Laktačná kríza

eveenka
13. nov 2012

Ahojte maminy, som nestastna bo uz 3. den mam lak. krizu ale hroznu prsia ako vyzmikane citrony, mala si trosku cucne a uz nema co tahat bo mliecko uz nie je ☹ ma skoro 7 mes. prikrmujem uz tuhou stravou, chcela by som kojit co najdlhsie a neviem co mam robit...aj som v kontakte s laktacnou ta mi povedala ze pockajme par dni ze mozno je to sposobene nejakou hormonalnou zmenou v mojom tele...v noci sa mi vzdy tak fajn urobilo mliecka az som ich mala riadne naliate a teraz skoro nic ☹ mate niektora podobnu skusenost? co mam robit ako zvysit a zlepsi tvorbu? pijem aj caje na tvorbu, aj uzivam senovku...bude viac toho mliecka este alebo je to uz akysi koniec kojenia?

sendy182
13. nov 2012

@eveenka skús ju kojiť v polospánku čo najčastejšie v noci.............pitný režim pred i po kojení skús pohár čistej vody.....aj v noci........čaje na kojenie 2-3krát cez deň.........nemáš náhodou menzes?.............skús viac polievok....riedky puding.........možno zúbky....nemá zdurené ďasienka?..........alebo soor..........no možno je to i kojenecký štrajk a už je tu takáto téma ...........dá sa ti odtriekať? čo vlastne malá pije?....má mokré plienky?

eveenka
autor
13. nov 2012

@sendy182 chcela si daco napisat? 🙂

jarka0812
13. nov 2012

@eveenka ahoj, ja som na tom podobne. Malinká má takmer 8mes., ochorela som (nič vážne, len hrdo, nádcha...) ale začala som strácať mliečko. 5. deň užívam senovku aj benedikt a je to oveľa lepšie. Kojím 3 krát denne. Neboj, buď trpezlivá, bude to ok!

eveenka
autor
13. nov 2012

@jarka0812 a kojis malinku aj v noci? a senovku aj benedikt uzivas stale 3x3?

eveenka
autor
13. nov 2012

@sendy182 v noci kojim 1-2krat lebo cez den nespinka moc a som rada ze v noci buvka aj ona sa potrebuje vyspat...mozno aj tie zubky ale nema zdurene dasienka....ani soor....a kramy nemam este vobec odkedy som otehotnela :D....davam jej cicik co najcastejsie potom medzi kojenia cajik po troske aby nebola dehydrovana...plienky tak akurat pocikane...

sendy182
13. nov 2012

@eveenka to hej 😉 ....len mliečko sa ti najlepšie tvorí v noci..........a zvlášť ak malá ho cez deň velmi nevyžaduje............nemala by sa ti v noci zobudiť........kojené detičky vedia piť aj bez zobudenia 🙂 ......prsníky striedať......kojiť budeš ak ešte nemáš menzes a ani si ho nemala........... 🙂 ......skús si toto pozrieť....... https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/ako-dlho-u-vas-trval-dojcenecky-strajk-2/

euka210
13. nov 2012

@eveenka caj netreba este davat, nie je leto ze by bolo horuco...do 8m vydrzis v pohode na mlieku. Tu noc treba zlepsit.

jarka0812
13. nov 2012

@eveenka Nie v noci nekojím asi od 4. mesiaca. Áno, denne 18tbl. Najskôr mi bolo z toho blbo, ale už som si zvykla.

majka1981
13. nov 2012

@eveenka vypust caj pre dieta, nie je potrebny. casto prikladat... to sa Ti upravi, neboj. 🙂
nepila si nahodou neaky bylinny caj, ktory obsahuje mätu alebo salviu? to zvykne znizit tvorbu mlieka, kedze sa pouziva pri odstaveni. skus aj dobre jest - polievky so zapraskou a podobne jedla, dopraj si 🙂

chovancova27
13. nov 2012

@eveenka Ja som mala presne takúto istú krízu keď mal malý 3 mesiace, prvý rastový šprut, druhý je okolo 6 mes, čo je teda váš prípad... 3 dni mi reval od hladu, ale nepodlahla som pokušeniu zarobiť nutrilon ale vydražala som to...🙂 mala som našťastie odstriekané mlieko v mrazáku. po 3 dnoch som sa na to vykašlala, vôbec som nad tým nerozmýšľala, žiadne stresy, začala som viac oddychovať, viac spávať spolu s malým a mliečko pekne nabehlo a kojila som až do 18 mes... niesi veľmi unavená? skús 3 dni nič nerobiť, čo najviac oddychovať a spať a možno to pomôže... homeopatiká Riccinus communis zelené berieš? tiež dosť pomáhajú... ale u mna to bolo presne tou únavou.

