Laktačná poradkyňa v Žiline

anel000
30. máj 2021

Ahojte, viete mi dat dobry tip na skusenu, sikovnu laktacnu poradkynu v Žiline? Dakujem.( Najlepsie z vlastnych skusenosti)

ruzasipova
30. máj 2021

@anel000 Jana Mekyňová. Ale je naozaj dosť drahá.

cookie29
21. júl 2021

@ruzasipova prosím čo to znamená dosť drahá?

lubhomira
22. júl 2021

@cookie29 Ja som zaplatila za jedno sedenie u nej 50€, ale odvtedy kojím, veľmi mi pomohla.

maminkadeticiek
22. júl 2021

Ja som mala tiez odporucenu p.Mekynovu od mojho gynekologa.Ze vela zenam rozbehala mliecko.

cookie29
22. júl 2021

@lubhomira
@maminkadeticiek
Ďakujem za info. Neviete či vie skontrolovať aj uzdicky?
Mala mi už mesiac nepribera a začala aj odmietať prsník ja už som na prášky

lubhomira
22. júl 2021

@cookie29 Áno vie, pozerala aj môjmu 😊 je fakt veľmi dobrá, oplatí sa 😊

cookie29
22. júl 2021

@lubhomira ďakujem. Skúšala som volať na číslo čo som našla na internete, ale nedvíhala, tak som poslala SMS-ku. Snáď bude k dispozícii rýchlo.

kucc
22. sep 2021

@cookie29 Chcem sa opytat či si vyskúšala poradenstvo od odporúčané p. Mekynovej, pretože tiež hľadám skúsenú poradkyňu. Ak áno, ako si bola spokojna? Ďakujem.

cookie29
23. sep 2021

@kucc nemam s cim porovnat, ale osobne spokojna... mne pomohla a dost. K dispo aj cez sms alebo po telefone. Nebola najlacnejsia ale urcite nelutujem. Ak chces nieco konkretnejsie, kludne napis SS

kucc
23. sep 2021

@cookie29 ďakujem za odpoveď. Ja som s ňou už dnes bola a tiež mi veľmi pomohla.

agatan
13. okt 2021

@anel000 Aj ja odporucam pani Mekynovu. Velmi nam pomohla nielen s kojenim, ale aj s hojenim raniek na bradavkach. Nikde v lekarnach ani na nete nevedeli tak poradit a aj pomoct.

kucc
13. okt 2021

@agatan a čo odporúčala ohľadom hojenia bradaviek?

selu11
13. okt 2021

.

agatan
30. jún 2022

@kucc už píšem asi neskoro, to ma mrzí. Ona predáva aj maste, pripravené normálne v lekárni. Ale presné zloženie neviem.

kucc
2. júl 2022

@agatan v pohode, aj tak dakujem za odpoved

mariah89
11. feb 2023

@anel000 toto bude skôr výstraha pre ďalšie. Jana Mekynova je otrasná poradkyňa... iba ma zdeptavala, jej prístup bol katastrofálny. Nutila ma kojit kazdu hodinu aj v noci (podotýkam mam dvojičky) a vraj keď mi je na odpadnutie ved nech kojim po ležiacky. Týmto pre mňa ako odborníčka úplná padla. Pchala do mna 12 tabletiek denne, co sa vraj neodporúča lebo sú aj vedľajšie účinky o ktorých vám samozrejme nepovie. Deptala ma tým ze ak použijem fľašku tak jej o dva mesiace zavolám ze sa mali nechcú prisat. Prosím pekne kojim 7 MESIACOV a dokrmujem flaskami - predstavte si kojit dvojičky naplno 🙈 by som mna zostala kost a koža. Dokrmovanie funguje fantasticky a aj kojenie. Za mňa je to fanaticka. Nereaguje na potreby matky. Ak sa matke niečo stane z vyčerpania (ano kojenie je výdaj ako pri športe) tak môže akurát tak kojenie zavesiť. Na prvom mieste ma byt matka. Toto ona nechape a len depta ženy. Neodporúčam.

kucc
11. feb 2023

@mariah89 mne velmi pomohla, bez nej by som prestala s kojenim. Ja osobne ju odporucam. Okrem nej som mala skusenosti aj s inou laktacnou, ale pomohla mi Mekynova. Ale samozrejme nemusi kazdemu vyhovovat.

anel000
autor
12. feb 2023

@mariah89 tiez nemam dobru skusenost.taktiez neodporucam....

starlenka
20. feb 2023

@anel000 mohla by som prosím vedieť vašu skúsenosť?
Tiež zvažujem pomoc poradkyne

cookie29
22. feb 2023

@mariah89 mne nesmierne pomohla tam, kde ma lekari a ini odbornici uplne zdeptali. A aj vdaka nej kojim. Samozrejme, kazdy z nas je iny.

Co sa tyka flasky, berte to tak, ze mate stastie a to je super, pretoze poznam nemalo pripadov, kde to skutocne dopadlo tak, ako hovorila p. Mekynova. A mne napriklad kojenie pokazili aj lieky podane vo flaske a prislo sa na to az neskor... a trapila som sa skoro 3 mesiace, kym sa mi to podarilo zachranit a na vyber som nemala, lebo drobka je aBKM.

Co sa tyka tabletiek, predpokladam ze ide o Benedikt a senovku? Co su doplnky a nie lieky. A podla studie je maximalna davka ina v kazdej krajine :( Konkretne na tuto temu som sa s nou bavila tiez. A mne to teda vysvetlila, aj studie ukazala a vsetko.

Este raz, uznavam, ze nie kazdemu moze sadnut, ze kazda z nas ma ine predstavy a potreby a niekedy sme take vycerpane, ze jednoducho "nechceme" nieco pocut, lebo sme dufali mozno aj v zazrak. Verim ze Vam nesadla, lebo nedokazala pomoct Vasim potrebam. Ale to neznamena, ze je otrasna.

P.S. Mne kojenie lezmo zachranilo zivot, sice nemam dvojky, ale nezijem na SK, do prace naspat na plny uvazok (po-pi 8h-18h) sa nastupuje ked ma dieta 10 tyzdnov. K tomu nevyspate noci...

mariah89
8. mar 2023

@cookie29 jasne kojenie na ležmo je super, avsak nie v stave keď je žene na odpadnutie. Sla cez mŕtvoly.. ja zase poznám veľa žien co maju aj fľašku aj prso, robila som si prieskum v skupine na Fb kde sme rodili v rovnakom mesiaci. Vtedy som si povedala ze škoda tých 100e co som jej zaplatila. Jasne deti majú aj strajky, ale vtedy mleiko odsajem aby som on neprišla. Nasledne štrajk prejde a zas sa na mna lepia a fľašu ani vidieť. 🤷