Málo mlieka po príchode z pôrodnice

votrelcek
23. feb 2012

ahojte,je tu mamina,ktora ked prisla z porodnice mala malo mliecka a musela prikrmovat,no podarilo sa jej mliecko doma rozbehnut?ak ano poradte nejake finty..podpora typu-vinea,homeopatika,caje pre koj.matky,mlieko nezaberaju :( alebo sa musim zmierit ze uz lepsie to nebude?

mirinda1
23. feb 2012

Ahojky, my sme na tom boli podobne. Ked som s malou prisla z porodnice, este sme museli v noci prikrmovat. Najskor sme prikrmovali kazdu noc, potom raz za 2, neskor 3 dni, az sme len vylucne kojili 🙂. Skus senovku grecku, sice smrdi a je nechutna, ale vacsinou zaberie, moze sa zapijat aj vineou pre lepsiu chut 🙂. Drzime prsty!

skeptik
23. feb 2012

Prestan prikrmovat, prikladaj na poziadanie stale a do 24h budes mat mlieka dost.

bubelko
23. feb 2012

aj my sme boli pri starsom na tom podobne. dokrmovala som prvy mesiac, potom sme presli uz len na kojenie.
najlepsie bude, ak sa spojis s poradkynou pri dojceni, ona ti najlepsie poradi.
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
okrem toho vela pit, nestresovat sa a prikladat.

lucka127
23. feb 2012

@votrelcek ja osobne odporucam oxitocin🙂pytaj si to od dr;mne stacili dve kvapky v porodbnici a bolo po krize a mlieka mam doteraz ako ani pri predoslej dcere nie🙂)este by somv ar jedno popri mojom odkojila🙂

kralicica
23. feb 2012

@lucka127 ako tebe predpisali oxytocin? v tabletkach ci ako? a sposobim ti viac mlieka? lebo viem ze sa pouziva na spustanie mlieka a neviem o tom ze aj na tvorbu

zitaje
23. feb 2012

@votrelcek suchni sa s babom do postele, koža na kožu, poloz si ho na svoje hole brucho len v plienke, nechaj ho nech sa koji kedy si zmysli, to je najlepsie na tvorbu mlieka 😉 . Vela pi a oddychuj, kasli na domacnost a pod., snaz sa sustredit vsetku svoju pozornost na babatko, uzivaj si ho, maj ho stale pri sebe, uvidis, ze sa ti mlieko rozbehne 😉 .

beton
23. feb 2012

@votrelcek
uplny suhlas s @zitaje
prikladat, prikladat, prikladat. to je jedina cesta. hlavne nedokrmuj a ked uz, tak nie flasou, ale cievkou na prsniku.
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...
takto sa dietatko dokrmuje a zaroven stimuluje prsniky k dalsej tvorbe mlieka.
odsleduj, ci mate spravnu polohu a prisatie
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
a ci babo naozaj pije
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...
ked si nevies napriek tomu rady, pis, resp. volaj laktacnej poradkyni www.mamila.sk.

lucka127
24. feb 2012

@kralicica kamoska ho na tvorbu uzivala, boli to kvapky do nosa, ja som si ho dala v porodnici koli tomu ze som mala mlieko ale neslo mi odsat, ale potom som ho dostala tolko ze som nevedela co s nim🙂)a s prichodnostou tiez enmam problem,ale kamaratka ho vyslovne na tvor bu uzivala, opytaj sa dr 😉 viem ze to davaju ako poslednu zachranu, len laktacne z toho nie su moc nedsene ale to netusim preco🙂

katrin20
16. máj 2012

ahoj, ja som na tom podobne. Mala ma 2 mesiace a tiez sme museli prikrmovat. V tretom tyzdni dokonca dost intenzivne. Kazde dojcenie bola aj flasa. Postupne sme znizovali davky UM. Bojujeme uz mesiac a pol a stale je mliecka malo. Uz davame len jednu flasu UM vecer pred spanim takze to beriem ako uspech ale mliecka je malo hlavne popoludni a k veceru uz skoro vobec. Takze je potom tazke niekde s drobcekom vypadnut lebo je stale hladna. Uz som z toho taka unavena ale povedala som si ze sa nevzdam. Problem je v tom ze si zvykla na flasu a teraz sa skaredo prisava. Mam velmi citlive bradavky a nedokaze vysat vsetko mliecko. Alebo skor nechce lebo ked jej to uz ide tazko zacne sa zlostit a pusti ma. Uz sa nechce prisat.... Flasa vsetko pokazila ale co uz. Budem mudrejsia pri dalsom dietatku. Neviem ju uz naucit otvarat velku pusu.. Chcela by som aby sme sa zbavili este aj tej flase vecer no neviem ci sa nam to podari.
Uzivala som vsetko: homeopatika nepomohli, caje nepomohli, vinea tiez nie... Potom som skusila senovku a benedikt ale mam pocit ze ani to nepomohlo. Este to do seba tlacim ale co citam tak by to malo ucinkovat do 72 hodin (vraj mat maliate prsniky 😲 ) No kde su.....????

