Mám dokrmovať dvojmesačnú dcérku?

marcelaza
3. feb 2014

Ahojte potrebujem poradiť... Mám 2 mesačnú dcérku a dojčím ju cez klobúčik lebo mám ploché bradavky už od pôrodu. dcérka cez dojčenie čo je každé 2 až 3 hod vypije mliečko z oboch prsníkov a potom je nespokojná a plače. dávam jej cumlík len aby som ju upokojila až do dalšieho dojčenia pretože mliečka nieje dosť.Vyskušala som už aj homeopatiká na podporu mlieka pijem vela vody a hlavne VINEU ale mlieka nieje až tolko kolko mala potrebuje. Myslim si že na falšku sa nenauči kedže dojčim cez klobučik je to podobne ako s cumlikom na flaske. mam začať s prikrmovanim umeleho mlieka ?? Ak ano ako často a v akom množstve jej ho mám dávať??

nikolet_89
3. feb 2014

@marcelaza ahoj ja som mala podobny problem, kupili sme dcerke nutrilon a problem sa stratil ale aj mlieko...ak mas pocit, ze ho mas dat daj ho, niesi preto zla matka...na kazdej krabici mas napisane davkovanie a kolko davok by malo dieta vypit za 24 hodin...ak jej kupis vyskusaj jej dat a ked bude kludnejsia tak je to mliekom ak nebude tak to moze byt hocico ine napr. brusko...drzim palce 🙂

3kolka
3. feb 2014

jááááj no však hádam nebude malinká hladovať 🙂 dávaj jej ho ked ozaj nebudeš mať dosť ja som tiež tak robila ked som nemala dokrmila som....možno máš slabé mliečko,možno málo....

siska53
3. feb 2014

@marcelaza a nema koliky? Toto robila aj moja a nebolo to nedostatkom,mlieka.jednoducho mala koliky,tak,sme,ju nosili,upokojovali,zabavali,dakedy aj odvetrikovali.papala kazde 1,5-4hodiny,ako-kedy.
ak ma,dost mokrych plienok a pribera (co sa da,overit na,vahe napr.u pediatricky,aj ja,som,bola pre istoti na,prevazenie),tak,su to koliky. Ja osobne,by som,to riesila najskor cez toto a pripadne kontaktovala laktacnu poradkynu. Jedine,ze by nepriberala,mala malo mokrych plienok a nepomohla,by ani laktacna,tak,potom,by som,riesila um.
ale to je moj nazor.

katulik11
3. feb 2014

Ja mam tiez dvojmesacneho synceka,a uz sme na Nutrilone...mlieka som mala tak malo a hladosa velkeho🙂jednoducho je to genetika a ziadne recepty nezaberaju na tvorbu mlieka..takze sa netrap,nie si sama 🙂

euka210
3. feb 2014

@marcelaza homeopatika su blud, vinea s bublinkami tiez pre dieta nie je dobre, "setrenie" mlieka na dalsie dojcenie dalsi blud, na flasu ze sa nenauci zase blud....zbav sa tych bludov a bude aj mlieko: dojci na poziadanie, aj kazdu hodinu...bude dopyt, bude aj po 2-3dnoch viac mlieka, nebude dopyt, nebude mlieko. Nejde o gumu ci silikon, ale o odlisny princip satia pri dojceni a flaske. Ak mas malo mlieka, tak nie homeopatika, ale senovku grecku a benedikt lekarsky. Skus navstivit mamila.sk, tam je vela info, aby si sa zbavila "babskych" rad a presla na normalne 🙂

