byť v teple, jest veľa sladkého a piť veľa vody. Ú mňa zaberajú dukatove buchtičky s krémom + liter vody, tak ze do hodinky mam prsia plné.

robin30
21. okt 2020

Ja som skusala vsetko a nepomohlo nic. isla na UM ani teraz necakam ze to bude ine mlieko uz budem mat kupene pre istotu doma.Skus um nebudes sa trapit ani ty ani maly

domak2
21. okt 2020

No stres, únavu a nedostatok spánku senovka nenahradi, tiež si nájdi čas aby si sa najedla. Nerieš koľko odsajes, ja som odsala s námahou asi 20ml a kojila do troch rokov . Mlieko sa tvorí aj priamo počas kojenia. Inak ja nie som zástanca dokrmovania keď netreba, ale zas načo sa zbytocne trápiť keď nemusíš, toto obdobie si treba aj uzit aby mal potom človek na čo pekne spomínať keď je dieťa hodene v obchode o zem. 😅

sika206
29. okt 2020

@miskamichalka miska ahoj. Ako laktacna poradkyna. Ti mozem odporucit. Podla novych vyskumov benedikt a senovka v kombinacii nemaju az taku ucinnost ako senovka samotna. Treba dodrziavat aj davkovanie a max dobu uzivania. Pravidelne prikladanie, treba skontrolovat aj prisatie a samotne dojcenie plus, ci dieta nie je dokrmovane a ako pribera. Dlzku z jedneho atd. Naposte mi ak chcete spravu. Pekny den.