gabuska36
16. máj 2012

ahoj mne sa stalo to iste...prišla som z pôrodnice a museli sme malej dávať mličko umele ale stále som jej dávala najprv cicu......podudľala a nič...tak som cele dni chodila s odsávačkou a mlieko si odsávala ...boli to len kvapky ked som najprv 30 ml naodsávala tak som bola šťastna...malej som to dala do fľašky a vypila to...aj v noci som lietala s odsávačkou a predstav si začalo sa mi tvoriť mliečko...pila som len čistu vodu a dosť veľa.....mala ma už 6 mesiacov je čisto kojená a váži 7300 g.....fakt sa to dá len treba trpezlivosť a hodne hodne odsávať...držím palce!

libka1
16. máj 2012

@votrelcek bude to lepsie, boli sme presne ten isty pripad, po 3 dnoch v porodnici mi kazali prikrmovat, lebo ze ma inac nepustia ak maly nezacne priberat, uz len pri tej myslienke som mala hned menej mlieka 😀 tak som zacala prikrmovat... ked sme prisli domov, tak som prikrmovala este asi tyzden dva kym sa mi to uplne dostalo do normalu, hlavne je nestresovat sa, vypni, neupratuj, papaj a mojkaj sa s babenkom, pospite spolu, oddychni si co najviac 😉 pri prvom dietati som to tiez hrotila, stale som ju prevazovala ze kolko vypila, nic ine som neriesila, vystresovana som bola az hroza a tak to aj dopadlo 😝 nikdy som uplne nekojila, celu dobu sme dokrmovali aj UM
ja sa celkom nestotoznujem s tou myslienkou ze prestat dokrmovat za kazdu cenu, lebo mna hladny detsky plac privadzal do zufalstva ked som si babo prikladala a nic neslo a dieta sa jedovalo a plakalo a tak dokola a cim som mala viac stresu tym to bolo s mlieckom horsie 😔 ... takze sme si to poriesili takto a behom 2 tyzdnov sme boli bez UM... UM som ale davala fakt len vtedy ked som mala pocit ze uz je to velmi zle... cize len v nevyhnutnych pripadoch 😉 ale laktacne poradkyne maju na to iny nazor, ja len zo svojej skusenosti pisem 😉
k tomu oxitocinu, mne ho dali tiez v porodnici, ale len na spustanie mlieka, nemyslim ze sa z neho viac tvori... vzdy pred kojenim som si kvapla do nosa, bola to v podstate ta ampulka co sa injekcne podava...

marcellka32
16. máj 2012

Kúp si tablety more milk plus/ senovka+benedikt/,byť v klude,tekutiny,spánok a casto prikladat babo k prsniku.

votrelcek
autor
16. máj 2012

@katrin20 naliate prsia nemam ani ja doteraz, mala som asi trikrat ked v noci dlhsie prespal...doteraz mame mlieka tak ze akurat, papavame aj po dvoch hod. a dr. povedala ze sa ma kazde tri hod. nevadi, nechcem davat UM ako ty, tak kojim na poziadanie, a myslim ze tym sa to trosicku upravilo, ale mame takdni ze mam pocit ze je hladny..uvidime ako priberame zajtra na poradni...drzkajte sa a bojujjjj, myslim ze sama vies ze to stoji zato 🙂

strihalka
16. máj 2012

@votrelcek ahoj, rada ybch se te zeptala, ze ci se ti podarilo mlicko rozbehnout?

bibka1308
16. máj 2012

Ja som v pôrodnici vôbec nemala mlieko, iba som malú chovala umelým. Stále som si ju ale prikladala a po príchode domov som po 6 hodinách začala pociťovať bolesti v prsiach a mliečko som zrazu mala. Prestala som prikrmovať a malá je teraz plne kojená. Má 7 týždňov a 5500 g. Musím však povedať, že pri prvom dieťati som mlieko vôbec nemala, darmo som si ju prikladala, mlieko neprišlo, a teda nebola kojená vôbec.

votrelcek
autor
16. máj 2012

@strihalka ahoj, myslim ze sa mi rozbehlo celkom pekne, maly pribera zatial v norme,dokonca, neviem ci to bolo castym prikladanim ale na zac. druheho mesiaca ked sme boli na poradni priberal nad normu...ale prvy mesiac bol katastrofalny, maly zaveseny stale na prsniku, mna boleli, uz som to chcela vzdat, ale som rada, ze som to nevzdala... neprikrmujeme vobec, mlieka mam tak akurat,ze malemu staci, ale ja navyse nepotrebujem..A co ty mas tiez problem s mlieckom?