eveenka
autor
13. nov 2012

@chovancova27 citim sa ako bez energie...v noci sa ale pri tom vyspim a celkom dlho tak neviem preco sa citim taka vystavena...prave som si bola kupit v lekarni ricinus tak dufam ze zaberie...

eveenka
autor
13. nov 2012

@majka1981 prikladam malu co najcastejsie a dufam, ze sa mi to zasa upravi...nikdy som nemala vela mlieka, ale takuto krizu som veru este nemala ☹ uz mi mamina navarila zaprazenu polievku, a takyto caj som nepila bo som sa docitala ze znizuju tvorbu mlieka napriek tomu ze matu milujem nepijem ju ani salviu....

majka1981
13. nov 2012

@eveenka drzim vam palce, zvladnete to!

lucifuk84
1. feb 2013

Caute baby, aj som si presla laktacnou krizou, cca po 3 tyzdnoch ako sa mala narodila sme sa z velkeho prebytku mlieka dostali v podstate zo dna na den do nedostatku. Velmi mi pomohla laktacna poradkyna, ktora nas v prvom rade naviedla na to, aby sme sa zbavili klobucikov, ktore sme od narodenia malej Lindusky pouzivali pri dojceni ☹ . Na klobuciky nas naviedli sestricky v porodnici hned ako sa mala na prvy pokus neprisala ☹ . Tvorbu sme stimulovali pomocou cajov, odsavania kazde 2hodiny a mala sme pomaly ucili sa prisavat, vyzera to, ze sme uspeli... ale nechcem si to porieknut. Na radu poradkyne som uzivala bylinkove kapsule Swanson - senovka + benedikt lekarsky. Uz 2 tyzdne nemame s mlieckom problem a nemusime uz pomaly ani odsavat 🙂 .
Baby chcem vas touto cestou varovat pred pouzivanim klobucikov, ktore znizuju tvorbu mlieka...
A verim, ze kazda z vas laktacnu krizu prekona, aby nase deticky mohli pit kvalitne materske mliecko !!!!!

lucifuk84
1. feb 2013

Baby, este mala vyhodna ponuka 🙂 . Ja uz tie bylinkove kapsule nepotrebujem, kedzem mam vela mliecka. Uzivaju sa 3x3 kapsule denne z oboch baleni. V jednom je senovka grecka a v druhom benedikt lekarsky. Mam nacate balenie z oboch pricom som stihla zjest len jednu davku, cize z kazdeho balenia 3 kusy.
Kapsule predam za symbolicku cenu, polovicu, napriek tomu, ze tam chyba len jedna davka.
Povodna cena za senovku grecku je: 8,90eur a benedikt lekársky: 11,90.
Obe balenia ponukam za 10eur, poslala by som to postou na dobierku 🙂 .
Moje cislo je: 0917 675 045.

vladdy
15. apr 2013

@lucifuk84 aj mi mame krizu a dost velku, kde si kupila tie kapsule, neviem ich zohnat?

beton
15. apr 2013

@vladdy lekaren adonai v kosiciach. myslim, ze posielaju celu SR. pripadne kontaktuj laktacnu poradkynu v tvojom bydlisku. niektore maju zasoby alebo minimalne kontakty. niektore si objednavaju zo zahranicia, vyjde lacnejsie.

vladdy
16. apr 2013

@beton dakujem za radu, volala som najskor do lekarne a maju ich, za chvilu po ne utekam, dufam ze zaberu

beton
16. apr 2013

@vladdy jeeej, ja som si nevsimla, ze si z Ke. tak to mas najrychlejsie :o)) poslala som to len tak, ze si uz nejako poradis. a vidis ju, poradila si si.... 😉

tinka323
17. apr 2013

@lucifuk84
@lucifuk84 a to su tie kapsule? mala by som zaujem, mozte mi to poslat obycajne 1.trieda?
kolko by to vyslo?dik