reni1512
3. feb 2014

strasne vela vody pi....bez bubliniek, najlepsie dojcensku...na litre...vela vela vela a este raz vela...mozes aj cajik pre dojciace matky, tiez striedat aby ti nesiblo z vody.. vinea, pivo, homeop. a podobne veci su len blud, nezabera to.. Ja mam 7 mesacnu malu a kojim doteraz cez klobuciky, lekarka povedala, ak mala pribera, je spokojna a napapana, klobuciky nevadia. V porodnici ma skoro zjazdili pod ciernu zem ze ako som si mohla dovolit viac ako tyzden pouzivat, no preto ze mala ked jedla tak mala celu pusu od mlieka, smykalo sa jej..nevedela papat, narodila sa mensia. Oni by jej tam najradsej naordinovali UM, ale ja radsej cez klobucik dokial to ide ale MOJE mliecko, ako umele len preto ze ma niekto predsudky. A VYDRZ, si mozno v obdobi laktacnej krizy, doma mi vraveli, ze idu a kupia UM, lebo mala denne plakala okolo 5 aj dve tri hodky, kym mi nabehlo mlieko, proste kriza a to som sa nalievala vodou vkuse, treba to pretrpiet, mliecko bude! nevzdat sa, obnovi sa, casom si prsniky zvyknu a davaj malej stale ked si pyta aj milion krat za den, nemas teraz inu povinnost 🙂 Drzim prsty! je to vzacnost, nakolko dnes pocuvam straaaaaasne mnozstvo vyhovoriek zo strany mamiciek preco dojcenie nejde, neda sa a podobne..🙂 (a ja sama mam prsia B 🙂 )

luba41
3. feb 2014

pripájam sa k odkazu
@euka210
čo najskôr zavolať laktačnú poradkynu, kým si nepokazíš celé dojčenie...pomôže zbaviť sa klobúčikov, dudlíka..to všetko prispieva k znižovaniu tvorby mlieka...lieky, homeo, vinea a pod. je tak 5% úspechu tvorby mlieka.. kontakty napr. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

jul11
3. feb 2014

@marcelaza kontaktuj laktacnu poradkynu z mamila.sk. povie ti ako zvysit produkciu mliecka a keby to bolo kriticke,tak ti tiez odporuci dokrmit babtko a povie ti techniku,ako na to,aby sa aj mliecko spustilo. mam odskusane,presla som si tym.dokrmovala som 5-6x za den az 500-600ml denne a postupne som presla na jedno dokrmovanie.nie je to lahke.ale ak budes mat podporu,tak to zvladnete.senovka mi dokonca nezabrala,ale len prikladat,prikladat,to najviac zabralo a psychicka pohoda.drzim palce

gucciok85
4. feb 2014

zavolalaj laktacnej. Ale niekto moze prikladat do nemoty a mlieka nebude mat,moze aj vela pit,brat sesenovku a benedikt ani to mu nepomoze. Ale treba skusit vsetko. A ked nebude ani tak dost mlieka svet sa nezruti. Das nutrilon. 🙂

lucka011
4. feb 2014

@marcelaza to som mala aj ja. Prikladala na požiadanie, pila každých 15minút, a stále len plač a plač. Každý si ťukal na hlavu, že prečo sa trápim- seba aj dieťa..až som to nakoniec vzdala, aj keď som sa tomu veľmi bránila a dieťa zrazu kľudné, spalo, usmievalo sa, vnímalo svet naokolo, už nebola taká nervavá a vyhladovaná... Svet sa kvôli mat.mlieku nezrúti. Keď to nejde, tak to nejde aj keď budeš mať drobca prisatého aj 24hod. Ale tak samozrejme vyskúšaj ešte nejaké rady, je som skúšala všeličo, no márne 🙂

angd2207
24. feb 2014

ja od prvej chvile kojim cez klobucik a od 4 tyzdna dokrmujem UM cez flasku,nenecham predsa babo hladne.Je dost velka na svoj vek,tak nestiham s mlieckom🙂,vacsinou jej staci 1-2 davky Nutrilonu,ale az podvecer,ked mam mliecka menej.Vyskusala som rozne pripravky na podporu tvorby mlieka,ale nic nezabralo.Pred tyzdnom a pol som zacala s castym prikladanim aj pocas noci,resp.odsavanim a namiesto UM jej teraz davam to moje odsate mliecko. Mame uz 12 tyzdnov a stale kojim rovnako. Klobuciky nemaju ziadny vplyv podla mna na tvorbu mlieka.Ak by to bola pravda,uz by som davno nekojila🙂 Ked som v noci vstavala a odsavala kazdu 1,5-2hod,bola som max.vycerpana,tak som s tym pred 2dnami prestala a odsajem,ked sa budim k malej a cuduj sa svete,staci jej to🙂 A ani ta flaska nesposobila to,co mnohe pisu,ze bude potom dieta odmietat prsnik.Mojej to je jedno,hlavne,ze tecie🙂, ale kazde babo je ine.Takze sa neboj s dokrmovanim,ak to inak neide,co uz, predsa nenechas vlastne dieta hladovat.