Mali ste problémy s dojčením kvôli dlhému nočnému spánku bábätka?

23. aug 2022

Ahojte, mali ste niektora problem s kojenim (z dlhodobeho hladiska) koli tomu ze babatko prespalo v noci 7-8 hodin a teda ste v tom case nekojili ani neodsavali ? Pocula som nejake nazory ze sa mi znizi tvorba mlieka, a ze dokojim, ale zaujimali by ma realne skusenosti...Vraj babo si nepyta jest za to ze je v zavinovacke a to potlaci hlad 🙄

simsalabim
23. aug 2022

Nie, nemala.

jazula
23. aug 2022

Moja bola v zavinovacke len v pôrodnici a napriek tomu sa stavalo, že som musela ísť v noci odsávať, lebo prespala kojenie a ja som mala prsia ako kameň… Takže zavinovačkou to úplne asi nebude. Aby som zodpovedala otázku, tak nestalo, ale ja som chodila odsávať, lebo ma to nadbytočné mlieko tlačilo.

autor
23. aug 2022

@jazula no prave s tou zavinovackou to bolo myslene tak, ze si potom nepyta jest hoci je hladne(zevraj). Tiez mi to pride zvlastne. Moja si jest pyta cez den ci je v zavinovacke ci neni. Len v noci proste vypne ani obraz ani zvuk, a to vidim ked ju zobudim ze je uplne v takom hlbokom spanku, ine ako cez den ked spinka.

danieladeley
23. aug 2022

Mala, hned na zaciatku druhy mesiac, ked mi zacal maly spat celu noc a ja som dostala zapal. Potom som dostavala rady, ze v noci vstavat a odsavat kazde 2 hodiny ako ked sa budil, ale zdravy rozum mi to nedovolil :D a nechala som to na prirodu, ono sa to casom upravilo, zapal som uz nemala a dojcila som este dlho.

biankaaaa
23. aug 2022

Aj náš prvé dva mesiace spával v noci 9hod bez zobudenia na papanie a mlieka som mala, aj mám stále dosť. Mávala som síce ráno dosť plné prsníky a sem tam, keď som si ich v spánku pritlačila, tak sa mi pustilo mlieko. Ale potom sa už začal malý budiť aspoň 1-2x za noc, tak to prešlo.

jazula
23. aug 2022

Ja som moju nikdy nebudila (iné je, ak má napríklad novorodenec zltacku, alebo ak je problém a bábo neprospieva). Ak priberá, je čulá, dosť ciká a podobne, tak ju nechaj vyspať, kvôli dojčeniu by som ju nebudila. Radšej by som šla mlieko odstriekať alebo odsať…

jazula
23. aug 2022

Ešte som zabudla doplniť, že stále dojčím v podstate na požiadanie (vždy na spánok), malá má 15 mesiacov.

rachab
23. aug 2022

Ano,my sme s tym mali problem, ked mala mesiac, zacal dojcensky strajk a kedze celu noc spala a nekojila sa(nebolo mozne ju ani zobudit aby sa nakojila,mala hlboky spanok),tak mi klesala tvorba mlieka..musela som aspon raz v noci vstat(medzi 2-3tou a odsavat si min. 20minut jeden a 20min druhy prsnik) aby som aj stimulovala tvorbu mlieka,kedze v noci je najvyssia hladina prolaktinu…

cecilia29
23. aug 2022

Nie vobec . Mliecko sa prisposobi potrebe, ale nevytrati sa len tak. Deti som v noci nebudila .

autor
23. aug 2022

@danieladeley cize si cez den normalne dojcila a v noci nie ? No ja mam tiez naliate prsia samozrejme po takom dlhsom case ale nic take hrozne, mala to rano vypije vsetko a je po probleme.

