Kortikosteroidná masť a dojčenie

22. jún 2022

Ahoj, je tu nejaká maminka ktorá užívala Belogent alebo podobnú masť počas dojčenia. Urobil sa mi totiž na zadku nepekný ekzém, skoro pol roka som sa to snažila liečiť voľne dostupnými masťami ale nič nepomohlo. Nakoniec som musela na kožné lebo sa to už nedalo vydržať. Hrozne ma to pálilo a svrbelo a vždy sa to zhoršilo počas menštruácie, vtedy sa mi koža úplne šúpala a popraskala až do krvi. Kožná mi predpísala Belogent antibioticku masť lebo vraj je to už silno zapálené a hrozí infekcia. Vraj si to mám natierať až kým ekzém neustúpi, ale ja sa hrozne bojím ju používať keďže kojím. Chcem sa len uistiť či je v poriadku používanie takýchto mastí keď kojím 🙁

viestta
22. jún 2022

Vedela doktorka keď ti ho predpisovala, že kojis? Ak áno, tak to určite vzala do uvahy

autor
22. jún 2022

@viestta áno vedela, povedala že keď to nie je na veľké plochy tak že by to nemalo nijako ublížiť, ale aj tak sa bojím predsa len sú to kortikosteroidy a bojím sa užívať ich nejaké 2-3 týždne 😔

bobuema
22. jún 2022

Ja som ho používala 5dni priamo na prsník počas kojenia..na také mini miesto kvôli tomu,že malá mi odtrhla taký výrastok, čo vyzerá,že bolo rastúce znamienko.
Aj na mamila.sk píšu,že je to ok ..
Kamoška lekárnička povedala, že počas kojenia nie dlhšie ako 14dni ..

autor
22. jún 2022

@bobuema ďakujem 😊 tak snáď to bude v poriadku a do 14 dní mi to zmizne. Nanešťastie som dostala menzes o 9 dní skôr tak sa bojím či sa to zase nezhorší, keďže už ju mám 5. deň a ekzém sa začínal pekne hojiť a ako naschvál mrcha prišla skôr.

bobuema
22. jún 2022

Držím palce, nech to všetko dobre dopadne. 🤗