luccija
23. aug 2022

Nie, budila sa presne po 3 hod, ak nahodou nie a tlacilo ma to prilozila som ju a v spanku sa najedla, alebo som odsala.Ak mas este male babatko casom sa zacne budit toho sa neboj🙂Zavinovacka s tym nema nic spolocne

autor
23. aug 2022

dakujem pekne vsetkym, mam obcas pocit ze nic neni dobre, ci zena dojci vela alebo malo stale sa najde niekto kto to ohejtuje ze to je tak zle :D asi si to uz nebudem vsimat, ved nam je takto fajn, mala je sikovna a riadne pribera tak mi pride zbytocne ju budit v noci a potom sa ja nevyspim kedze neviem uz potom zaspat ...aj stres znizuje tvorbu mlieka, takze by to asi aj bolo kontraproduktivne 🙂

autor
23. aug 2022

@luccija tiez nechapem s tou zavinovackou :D uvidime, no bodaj by sa nezacala budit :D mame 7. tyzden a od 4. takto zacala pekne spavat akoby si trochu nocny rezim urobila, je tma a proste zaspi bez nicoho, a rano so svetlom sa budi ... ale jasne pridu zuby, choroby atd.... tak je mi jasne ze to nebude vzdy taketo ruzove 🙄

luccija
23. aug 2022

Moje kamaratky mali take deti mne sa to zdalo neuveritelne, aby kojene babo od 2 m tak pekne spalo.Si stastna zena😀

danieladeley
23. aug 2022

Ano, presne tak. Mala som uz zle skusenosti s budenim prveho dietata, taku chybu som uz nechcela urobit. Nechala som to tak, ze ked budem mat nahodou 2x zapal, tak uz vstanem a odsajem, ale nastastie, uz nebolo treba. Ono v podstate pri prvom aj druhom dietati to trvalo cca tri mesiace, kym sa tvorba upravila, ustalila a prisposobila dietatku, rozumej ziadne tvrde prsia, ziadne flaky na tricku a premocene prsne vlozky 🙂

autor
23. aug 2022

@luccija ja tomu moc neverim ze to tak ostane dlho ale vsetko je mozne 😃ale tak kym spi vyuzijem to 🙂

anavixy
23. aug 2022

V noci je najvysia hladina prolaktínu, preto sa odporúča stimulácia (sanie/odsavanie) aspon raz v noci pre zvysenie tvorby mlieka. Z dlhodobejsieho hladiska ak nebudete dojcit v noci, moze sa tvorba znizovat, no je velmi pravdepodobne, ze sa zmeni rezim dietata, a aj keby nie a skutocne vam prespi celu noc (kiezby, vsak 🙂), ak budete cez den prikladat na poziadanie, nemusi to byt problem podla mna.
Co sa tyka zavinovacky, skutočne prehlbuje spanok. Je to jeden z dovodov, preco sa zavinovacka neodporuca z hladiska SIDS. Zavinute dieta sa dostava do tak hlbokeho spanku, kedy nie len nevnima hlad, ale niekedy zabudne aj dychat. Je to u babatiek “normalne”, samozrejme to tak nemusi byt u kazdeho dietata, no babatka prirodzene maju plytky spanok. Z hladiska dojcenia zavinovacka predlzuje interval dojcenia, skutocne ak by ste dieta mali pri sebe v kontakte, bude sa dojcenia dozadovat castejsie (v noci su deti vacsinou dojcene v polospanku).
Dieta by som urcite v noci nasilu nebudila, ale ani prehlbovanie spanku nie je ziaduce.
Vsetko ma svoje pre a proti, robte tak ako vam obom vyhovuje. 🙂

elizabet173
24. aug 2022

nie, nemala som, písala som to včera do inej témy, že mi mesačné dieťa spalo od 21,30 do asi 5-5,30 a mlieka som mala dosť. S tou zavinovačkou je to nezmysel, moje v nej nebolo vôbec a spalo aj tak a sú deti v zavinovačke mesiace a budia sa

autor
24. aug 2022

vdaka za vysvetlenie so zavinovackou, ale neviem si predstavit ako by nasa spala bez nej, ma silnuy Morov reflex a aj ked chce spat ruky jej lietaju a udiera sa nimi, potom je akurat nervozna, takze za mna urcite ju radsej takto skludnit a nech spinka 🙂 monitor dychu mame , ale hadam sa nic nestane...az prestane rozhadzovat rukami nohami tak ju v zavinovacke nebudem davat spat :D